رئیس هیات‌عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران تاکید کرد

اخبار خوش ایدرو برای سال «جهش تولید»

سال ۱۳۹۹ از سوی رهبر معظم انقلاب به‌نام سال «جهش تولید» نام‌گذاری شده است. این امر در راستای ادامه حمایت از تولید ملی سال گذشته بوده که با اعمال تحریم خط‌مشی داخلی‌سازی با جدیت از سوی مدیران و صنعتگران دنبال شد.

در این‌باره معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت معتقد است نام‌گذاری «جهش تولید» برای سال ۹۹، در ادامه سال «رونق تولید» مسئولیت بخش صنعت کشور را در تحقق منویات رهبر معظم انقلاب از پیش سنگین‌تر کرده است.

محدودیت‌ها و تجربه‌های ارزشمند
سال ۱۳۹۸ با تمام فراز و نشیب‌هایی که در صنعت و تولید کشور وجود داشت به پایان رسید و نهضت داخلی‌سازی کارنامه خوبی از خود به‌ثبت رساند. به گزارش ایدرونیوز، محمدباقر عالی، رئیس هیات‌عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) تاکید کرد: عنایت ویژه رهبر انقلاب به گام‌های برداشته شده در افزایش تولید، فعال‌سازی و احیای واحدهای صنعتی در سطح کشور در طول سال ۹۸ و تذکر وی برای ملموس‌تر شدن آثار اقدامات، وظیفه‌ای خطیر بر دوش ما گذارده است.
وی تصریح کرد: با وجود تشدید تحریم‌ها، خوشبختانه با گام‌های موثری که در این‌باره در مدت یک سال گذشته برداشته شد، اخبار خوشی از گسترش و نوسازی صنایع ایران در سال «جهش تولید» شاهد خواهیم بود.
او گفت: سازمان توسعه‌ای ایدرو ذیل برنامه‌های عملیاتی وزارت صنعت، معدن و تجارت، برای گسترش و نوسازی صنایع ایران به‌ویژه در مناطق محروم و کم‌برخوردار اقداماتی اساسی در دستور کار داشته و دارد که بسیاری از موارد در طول سال ۹۹ به ثمر خواهند نشست.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: سال گذشته به‌ویژه پس از شیوع بیماری کرونا، تجربه‌ای بسیار ارزشمند از بسیج همه ظرفیت‌ها و توان تولیدی کشور برای افزایش تولید و تامین نیازمندی‌های مردم، حاصل شد که قدر مسلم به‌عنوان الگویی ارزشمند برای تحقق اهداف «جهش تولید» در سطح کشور به کار خواهد آمد.
عالی افزود: سخنی گزاف نیست اگر بگوییم تجربه‌های جمهوری اسلامی در شرایط سخت با وجود انواع محدودیت‌ها و تحریم‌ها، اکنون به بلوغ کامل رسیده و در مدت چند روز بسیاری از صنایع کشور افزایش تولید داشته‌اند.

تامین نیاز با تغییر کاربری
رئیس هیات‌عامل سازمان ایدرو یادآور شد: اقدامات انجام شده در این مدت موید این نکته ارزشمند است که بخش صنعت کشور از چنان ظرفیتی برخوردار است که برای تامین کالاهای مورد نیاز، حتی کارخانجات و واحدهای تولیدی که به هر دلیلی راکد بودند، فعال شدند و بسیاری از کارخانجات با تغییر خطوط، به سمت تولید اقلام مورد نظر شیفت شده و به سرعت تغییر کاربری دادند.
عالی با اشاره به پیام لبیک وزیر صنعت، معدن و تجارت به نام‌گذاری سال «جهش تولید» رهبر معظم انقلاب، اضافه کرد: دستورات و پیگیری‌های قاطع وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدیدهای میدانی از استان‌های کشور در طول سال گذشته که رکورد بی‌نظیری را به ثبت رساند، در سال پیش‌رو نیز به‌عنوان یک راهبرد اساسی در این وزارتخانه دنبال خواهد شد و به‌طور قطع در سایه حمایت‌های مستمر و بی‌دریغ رئیس‌جمهوری و سایر نهادهای دولتی، گام‌های برداشته شده تکمیل‌تر می‌شود و آثار اقدامات در دست انجام برای مردم کشورمان ملموس‌تر می‌شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: در سال «جهش تولید» وظیفه خود می‌دانیم برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و جلب رضایت حداکثری ملت تلاش کنیم. قدر مسلم با استمرار تلاش مجاهدانه همه کارکنان وزارت صنعت، معدن و تجارت و به‌طور اخص مجموعه سازمان ایدرو، همراهی سازنده همه نهادهای مسئول در حوزه تولید و البته همت والای همه صنعتگران و تولیدکنندگان، می‌توانیم سالی سرشار از موفقیت و پیروزی را رقم بزنیم.


چاپ