افزایش سرمایه یک شرکت معدنی در بورس

سازمان بورس و اوراق بهادار با افزایش سرمایه شرکت مادر تخصصی توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی موافقت کرد.

دستور ویژه برای پهنه‌های معدنی

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، رعایت اهلیت در واگذاری پهنه‌های معدنی را یکی از دستورکارهای جدی وزارت صنعت، معدن و تجارت دانست و گفت: سامانه صدور مجوزهای معدنی به منظور ارتقای شفافیت در بخش معدن و صنایع معدنی، در حال طراحی است.

فروش ۳۴ هزار تنی در اردیبهشت ۹۹

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران از ثبت فروش چشمگیر ۳۴ هزار و ۱۱۰ تنی کاتد در اردیبهشت امسال و رشد ارزش ۱۰ درصدی فروش شرکت مس نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

صنعت فولاد کشور را دیجیتالی کنید

مرکز پژوهش‌های مجلس در سلسله گزارش‌هایی با عنوان آینده صنعت فولاد، که در سه بخش منتشر شده است، به بررسی تحولات فناورانه در حال جریان در صنعت فولاد جهان پرداخته و پیشنهاد کرده که در جهت‌گیری صنعت فولاد ایران با محوریت انقلاب صنعتی چهارم، تغییر نگرش اساسی انجام شود و فولاد دانش‌بنیان به‌عنوان مفهوم‌محوری در بازنگری طرح جامع فولاد کشور، مدنظر قرار گیرد.

تهدید را به فرصت تبدیل کنیم

هشتمین نمایشگاه بین‌المللی معدن، صنایع‌معدنی، فرآوری مواد معدنی و تجهیزات وابسته و ششمین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌آلات معدنی و راهسازی از اول تا چهارم تیر ماه در کرمان برگزار می‌شود.

گمرک قانونی عمل کند

از مهر سال گذشته براساس مصوبه شورای هماهنگی اقتصادی و ابلاغ وزیر پیشین صنعت، معدن و تجارت بر کنسانتره سرب و روی، مس و کرومیت عوارض ۲۰ درصدی بسته شد، این در حالی است که اخذ عوارض از مواد اولیه‌ای مثل کنسانتره با قانون رفع موانع تولید همخوانی نداشت.