پیش‌بینی بورس از نظر کارشناسان بازار سرمایه

بازار سهام در جریان معاملات هفته گذشته، با روند نوسانی همراه بود و تنها در روز سه‌شنبه روند صعودی شاخص را ثبت کرد. روند این هفته بازار از نگاه کارشناسان بازار سرمایه چگونه است؟

با توجه به روند معاملات هفته گذشته و افزایش برخی از تحرکات مثبت در بازار، برخی از کارشناسان بازار سرمایه معتقدند روند منفی در بازار ادامه خواهد داشت. در مقابل تعداد زیادی از کارشناسان معتقدند روند بازار در جریان این هفته با توجه به برخی از تحرکات مثبت اما صف‌های فروش در تعداد زیادی از نمادها، خنثی پیش می‌رود.

 رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در نشستی با صندوق‌های سرمایه‌ گذاری، تزریق ۲۴ هزار میلیارد تومان نقدینگی را تصویب کرد. در روز بعد از انتشار این خبر، در جریان معاملات روز سه‌شنبه، شاخص کل مثبت شد. بعضی از کارشناسان معتقدند اگر این تزریق نقدینگی ادامه‌دار باشد، احتمال دارد روند صعودی نمادهای شاخص‌ ساز در هفته‌های بعدی ادامه داشته باشد.

 مهدی سماواتی، کارشناس بازار سرمایه درباره ادامه روند معاملات اظهار کرد: طبق روند هفته‌های گذشته، تعداد زیادی از نمادها در صف فروش قفل هستند. احتمال دارد تعداد محدودی از سهم‌های شاخص‌ساز همچون فلزات اساسی و بانکی‌ها روند مثبتی داشته باشند و حرکت شاخص را متعادل و یا کمی مثبت نگه دارند.

از طرفی کارشناسان معتقدند وجود دامنه نوسان، باعث شده صف‌های فروش طولانی مدتی را شاهد باشیم. اگر دامنه متغیر به حالت قبل و مساوی برگردد، بازار از دید خیلی از سهامدارانی که نقد هستند جذابیت دارد.

 علی عصاری، کارشناس بازار سرمایه درباره شرایط کلی بازار توضیح داد: در حال حاظر بازار در شرایطی قرار دارد که نیاز دارد ارزش معاملات افزایش یابد. یکی از راه‌های افزایش حجم معاملات این است که افرادی که دارای نقدینگی هستند وارد بازار شوند.

  منبع: تجارت نیوز


چاپ