آخرین وضعیت ارزش صندوق دارا یکم

بورس

هم‌اکنون هفت میلیون واحد «دارا یکم» به ارزش ۲۰میلیارد تومان در تعداد ۵۶هزار معامله در بازار سرمایه خرید و فروش می‌شود و ارزش هر واحد از صندوق واسطه‌گری مالی یکم، حدود ۲۷هزار تومان است.

طی روزهای گذشته، سفارشات صندوق واسطه‌گری مالی یکم در روز چهارشنبه مورخ ۱۱ تیرماه، مورد تایید ناظر بازار قرار نگرفت و این معاملات، ابطال شد. اما معاملات واحدهای صندوق واسطه‌گری مالی یکم از روز شنبه مورخ ۱۴ تیرماه به حالت عادی بازگشت.

این صندوق‌ها تا پیش از این بدون محدوده نرخ بوده و از طریق NAV (خالص ارزش دارایی‌ها) و بازارگردان‌ها کنترل می‌شد اما با توجه به شرایط هفته‌های اخیر بازار سهام، فاصله ارزش صندوق‌ها با NAV زیاد شد.

نماد معاملاتی صندوق سرمایه‌گذاری واسطه گری مالی یکم (دارا یکم) از روز گذشته، در زمان معاملات معمول بازار (۸: ۳۰ تا ۱۲: ۳۰) معامله نخواهد شد. بر این اساس زمان انجام معامله واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری دارا یکم از ساعت ۱۲: ۳۵ تا ۱۳: ۴۵ و دوره سفارش‌گیری، از ساعت ۱۲:۳۵ تا ۱۲:۴۵ است.

در روزهای گذشته، «دارا یکم» در محدوده نرخ ۳۲هزار تومان معامله می‌شد. اما درحال‌حاضر واحدهای این صندوق در محدوده ۲۷هزار تومان در حال خرید و فروش است. گفتنی است؛ محدود شدن دامنه نوسان ۱۰ درصدی برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله، از امروز اعمال می‌شود.

 

 
منبع: اقتصاد آنلاین
چاپ