۱۰ خبر مهم بورسی در امروز (۹۹/۰۵/۱۱)

روند امروز بازار سرمایه به کام بورس بازان بود و در این گزارش اسامی سهام بورسی با بیشترین افزایش و کاهش قیمت جمع‌آوری شده است .

سهام بورسی که بیشترین افزایش و کاهش قیمت داشتند (۹۹/۰۵/۱۱)

بورس تهران در پایان معاملات امروز (شنبه) به مدار صعودی برگشت و در این گزارش سهام با بیشترین افزایش و کاهش قیمت، جمع‌آوری شده است.

سلبریتی ها پدیده جدید بورس

کسادی کسب‌وکار هنرمندان در پی شیوع ویروس کرونا پای سلبریتی‌ها و افراد مشهور را به بازار سرمایه باز کرده است. بسیاری از بازیگران، خواننده‌ها و فوتبالیست‌ها در سودای سود بیشتر به سرمایه‌گذاری در بورس روی آورده‌اند.

جزییات عرضه اولیه های جدید بورسی

معاون ناشران و اعضا شرکت بورس تهران از موافقت با پذیرش ۱۲ شرکت در بورس تهران از ابتدای سال خبر داد که با احراز شرایط تعیین شده، نسبت به درج آنها اقدام و در نوبت عرضه اولیه قرار می‌گیرند.

بورس به مدار صعود بازگشت

شاخص کل بورس در نخستین ساعت معاملات هفته و تا زمان تنظیم این خبر با رشد ۲۹ هزار ۲۳۸ واحدی روبه‌رو شد.

عیدی دولت به دارندگان سهام عدالت

طبق وعده مسئولین امر، پرونده آزادسازی سهام عدالت در دست بررسی بوده و قرار است در ۱۸ مردادماه که مصادف با عید غدیر خم است، امکان فروش ۶۰ درصد این سهام برای دارندگان سهام عدالت فراهم شود.

صعود بورس به سمت رویا

شاخص کل بورس در دومین ساعت معاملات امروز با رشد ۴۷ هزار ۳۹۶ واحدی روربرو شد.

پیش بینی بازار بورس در هفته جاری

بورس در روزهای معاملاتی هفته گذشته شرایط پرنوسانی را پشت سر گذاشت و با رشد کمتر از یک درصدی به معاملات نخستین هفته مرداد ماه پایان داد؛ هم اکنون فعالان بازار سرمایه تهران در انتظار پایان اصلاح شرکت‌های بزرگ و مشخص شدن مسیر معاملات در بازار هفته جاری هستند.

جزئیاتی از دومین ETF دولتی

مقرر شده است دومین ETF دولتی که متشکل از شرکت‌های پالایش نفت تبریز، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت تهران است، تا آخر مرداد ماه ۹۹ عرضه ‌شود. احتمالا در سه هفته باقی مانده ماه جاری پذیره‌نویسی دارا دوم صورت بگیرد.

ارزش سهام عدالت افزایش یافت (۹۹/۰۵/۱۱)

امروز ارزش سهام عدالت در بازار سهام رشد ۲.۳ درصدی داشت و قیمت آن به ۱۹ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان رسیده است.

جزئیات فروش سهام و اموال دولتی در ۴ ماه گذشته

بیش از ۱۴۹ هزار و ۲۷۸ میلیار ریال سهم دولتی در ۴ ماه گذشته به‌ تدریج در بورس و فرابورس فروخته شده است.


چاپ