مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا:

۸ محصول جدید در ۳ سال آینده روانه بازار می‌شود

یکی از مهم‌ترین دلیل‌های موفقیت یک بنگاه اقتصادی به مدیریت آن برمی‌گردد. یکی از ضعف‌های کشور در عملکرد بخش‌های مختلف، مربوط به سیستم مدیریتی بوده که خلاق و نوآور نیستند.

شرکت سایپا به‌عنوان یکی از خودروسازان بزرگ کشور سهم بزرگی در بازار خورو کشور به‌ویژه در حوزه خودروهای ارزان‌قیمت دارد. سایپا سعی دارد با مدیریت بحران شرایط سخت تحریمی را به سلامت بگذراند و تجربه‌ای دیگر در کارنامه خود به ثبت برساند. مدیریت جدید این خودروساز تلاش دارد به دور از هیاهوهای رسانه‌ای سایپا را به وضعیت عادی برگرداند که ضمن کاهش تعهدات معوق بازار محصولاتش را نیز مدیریت کند. سیدجواد سلیمانی که در گام نخست پیش از سررسید زمان توقف پراید، تولید مدل ۱۳۲ را متوقف کرده تلاش دارد ارتقای کیفی محصولاتش را نیز همزمان پیگیری کرده و خودروهای سایپا را به سطح مطلوب که مورد رضایت مشتریانش باشد، برساند. سیلمانی در تازه‌ترین خبرها اعلام کرد: چهارصدهزارمین محصول سایپا در سال ۹۸ تحویل مشتری شد.

عمل به تعهدات
گروه خودروسازی سایپا که از ابتدای امسال افزایش تولید و تسریع در تحویل خودروهای مشتریان را در دستور کار خود قرار داده بود، موفق شد چهارصدهزارمین محصول خود در سال ۹۸ را تحویل مشتری دهد. به گزارش سایپانیوز؛ مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در حاشیه مراسم تحویل چهارصد هزارمین محصول سایپا در سال ۹۸ گفت: امروز توانستیم با تلاش و همت مجموعه همکارانم در گروه سایپا، چهارصدهزارمین خودرو را تحویل مشتری دهیم که این امر نشان می‌دهد ادعای تحویل ندادن یا تحویل قطره چکانی خودرو از سوی خودروسازان به بازار نادرست، ناآگاهانه و کذب است.
سیدجواد سلیمانی در ادامه با اشاره به فراهم آمدن امکان تولید حدود ۳ هزار خودرو از محصولات خانواده رنو در پارس‌خودرو، افزود: ترخیص این قطعات از گمرک که از دوران قبل از تحریم مانده بود با تلاش و پیگیری فراوان انجام شد و با همکاری برخی قطعه‌سازان داخلی، پارس‌خودرو تولید تعداد محدودی از محصولات رنو را آغاز کرد تا پس از تولید، براساس عدالت، رعایت حق هر مشتری و اولویت ثبت‌نام در اختیار مشتریان قرار گیرد.

محصولات نو در سبد سایپا
مدیرعامل گروه سایپا اظهار کرد: برای تامین انتظارات هموطنان و ایجاد تنوع در سبد محصولات، با برگزاری گردهمایی زنجیره تامین، هماهنگی‌های لازم برای آغاز تولید انبوه نخستین محصول پلتفرم ۱۰۰ SP سایپا را فراهم آورده‌ایم تا از سال آینده وارد بازار شود. مدیرعامل شرکت سایپا با بیان اینکه صنعت خودرو در برخی مقاطع زمانی دچار کاستی‌ها و اشتباهاتی در انتخاب مسیر درست بوده وگرنه می‌توانست شرایط بهتری نسبت به وضعیت فعلی داشته باشد، افزود: علاوه‌بر برخی تصمیمات غیرصحیح که در درون صنعت اتخاذ شده، نگاه و رویکرد بیرونی به این صنعت نیز صحیح نبوده و این صنعت قربانی نگاه‌های مغرضانه، غیرکارشناسی و غیراقتصادی شده است.

اصلاح هوشمندانه برنامه‌ها
سلیمانی افزود: آنچه صنعت خودرو بیش از هر چیز دیگری در حال و آینده به آن نیازمند است، اجرای صحیح و سریع سیاست‌ها و برنامه‌های اصلاحی در درون صنعت و حمایت هوشمندانه از سوی نهادهای مرتبط بیرونی است که می‌تواند روند رو به توسعه را در این حوزه تداوم بخشد. وی افزود: در شرایطی که صنعت خودرو سخت‌ترین دوران خود از نظر محدودیت‌های بین‌المللی را تجربه می‌کند، می‌توان این تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد و رویکردهای اصلاحی در صنعت خودرو را به‌گونه‌ای بنیان نهاد که با هر تهدید و تنگنای دیگری دچار بحران نشود.
سلیمانی در ادامه گفت: مردم ایران شایسته خودروهای بهتری از نظر کیفیت و امکانات هستند و تلاش برای ارتقای کیفیت و افزایش تیراژ تولید کوچک‌ترین وظیفه‌ای است که می‌توان برای خودروسازان متصور بود.
وی اضافه کرد: متاسفانه در گروه خودروسازی سایپا وارث بی‌تدبیری‌ها، مشکلات و معوقات فراوانی بوده‌ایم که اصلاح و حل آنها نیازمند چند سال فعالیت مستمر بود اما به لطف الهی در یک سال گذشته بخشی از این معضلات را حل کرده‌ایم و تلاش شبانه‌روزی برای رفع نقص‌ها و کمبودهای باقیمانده را نیز ادامه می‌دهیم.
سلیمانی تصریح کرد: سایپا با اتخاذ رویکردی تحول‌گرایانه در حوزه توسعه محصول و طراحی خودروهای جدید و به روز، ۸ محصول جدید را در ۳ سال آینده روانه بازار می‌کند.
مدیرعامل گروه سایپا از مشتریان این گروه خودروسازی به‌دلیل تاخیر ناخواسته در تحویل برخی خودروها که به دلایل مشکلات باقی‌مانده از مدیریت‌های گذشته و شرایط تحریمی و اقتصادی موجود ایجاد شده، عذرخواهی کرد و با تشکر از صبوری و همراهی آنها، گفت: علاوه‌بر افزایش تولید و تحویل خودروها در ماه‌های اخیر، ایجاد تنوع در سبد محصولات و ارتقای کیفیت خودروها را آغاز کرده‌ایم و به‌زودی شاهد نتایج مثبت آن برای مردم و مشتریان خواهیم بود.


چاپ