از «خرید امن اینترنتی» تا «نسیه معکوس»

کسب و کارهای الکترونیکی در روزهای پایانی سال و در شرایطی که شهروندان برای رعایت بیشتر اصول بهداشتی کمتر به بازارهای فیزیکی مراجعه می‌کنند، با وجود سختی‌های تأمین کالا در حال خدمت رسانی به اقشار مختلف جامعه هستند.

پیش‌بینی اقتصاد ایران ۱۳۹۹

پیش‌بینی اقتصاد ایران در سال ۱۳۹۹ کمی دشوار به نظر می‌رسد؛ برخی معتقدند چشم‌انداز اقتصاد در سال‌های آینده مثبت و برخی دیگر معتقدند اگر شرایط همین‌گونه پیش برود نمی‌توان انتظار اتفاق‌های خوبی داشت.

یارانه نقدی چه کسانی در سال آینده حذف می‌شود؟

کمیسیون تلفیق با پیشنهاد دولت در لایحه بودجه ۹۹ برای شناسایی و حذف سه دهک بالای درامدی از فهرست یارانه بگیران موافقت کرد و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف به انجام این کار شد.

ما و امروز و فردای بحران کرونا

من مطمئنم تا پایان ماجرای تلخ کرونا، به زیست جدیدی از حرکت جمعی، در سایه‌سار هم قرار گرفتن و پشت و پناه یکدیگر بودن می‌رسیم.

عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی

هسته سخت توسعه

راحت‌ترین بخش تلاش برای نوازنده موسیقی شدن، خریدن ساز است. شما سازهای زیادی دیده‌اید که گوشه خانه این و آن افتاده‌اند، اما خریدار هیچ وقت نوازنده نشده است. راحت‌ترین بخش ورزشکار شدن هم خریدن لوازم ورزشی است.

آیا بانک و بورس رقیب یکدیگرند؟

حسین سلاح‌ورزی، کارشناس اقتصاد:در روزهای اخیر بعضی از صاحب‌نظران اقتصادی نزدیک به بانک مرکزی، ضمن طرح انتقادهایی نسبت به عملکرد بازار سهام کشور، با ناکارآمد خواندن این بازار و غیرمولد دانستن عملکرد آن، در نظام تامین مالی اقتصاد کشور، وجود فشارهای تبلیغاتی و سیاسی ازسوی ذینفعان کلیدی بازار سرمایه را، یکی از عوامل مهم انحراف سیاست‌های پولی بانک مرکزی دانستند.