وضعیت تجارت جهانی در یک سال آینده

چشم‌انداز رشد اقتصاد جهانی چندان مثبت نیست و با توجه به ماهیت نوسانی رکود و رونق در نظام سرمایه‌داری و گذشت ۱۲ سال از بحران مالی ۲۰۰۸ میلادی(۱۳۸۷ خورشیدی) برخی تحلیلگران بروز بحران یا رکود دیگری را محتمل می‌دانند.

پایان عصر سکه و اسکناس در اروپا

همه‌گیری ویروس کرونا علاوه‌بر تاثیراتی که بر چرخه‌ اقتصاد جهان گذاشته، به حذف پول نقد شتاب داده است. اما سوال اینجاست که دنیای بدون اسکناس با داشتن برخی جذابیت‌ها، به‌نفع چه کسانی است؟

نیازسنجی درباره خودروهای هوایی برقی

جنرال‌موتورز در حال بررسی و تحقیق گزینه‌های مورد نیاز مردم در بازار تاکسی‌های هوایی از جمله نیاز به ساخت خودروهایی که در لفظ عامه به «خودروهای پرنده» معروف است.

برآورد بانک توسعه ‌آسیا از رشد اقتصادی

بانک توسعه ‌آسیا در گزارش جدید خود برآورد کرد، اقتصاد کشورهای در حال توسعه آسیا در سال ۲۰۲۰ میلادی برای نخستین‌بار در مدت حدود ۶ دهه گذشته، کوچک خواهد شد و این کشورها رشد منفی را تجربه می‌کنند.

تقاضای جهانی نفت بالاتر نمی‌رود

براساس جدیدترین گزارش دورنمای انرژی بلندمدت شرکت BP، تقاضای جهانی برای نفت ممکن است به پیک خود رسیده باشد، زیرا پاندمی کووید ۱۹ باعث کندی رشد اقتصاد جهانی و ‌گذار سریع‌تر‌ به سوی سوخت‌های پاک‌تر شده است.

سومری‌ها نخستین سرآشپزهای تاریخ

آشپزی تمدن‌ها، نقشی اساسی در شکل‌گیری تصویری از مردم این تمدن‌ها دارد. به‌عنوان مثال، اطلاعاتی از فرهنگ ابزار و مواد مورد استفاده آنها به‌دست می‌دهد و این بسیار جالب‌تر و لذت‌بخش‌تر از دانسته‌های ما از حکومت‌ها و سیاست‌های آنهاست، آشپزی ما را با ملت‌ها آشنا می‌کند و معرف واقعی تمدن‌هاست.