این بورس بازان بیشترین سود را کسب کردند

بورس

امروز سهامداران شرکت‌های سرمایه‌گذاری استان یزد، رادیاتور ایران و کاشی پارس در بورس و معامله‌گران شرکت‌های پتروشیمی ارومیه، فرآوری زغالسنگ پرورده طبس و سرمایه‌گذاری مسکن الوند در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار با افت ۴۷هزار و ۱۷واحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۱۴هزار و ۳۹۸واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۴میلیارد و ۲۰۵میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۶هزار و ۳۱۶میلیارد تومان در ۷۷۵هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های سرمایه‌گذاری استان یزد، رادیاتور ایران و کاشی پارس بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های داروسازی کوثر، پالایش نفت بندرعباس و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۵۴۸میلیون ورقه به‌ارزش ۳هزار و ۴۵۶میلیارد تومان در ۵۹۳هزارنوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳۵۳واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۷۲۱واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های پتروشیمی ارومیه، فرآوری زغالسنگ پرورده طبس و سرمایه‌گذاری مسکن الوند بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های نفت پاسارگاد، پلیمر آریا ساسول و صنایع ماشین‌های اداری ایران بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

 
 
منبع: تسنیم

چاپ