افزایش ۱۶۲ مگاواتی تولید برق کشور در آستانه پیک مصرف

گروه صمت : واحد دوم بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی خرم‌آباد به ظرفیت ۱۶۲ مگاوات در آستانه پیک مصرف به شبکه سراسری متصل شد.

نیکوکاران نخستین مدیران لوله‌کشی شهری در ایران

شهر بیرجند در میان دره‌ای وسیع در جنوب خراسان بر فراز و نشیب دامنه‌های یک رشته تپه ماهور و پشته‌های خاکی به هم پیوسته قرار گرفته است.

بومی‌سازی شناورهای فایبرگلاس

صفیه رضایی - گروه صنعت: شناورهای فایبرگلاس و فلزی در انواع باری، تجاری و نظامی در کشور ساخته می‌شوند و در تولید آنها در مرز خودکفایی هستیم.

امنیت آب با پلیس یا فرهنگ‌سازی؟

صفیه رضایی - گروه صنعت: حضور ملموس کارکنان حفاظت از منابع آب به طور قطع می‌تواند جلوی سوءاستفاده از منابع آبی را بگیرد. البته در کنار حفظ و حراست از منابع آب باید محورهای آموزشی و فرهنگ‌سازی پیرامون مدیریت مصرف آب نیز در دستور کار قرار بگیرد.

کاهش ۱۰ درصد هدررفت آب با نوسازی شبکه‌های آبیاری

صفیه رضایی - گروه صنعت: آب ماده‌ای حیاتی است که در دامن صنعت اقتصادی نیز شده است به‌ویژه در سال‌های اخیر که گوشزدها و هشدارها برای مدیریت بهینه مصرف آب بیشتر شده است؛ تا جایی که همه طرح‌ها و برنامه‌ریزی‌های اقتصادی و صنعتی در یک مجموعه دست‌به‌دست هم داده تا بحران خاموش بی‌آبی را مدیریت کنند.

امتیاز ویژه برای نیروگاه‌های بادی

صفیه رضایی - گروه صنعت: هرچند در کشور ما گستره فعالیت نیروگاه‌های بادی در مقایسه با نیروگاه‌های سوخت فسیلی کمتر است اما کارشناسان معتقدند در آینده فعالیت در انرژی‌های نو و احداث نیروگاه‌های بادی صرفه اقتصادی بالاتری نسبت به نیروگاه‌های سوخت فسیلی خواهد داشت.