تقاضای جهانی نفت بالاتر نمی‌رود

براساس جدیدترین گزارش دورنمای انرژی بلندمدت شرکت BP، تقاضای جهانی برای نفت ممکن است به پیک خود رسیده باشد، زیرا پاندمی کووید ۱۹ باعث کندی رشد اقتصاد جهانی و ‌گذار سریع‌تر‌ به سوی سوخت‌های پاک‌تر شده است.

سومری‌ها نخستین سرآشپزهای تاریخ

آشپزی تمدن‌ها، نقشی اساسی در شکل‌گیری تصویری از مردم این تمدن‌ها دارد. به‌عنوان مثال، اطلاعاتی از فرهنگ ابزار و مواد مورد استفاده آنها به‌دست می‌دهد و این بسیار جالب‌تر و لذت‌بخش‌تر از دانسته‌های ما از حکومت‌ها و سیاست‌های آنهاست، آشپزی ما را با ملت‌ها آشنا می‌کند و معرف واقعی تمدن‌هاست.

توسعه همکاری‌های منطقه‌ای ایران

سازمان همکاری شانگهای که یک سازمان میان دولتی است در سال ۲۰۰۱ میلادی(۱۳۸۰ خورشیدی) با هدف همکاری‌های چندجانبه اقتصادی، امنیتی و فرهنگی از سوی سران چین، روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان و ازبکستان با هدف برقرار کردن موازنه قدرت در برابر نفوذ امریکا و ناتو در منطقه پایه‌گذاری شد.

ایران به صف خودروسازان جهانی می‌پیوندد

نشریه آوتو تکنو سیندونیوز در گزارشی پیرامون صنعت خودرو ایران نوشت: ایران در شرایطی که تحت فشار شدید امریکا قرار دارد، با الگو قرار دادن چین، به‌دنبال تبدیل شدن به یک قدرت جدید خودروسازی در جهان است.

توصیه پژوهشگران برای بازگشایی مدارس

یافته‌های جدید پژوهشگران نشان می‌دهد مدارس نیز مجزا از دیگر اماکن عمومی نیستند و با توجه به احتمال پایین انتقال ویروس از دانش‌آموزان به یکدیگر رعایت اصول بهداشتی و فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک همچنان راهکارهای جلوگیری از انتقال محسوب می‌شوند.

تدبیر شرق آسیا برای بازگشایی مدارس

چندی است موج جدیدی از نگرانی‌ها در سراسر جهان از جمله در آسیا همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در شرایط همه‌گیری کرونا به راه افتاده است؛ دولت‌های شرق آسیا برای رفع این نگرانی‌ها، هر یک تدابیر خاصی را برای بازگشایی مدارس در کشورشان در پیش گرفته‌اند.