مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان عنوان کرد

صادرات، مهم‌ترین ابزار موفقیت در جنگ اقتصادی

بهروز راعی: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان با تاکید بر نقش صادرات در توسعه اقتصادی و افزایش سطح اشتغال و درآمد سرانه کشور، صادرات را یکی از مهم‌ترین ابزارهای کشور به منظور موفقیت در جنگ اقتصادی دانست.

به گزارش صمت از اصفهان، محمدجواد بگی در حاشیه آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان اصفهان، رویکرد صادراتی تولید را یکی از راهکارهای ایجاد بازارهای جدید و مقابله با رکود برای بخش صنعت همچنین موفقیت در جنگ اقتصادی دانست و گفت: در فضای رقابتی امروزی، تولید رقابت‌پذیر و صادرات‌محور نیازمند کاهش بهای تمام شده و افزایش کیفیت محصولات، توجه ویژه به بازاریابی، بازارشناسی و بازارسازی محصولات و ارتقای سطح کیفی بسته‌بندی و... بوده و صنایع و بخش‌های تولیدی کشور می‌توانند با حضور در بازارهای جهانی و منطقه‌ای، علاوه بر افزایش درآمدزایی و فروش، از مزایای رقابت با رقبای بین‌المللی نیز برخوردار شوند.
وی با اشاره به جنگ اقتصادی که به واسطه تحریم‌های یک‌جانبه و زیاده‌خواهی‌های امریکا بر کشور تحمیل شده است، صادرکنندگان را سربازان اصلی این جنگ اقتصادی نامید و بر ضرورت حمایت از صادرکنندگان و صنایع تولیدی صادرات‌محور تاکید کرد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان ارتقای سطح فناوریکی تولید، همگام بودن با فناوری‌ها و دانش مدیریتی روز را یکی از نتیجه‌های رقابت در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی دانست و افزود: بدون شک شرکت‌هایی که بتوانند در بازارهای صادراتی حضور موفقی داشته باشند، علاوه بر ایجاد درآمدهای ارزی و توسعه بازارها که سبب خروج از رکود خواهد شد، از توان رقابتی بسیار بیشتری در بازارهای داخلی برخوردار خواهند بود، چراکه دارای هزینه تمام‌شده کمتر و کیفیت بیشتری در محصولات خود به همراه بازاریابی قدرتمندتر و بسته‌بندی مناسب‌تری خواهند بود.
بگی افزایش مشوق‌های صادراتی، ایجاد بسترهای قانونی، گمرکی و زیرساختی مناسب برای توسعه صادرات و ایجاد استراتژی صادرات‌محور در بخش تولید و صنعت کشور به همراه تقویت دیپلماسی اقتصادی دولت در سطح بین‌المللی را از راهکارهای اصلی حمایت از صادرات عنوان کرد.
بگی استان اصفهان را به‌عنوان صنعتی‌ترین استان کشور که بیش از ۱۰درصد از صنایع کشور را در خود جای داده و همچنین از ظرفیت بسیار مناسبی در بخش معدن برخوردار است، یکی از استان‌هایی دانست که از ظرفیت بی‌نظیری در زمینه صادرات برخوردار است و با حمایت‌های ویژه از بخش‌های تولیدی، صنعتی، معدنی و بازرگانی این استان و هدایت بنگاه‌های اقتصادی به تولید دانش‌بنیان رقابت‌پذیر و صادرات‌محور، می‌توان شاهد افزایش چشمگیر صادرات استان و ایجاد درآمدهای ارزی مناسب برای کشور بود.
وی همچنین افزایش صادرات را یکی از راهکارهای اصلی ایجاد توسعه پایدار در کشور، رهایی از مضرات اقتصاد نفتی و همچنین تثبیت بازار ارز عنوان و تصریح کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان با حمایت از صنایع و بخش‌های تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی، برگزاری تورهای صنعتی و نمایشگاهی خارجی، کمک به ارتقای فناوریکی صنایع استان، حمایت و تقویت شرکت‌های توسعه صادرات و... گام‌های موثری در جهت توسعه صادرات برداشته است.
چاپ