بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان از سهام عدالت فروخته شد

به گفته رئیس هیات مدیره کارگزاری بانک ملی، امروز بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان از سهام عدالت به صورت بلوکی با حمایت صندوق بازنشستگی بانکی فروخته شد.

پس از این که شاخص بورس در دهه سوم مرداد ماه دچار افت شد، بسیاری از کارشناسان و فعالان شبکه اجتماعی به خصوص توئیتر علت افت شاخص را در فروش عمده سهام عدالت عنوان کردند.

انتقاد به فروش سهام عدالت موجب شد که شرکت سپرده‌گذاری مرکزی روش فروش سهام عدالت را تغییر دهد؛ براساس اعلام سخنگو ستاد آزادسازی از روز ۲۸ مرداد ماه فروش سهام عدالت به صورت بلوکی آغاز شد.

در طی حدود یک ماه اخیر مدیران کارگزاری‌ها اعلام کردند که ناظر بازار اجازه فروش سهام عدالت را نمی‌دهد و فروش‌ها به صورت تک سهم و در مبالغ پایین انجام می‌شود.

اما بورس طی روزهای اخیر رشد داشته و امروز نیز ۶۱ هزار واحد به شاخص کل افزوده شده است، آیا برگشت بازار سرمایه به روزهای صعودی موجب تسریع روند فروش سهام عدالت خواهد شد؟

سیدعلی پورقره‌سید، رئیس هیات مدیره کارگزاری بانک ملی در خصوص روند فروش بلوکی سهام عدالت به تجارت‌نیوز گفت: در روش بلوکی باید یک خریدار عمده وجود داشته باشد که یک بلوک را بخرد نه این که در صف سهام فروخته شود، درحال‌حاضر حقوقی‌های بزرگ کمک می‌کند.

وی درخصوص فروش بلوکی سهام عدالت در کارگزاری بانک ملی، عنوان کرد: با صندوق بازنشستگی بانک‌ها صحبت کردیم و بخشی از درخواست‌های فروشی که در کد EDA کارگزاری شارژ شده را به آنها فروختیم.

پورقره‌سید افزود: طی دو روز گذشته بخشی از‌ سهام عدالت فروخته شد که در روز دوشنبه حدود هفت میلیارد تومان و در روز سه‌شنبه بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان با حمایت ویژه صندوق بازنشستگی بانک‌ها به فروش رفت که این مبالغ به ترتیب در اوایل هفته آینده و پس از تایید بانک به حساب سهامداران واریز خواهد شد.

 
منبع: تجارت نیوز

چاپ