معاملات مشکوک چند نماد در بورس

در روز رشد ۱۳۲۸ واحدی شاخص، بانک فرابورسی، یک پتروشیمی، سه شرکت دارویی به همراه ۱۰ نماد دیگر مشمول معاملات مشکوک شدند.

در جریان معاملات دومین روز کاری این هفته، بازار سهام با تعادل و بهبود تقاضا آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت نماگر بازار با رشد ۱۳۲۸ واحدی و از ورود به کانال یک میلیون و ۳۵۵ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.
 
به این ترتیب، بیش از ۱۰.۹ و ۵.۹ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به‌دست شد و بیشترین حجم معاملات به سایپا و ایران خودرو با داد و ستد بیش از ۱.۱ و ۱.۱ میلیارد سهم و گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو، بانک پارسیان به همراه بین‌المللی توسعه ساختمان با تقاضای ۷۴۵، ۴۶۸ و ۳۷۵ میلیون سهمی تعلق گرفت.
در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۲ تا چهار برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته‌اند.

در صدر این فهرست، شرکت لیزینگ رازی حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس با افت یک درصدی قیمت سهام شاهد داد و ستد ۸.۹ میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت‌های درخشان تهران، توزیع داروپخش، سرمایه‌گذاری فنی مهندسی مشانیر، پتروشیمی اصفهان، بیمه تعاون، تامین ماسه ریخته گری، رهشاد سپاهان، نصیر ماشین، آزمایش، جام دارو، پگاه گلستان، دارویی البرز بالک، آینده سازان بهشت پارس و بانک آینده مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور بانک آینده، یک پتروشیمی، سه شرکت دارویی به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


منبع: بورس پرس


چاپ