تولیدکنندگان صنایع معدنی خوراک می‌خواهند

تامین مواد اولیه در شرایط سخت تحریم‌ها که به‌نوعی جنگ اقتصادی به‌شمار می‌رود، برای تولیدکنندگان به یک مشکلی اساسی تبدیل شده است. از همین‌رو، بیشتر تولیدکنندگان برای تامین خوراک خود چشم به حمایت‌های دولت و سیاست‌های اقتصادی آن دارند.

فعال حوزه ریخته‌گری

ظرفیت‌های خالی یک صنعت

ریخته‌گری جزو صنایعی به‌شمار می‌رود که در صنایع گوناگون از جمله خودروسازی تا صنایع معدنی و در حوزه فلزات کاربرد دارد.

در توسعه بومی‌سازی توانمند هستیم

منیر حضوری: دومین نمایشگاه و همایش بین‌المللی معدن، صنایع معدنی و زنجیره تامین فولاد (سیمکس۲۰۲۰) صبح دیروز در سالن همایش‌های دانشکده استاد باستانی پاریزی پردیس دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان افتتاح شد.

رشد ۳ برابری ایده‌های ارزش‌آفرین

محبوبه ناطق: نمایشگاه دومین جشنواره ایده‌های ارزش‌آفرین به همت موسسه یونیدرو (موسسه مشترک بین ایمیدرو و دانشگاه تهران) با محوریت ارائه نیازهای فناورانه به‌بخش معدن و صنایع معدنی گشایش یافت. در این آیین از ۴۰۰ ایده نوآورانه رونمایی شد.

دیوان‌سالاری سوهان روح تولیدکننده

بروکراسی و دیوان‌سالاری اداری و به‌دنبال آن تغییر قوانین از سوی دست‌اندرکاران اگر بیش از حد معمول باشند، به حدی که هدف خود را تحت‌تاثیر قرار دهند، بدون شک تبدیل به فرآیندی فرسایشی خواهند شد و برای کسانی که در امر تولید مشغول به‌کار هستند، بیش از آنکه راهگشا باشد، دست و پاگیر است.

فعال‌حوزه صنایع معدنی

تولیدکنندگان در مسیر هفتاد خوان بروکراسی

نظام اداری در کشور ما یک نظام قدیمی و کهنه به‌شمار می‌رود. برخی قوانین در حوزه تولید، ممکن است مربوط به دهه‌های گذشته باشند؛ از این‌رو سبب می‌شود روال کارهای به‌طور روان انجام نشود.