17 مرداد، 1401

مزدا هم با چینی ها هم پیمان می‌شود؟

دسته‌بندی: صنعت خودرو

1400/6/4 04:00

مزدا هم با چینی ها هم پیمان می‌شود؟

دسته‌بندی: صنعت خودرو
04:00:00 1400/6/4

شرکت خودروسازی ژاپنی مزدا، در ساختار سرمایه گذاری مشترک خود با کمپانی های چینی چانگان و اف ای دبلیو [FAW] تجدید نظر می کند.

سه خودروساز مزدا، چانگان و فاو [FAW] موافقت کرده اند که یک شراکت سه جانبه شکل دهند که در آن مزدا ۴۷.۵ درصد از سهم در این جوینت ونچر را در اختیار خواهد داشت.

شرکت دولتی خودروسازی چانگان که مقر آن در شهر چونچینگ قرار دارد ۴۷.۵ درصد دیگر از این سرمایه گذاری مشترک را در اختیار خواهد داشت و فاو [اف ای دبلیو] فقط در ۵ درصد آن سهیم خواهد بود.

مزدا هم طی یک بیانیه خبری اعلام کرد: «هدف سه کمپانی بهره برداری حداکثری از فرصت راهبردی و مدیریتی در این سرمایه گذاری مشترک است و کوشش آنها بهینه سازی سامانه مدیریت و کسب و کار برای سازگاری با نیازهای بازار در حال بسط چین است.»

در چین، بزرگترین بازار خودروی جهان، مزدا از قافله عقب افتاده و نسبت به سایر خودروسازان ژاپنی در چین با افت فروش مواجه شده است. سال ۲۰۲۰ مزدا در چین فقط ۲۱۴,۵۷۴ دستگاه خودرو فروخت در حالی که در سال ۲۰۱۹ رقم فروش ۲۲۷,۷۵۰ دستگاه بوده است. سه خودروساز تویوتا، هوندا و نیسان در سال ۲۰۲۰ با هم بیش از ۱ میلیون دستگاه خودرو در بازار چین فروخته اند.

 

منبع: سایپانیوز

برچسب: بازار خودرو ، خودروسازی ، مزداhttps://www.smtnews.ir/index.php/direct/425

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


روزنامه صمت

جستجو


  |