آخرین قیمت خودروها در بازار (۹۹/۰۷/۲۳)

قیمت‌ها در بازار خودرو همچنان در مدار صعودی است و شاهد بودیم که با وجود افت شدید معاملات، نرخ خودرو‌های داخلی از روز گذشته تا کنون بین ۵ تا ۱۰میلیون و مونتاژی‌ها تا ۴۰میلیون تومان افزایش یافته است.

 بررسی وضعیت بازار خودرو نشان می‌دهد که قیمت‌ها همچنان در حال افزایش بوده به طوریکه خودرو‌های داخلی از روز گذشته تا کنون بین ۵ تا ۱۰میلیون تومان و مونتاژی‌ها تا ۴۰میلیون گران‌تر شده‌اند، از طرفی تقاضا در این بازار به شدت پایین آمده تا جاییکه رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل اظهار کرده که خرید‌و‌فروش خودرو به صفر رسیده است.

 ضمن اینکه سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو اعلام کرده که نوسان نرخ در نمایشگاه‌ها و سایت‌های فروش بسیار بالا است و به همین خاطر نه خریداران و فروشندگان تمایلی به معامله ندارند.

 در همین راستا فعالان بازار توصیه کرده‌اند که فعلا زمان خرید خودرو نیست چراکه احتمال کاهش قیمت‌ها طی هفته آینده وجود دارد و از این روز بهتر است خریداران فعلا دست نگه دارند.

 امروز در آگهی‌های فروش اینترنتی نرخ پراید۱۱۱ حدود ۱۴۲میلیون، پراید۱۳۱ در محدوده ۱۲۳میلیون و نرخ پراید۱۳۲ تقریبا ۱۲۶میلیون تومان است؛ همچنین دارندگان تیبا هاچ‌بک نرخ روز این خودرو را تا ۱۷۰میلیون و تیبا صندوقدار را حدود ۱۵۱میلیون تومان بالا بردند؛ نرخ ساینا نیز حدود ۱۶۶میلیون، کوییک دنده‌ای ۱۸۴میلیون و کوییک‌آر ۱۹۲میلیون تومان است.

پژو۲۰۶ به ۳۰۶میلیون تومان افزایش یافت

 امروز نرخ پژو۲۰۶ تیپ۲ در آگهی‌های فروش اینترنتی به حدود ۲۴۱میلیون، پژو۲۰۶ تیپ۵ به ۳۰۶میلیون و مدل صندوقدار این خودرو به ۳۰۱میلیون تومان رسید؛ همچنین نرخ اعلام شده برای پژو۲۰۷ دنده‌ای هم در بازار امروز تقریبا ۴۴۰میلیون و اتوماتیک این خودرو ۵۰۷میلیون تومان است.

قیمت انواع دنا در بازار آزاد

 همچنین دارندگان پژو۴۰۵ جی‌ال‌ایکس بنزینی نرخ این خودرو را ۲۲۲میلیون و پژو پارس ساده را ۲۶۰میلیون تومان اعلام کردند؛ بر همین اساس نرخ روز سمند ال‌ایکس به ۲۱۶میلیون، سمند سورن ۲۸۰میلیون، رانا ال‌ایکس ۲۴۰میلیون، دنا معمولی ۳۳۶میلیون، دنا پلاس دنده‌ای ساده ۴۱۲میلیون، دنا پلاس دنده‌ای توربو ۴۹۷میلیون و دنا پلاس اتوماتیک توربو به حدود ۶۶۸میلیون تومان رسید.

قیمت روز خودرو‌های مونتاژی

 امروز نرخ پژو۲۰۰۸به حدود یک میلیارد و ۲۰۷میلیون تومان، سیتروئنC۳ به یک میلیارد و ۹۰میلیون، سراتو یک میلیارد و ۲۰میلیون، مزدا۳ به یک میلیارد و ۲۳۵میلیون، ساندرو اتوماتیک به ۵۴۴میلیون و ساندرو استپ‌وی به حدود ۵۸۹میلیون تومان رسیده است.

 همچنین در این بازار، هایماS۵ با نرخ تقریبی ۷۲۰میلیون، هایماS۷ توربو ۸۵۵میلیون، هاوال ۸۲۰میلیون، جکS۳ حدود ۶۰۸میلیون، جکS۵ تقریبا ۸۳۵میلیون و چانگان حدود ۵۵۵میلیون تومان معامله می‌شود.

 

 

 

منبع: اقتصاد آنلاین


چاپ