معاملات مشکوک در بورس امروز را بشناسید

در روز افت ۲۴ هزار و ۳۵۱ واحدی شاخص، یک پتروشیمی، دو شرکت بیمه، سهم تازه وارد به همراه ۱۱ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

در جریان معاملات نخستین روز کاری این هفته، بازار متعادل و کم حجم آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت نماگر بازار با افت ۲۴ هزار و ۳۵۱ واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و ۴۲۳ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از ۱۲.۳ و ۶.۶ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به‌دست شد و بیشترین حجم معاملات به بانک تجارت، ایران خودرو، سایپا، بانک صادرات به همراه گلوکوزان با داد و ستد بیش از ۸۳۱، ۵۶۶، ۴۹۲، ۳۹۱ و ۳۴۱ میلیون سهمی تعلق گرفت.
در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۲ تا چهار برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته‌اند.

در صدر این فهرست، شرکت فولاد کاویان حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس با افت ۳ درصدی قیمت سهام و صف فروش، شاهد داد و ستد ۱۱.۸ میلیون سهمی شد.
در ادامه هم شرکت‌های گروه صنایع بهشهر، پدیده شیمی قرن، بیمه معلم، کلرپارس، دوده فام، سرمایه‌گذاری توسعه گوهران امید، فارسیت اهواز، بیمه کوثر، فرآوری زغال سنگ پرورده طبس، داروسازی ابوریحان، آزمایش، رایان هم افزا (سهم تازه وارد)، توکاریل و پتروشیمی پردیس مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور پتروشیمی پردیس، دو شرکت بیمه، سهم تازه وارد به همراه ۱۱ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

 


منبع: بورس پرس


چاپ