26 مرداد، 1401

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین:

۶ میلیارد تومان تجهیزات شبکه برق استان قزوین از ابتدای سال به سرقت رفته است

دسته‌بندی: اخبار روز

1400/9/7 19:38
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین:

۶ میلیارد تومان تجهیزات شبکه برق استان قزوین از ابتدای سال به سرقت رفته است

دسته‌بندی: اخبار روز
19:38:00 1400/9/7

جلسه شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق روز شنبه با حضور روح‌الله عباسپور، رجب رحمانی، فاطمه محمدبیگی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در محل شرکت آب منطقه‌ای قزوین برگزار شد.

سعید بهادیوند چگینی در این جلسه اظهارکرد: یکی از مهم‌ترین چالش‌های شرکت توزیع نیروی برق مطالبات سنگین وصول نشده و کمبود اعتبارات است که اجرای طرح‌های توسعه و نوسازی را با مشکل مواجه کرده است.

وی اضافه کرد: درحال‌حاضر بالغ بر۲۱۰ میلیارد تومان مطالبه از بخش‌های دولتی و خصوصی داریم که در صورت وصول آن می‌توانیم طرح‌های نوسازی شبکه فرسوده و افت و ضعف ولتاژ را برطرف کنیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین در تبیین مطالبات مورد اشاره، یادآور شد: ۷۰میلیارد تومان از مطالبات شرکت مربوط به صنایع استان به‌ویژه واحدهای فولادی، ۵۰ میلیارد تومان بخش کشاورزی، ۲۷ میلیارد تومان بخش عمومی، ۲۸ میلیارد تومان بدهی مشترکین تجاری و ۳۶ میلیارد تومان هم بدهی مشترکین خانگی است. 

وی در ادامه گفت: کمبود اعتبارات موجب شده فرسودگی شبکه تداوم یابد و نتوانیم به‌سرعت این مشکل را برطرف کنیم که امیدواریم بدهکاران نسبت به پرداخت آن اقدام کنند.

تبدیل وضعیت کارکنان برق توسط نمایندگان پیگیری شود

بهادیوند چگینی اظهارکرد: با کمک نمایندگان استان مدت دو ماه است که مشکل اعتبارات جاری برای پرداخت حقوق کارکنان این شرکت برطرف شده اما مدتی است با گلایه و انتقاد نیروهای شرکتی برای تبدیل وضعیت روبه‌رو هستیم که انتظار دارند در کنار تعیین تکلیف ایثارگران، این افراد هم شامل تغییر وضعیت شوند. وی افزود: درخواست جابه‌جایی نیروهای شهرستانی به مرکز استان هم از دیگر موارد مورد مطالبه همکاران است که موجب شده است برای تامین نیرو در برخی مناطق از جمله شهرستان آوج با مشکل مواجه شویم.

سرقت ۶ میلیارد تومان تجهیزات برق در استان

بهادیوند چگینی تصریح کرد: سرقت تجهیزات شبکه برق از دیگر نگرانی‌های ما در شرکت توزیع نیروی برق است و از ابتدای سال تاکنون بیش از ۶ میلیارد تومان از تجهیزات شبکه به سرقت رفته که هم موجب قطعی شبکه و هم آسیب به وسایل برقی مشترکان به‌ویژه مشترکین روستایی می‌شود و این پدیده به داخل شهر قزوین و حتی خیابان‌ها و معابر داخل شهر هم رسیده که نگران‌کننده است. مدیرعامل شرک توزیع نیروی برق استان قزوین یادآور شد: در صورت دریافت وتخصیص اعتبارات لازم، این آمادگی درمجموعه برق استان وجود دارد که نسبت به اصلاح و بهینه‌سازی شبکه‌های فرسوده، رفع ضعف ولتاژ، جابه‌جایی تیرها و پایه‌های برق به‌ویژه درروستاها در اسرع وقت اقدام گردد.

 

 

برچسب: اخبار روز ، صفحه ۵ ، شماره ۱۹۴۱https://www.smtnews.ir/index.php/direct/7636

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


روزنامه صمت

جستجو


  |