خودروی فرمول یک با چه قیمتی فروخته شد؟ + تصاویر

خودروی فرمول یک سر لوئیس همیلتون که با آن در گرند پری ۲۰۱۰ ترکیه به پیروزی رسیده، در همین آخر هفته با قیمتی تقریباً رکوردی به فروش رسیده است. این مک‌لارن MP۴-۲۵A در جریان گرند پری ۲۰۲۱ انگلستان در پیست خانگی همیلتون در حضور حدود ۱۴۰ هزار طرفدار فرمول یک به حراج گذاشته شد و با قیمت ۴¡۸۳۶¡۰۰۰ پوند معادل ۶.۶ میلیون دلار ( معادل ۱۵۸ میلیارد تومان) به فروش رسید. این قیمت انتظارات که بین ۵ تا ۷ میلیون دلار بود را برآورده کرده است.

lewis-hamilton-s-mclaren-mp4-25a2.jpg

بنابراین، مک‌لارن همیلتون به دومین خودروی فرمول یک گران‌قیمت دنیا تبدیل شده که تاکنون در حراجی به فروش رسیده زیرا عنوان گران‌ترین خودروی فرمول یک به فراری F۲۰۰۱ مایکل شوماخر اختصاص دارد که در سال ۲۰۱۷ با قیمت ۷.۵ میلیون دلار به فروش رسید. البته مک‌لارن MP۴-۲۵A اولین خودروی فرمول یکی است که همیلتون با آن رانندگی کرده و قیمت بالای فروش آن نشان می‌دهد که دیگر خودروهای این قهرمان هفت دورۀ جهان می‌توانند روزی رکورد جدیدی را در قیمت فروش ثبت کنند و از فراری شوماخر فراتر بروند.

lewis-hamilton-s-mclaren-mp4-25a4.jpg

این خودروی فرمول یک اما سابقه‌ای فراتر از پیروزی در گرند پری ۲۰۱۰ ترکیه دارد زیرا MP۴-۲۵A به تیم مک‌لارن برای رسیدن به جایگاه دوم در جدول رده‌بندی سازندگان هم بسیار مؤثر بود و درعین‌حال سر لوئیس همیلتون را به مقام دوم گرند پری ۲۰۱۰ چین رساند. دیگر رانندهٔ مک‌لارن در آن زمان یعنی جنسن باتن هم با MP۴-۲۵A به مقام سوم در فصل ۲۰۱۰ مسابقات فرمول یک رسید.

 متخصص خودروی RM Sotheby’s دراین‌باره می‌گوید: دستاوردهای سر لوئیس همیلتون در این ورزش بسیار چشمگیر است و بنابراین خودروهایی که وی با آن‌ها ارتباط دارد احتمالاً در آینده به خواستنی‌ترین خودروها تبدیل خواهند شد.

منبع: پدال


چاپ