افزایش ۶۵ درصدی سود خالص برای قدیمی‌ترین کارخانه استان فارس

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تامین، علیرضا بستانیان با اشاره به این که کارخانه سیمان فارس یادگار ماندگار پدر صنعت سیمان کشور زنده یاد مهندس سالور است و یکی از افتخارات صنعتی کشور به شمار می‌رود گفت: با اینکه کشور سخت‌ترین سال‌های اقتصادی را سپری می‌کند و مشکلات موجود تاثیر قابل توجهی بر روند فعالیت و سوددهی شرکت‌ها دارد، شرکت سیمان فارس موفق شد به سود خالص ۲۳ میلیارد تومانی در سه ماهه نخست امسال دست یابد که این رقم حاکی از رشد ۶۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

fars.jpg

مدیرعامل شرکت سیمان فارس با اشاره به اهمیت بحث‌های فنی در هلدینگ به فعالیت سه ماهه گذشته پرداخت و در این زمینه توضیح داد: کاهش بسیار قابل قبول درغلظت گرد وغبار خروجی از دودکش اصلی و کسب کمترین میزان در گروه در سه ماهه اول ۱۴۰۰، رسیدن به راندمان بیش از ۱۱۰درصد در آسیای مواد خام و کسب بالاترین راندمان در گروه در سه ماهه اول ۱۴۰۰، کاهش فاکتور کلینکر از ۹۴ درصد در کل سال مالی قبل به ۹۱ درصد در سه ماهه اول ۱۴۰۰ از جمله مهم‌ترین اقدامات فنی سیمان فارس به شمار می‌رود.

بستانیان گفت: از مهم‌ترین دستاوردهای سه ماهه گذشته برای کل صنعت سیمان از جمله شرکت سیمان فارس میتوان به عرضه کل محصولات تولیدی سیمان شرکت در بورس کالا از اواخر خرداد ماه امسال نام برد. خوشبختانه با عرضه سیمان در بورس کالا، شفافیت قابل توجهی بر معاملات سیمانی حاکم است و مردم نیز می‌توانند به راحتی محصولات مورد نیاز خود را تامین کنند. علاوه بر این با ورود سیمان به بورس کالا علاوه بر جلوگیری از سود غیرمتعارف دلالان، نظام قیمت‌گذاری نیز بر اصل عرضه و تقاضا بازگشته و نرخ دستوری که در تضاد با منافع سهامداران است، حذف شده است.

gd.jpg

وی با اشاره به این که شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی(شستا) و سیتا در دو سال گذشته برای حفاظت از حقوق صاحبان سهام بر پروند‌های حقوقی تاکید قابل توجهی داشتنند، توضیح داد: در این راستا در سه ماهه گذشته تعداد یک پرونده حقوقی نیز با موفقیت و به نفع شرکت به پایان رسید.


چاپ