ورود محصولات جدید ایران خودرو به بازار

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: درصدد هستیم که تولید ماهانه خودرو را به ۶۰ هزار دستگاه افزایش دهیم و شاهد محصولات جدیدتری باشیم.

فرشاد مقیمی پنجشنبه در جریان بازدید از شرکت ایران خودرو فارس افزود: میزان تولید دستگاه‌ها نسبت به سال گذشته افزایش داشته طوری که این میزان در آذرماه در مقایسه با ماه‌های مشابه در سال گذشته با رشد ۳۰ درصدی همراه شده و در نظرداریم که میزان تولید را از روزی ۲ هزار دستگاه به ۲ هزار و ۳۵۰ دستگاه تولید برسانیم.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به ظرفیت‌های موجود صنعت خودرو در استان فارس بیان کرد: از آنجایی که سهامدار اصلی شرکت ایران خودرو فارس هستیم آمادگی خود را برای حمایت از تولیدات اعلام می‌کنیم تا با ارائه جواز ظرفیت‌های جدید از سوی سازمان صمت فارس همکاری‌های لازم را انجام دهیم.
مقیمی افزود: همچنان برای مذاکره حاضریم و برای تولید دستگاه‌های جدید و به روز، پشتیبانی ظرفیت مرکز تحقیقات ایران خودرو را در اختیار شرکت ایران خودرو فارس قرار می‌دهیم.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو همچنین با اشاره به توانمندی و ظرفیت‌های موجود استان فارس گفت: با وجود همه مشکلات در صدد افزایش تولید و اشتغال در شرکت ایران خودرو فارس هستیم.
مقیمی همچنین به انعقاد تفاهمنامه میان شرکت ایران خودرو ایران و شرکت ایران خودرو فارس اشاره کرد و افزود: با انعقاد این تفاهمنامه، ضمانت خرید پنج ساله را از شرکت ایران خودرو فارس تضمین می‌کنیم چرا که مهم‌ترین موضوع وضعیت بازار است.

توجه ویژه‌ای به صنعت خودروسازی فارس صورت بگیرد

جعفر قادری نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین با تاکید بر اهمیت همکاری شرکا گفت: با توجه به ظرفیت و ظرفیت‌های موجود حجم تولید در استان در حد قابل قبولی نیست چراکه ما یکی از استان‌های پرطرفدار خودرو و از بزرگترین نمایندگی‌ها در سطح کشور هستیم.
وی افزود: انتظار داریم توجه ویژه‌ای به صنعت این استان صورت بگیرد و فعالیت‌های تولیدی این شرکت به صورت شبانه روزی انجام شود.

تولید روزانه ۱۸۰ خودرو در فارس با فعالیت ۲ شیفته ایران خودرو فارس

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس نیز در این نشست گفت: تولید دستگاه‌های خودرو پژو پارس در این شرکت از نظر کمی و کیفی رشد چشمگیری داشته و میزان تولید سالانه به ۲۰ هزار دستگاه رسیده است.
حمیدرضا ایزدی با تاکید برلزوم حفظ و توسعه واحدهای موجود بخش صنعت فارس و با اشاره به نوسازی ماشین‌آلات خط تولید افزود: ایجاد سرمایه‌گذاری در صنایع مادر، حفظ واحدهای موجود و توسعه واحدهای صنعتی در بخش‌های مختلف از محوری‌ترین رویکردهای بخش صنعت استان است و کیفی‌سازی محصولات داخلی، توجه به نقدینگی، بازسازی و نوسازی ماشین‌آلات خط تولید و رشد صادرات نیز به عنوان رویکردهای محوری صنعت فارس در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به میزان تولید و اشتغالزایی صنعت خودرو‌سازی فارس بیان کرد: تولید روزانه شرکت ایران خودرو فارس ۸۵ دستگاه‌ خودرو پژو پارس است و اشتغالزایی ۲۰۰ نفر نیروی انسانی را فراهم کرده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: در صورت فراهم شدن زیرساخت‌ها و امکانات لازم میزان تولید روزانه از ۸۵ به ۹۰ دستگاه خودرو خواهد رسید و در صورت ۲ شیفته شدن فعالیت‌ها میزان تولید به ۱۸۰ خودرو افزایش می‌یابد.

ایزدی با اشاره به توسعه زیرساخت‌های صنعتی بیان کرد: همواره ارتقای کمی و کیفی محصولات و ظرفیت‌های تولیدی سایت ایران خودرو فارس، کیفی‌سازی و تنوع‌بخشی این شرکت بوده و با توجه به توسعه زیرساخت‌های صنعتی، ایجاد اشتغال پایدار، جهش تولید، گسترش فعالیت‌های اقتصادی و ایجاد صنایع پایین دستی را موجب می‌شود.


پیش‌بینی تولید ۲۰ هزار دستگاه خودرو در فارس در سال ۹۹

مدیرعامل شرکت ایران خودرو فارس نیز در این نشست گفت: در سال ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶، حدود ۲۱ هزار و ۷۰۰ دستگاه تولید خودرو داشتیم که سال ۱۳۹۷ با شروع تحریم‌ها مشکلاتی در تامین قطعات ایجاد و باعث شد افت ۲۰ درصدی تولید را داشته باشیم.

علی کریمی افزود: روند تولید خودرو در مجموعه ایران خودرو فارس در سال ۱۳۹۸ بهتر شد که در سال ۱۳۹۹ با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته با شرکت‌های تامین قطعات، انتظار داریم این روند بهتر شود.
وی ادامه داد: پیش‌بینی تولید خودرو در سال ۱۳۹۹، ۲۰ هزار دستگاه است اما با توجه به اینکه در ۲ ماه گذشته خللی در بحث تامین قطعات داشتیم به احتمال زیاد افت ۱۰ درصدی را در این زمینه خواهیم داشت.


منبع: ایرنا


چاپ