13 آذر، 1401


تهدید انگلیس توسط روسیه

دسته‌بندی: سیاست

1401/2/7 03:38

تهدید انگلیس توسط روسیه

دسته‌بندی: سیاست
03:38:00 1401/2/7

روسیه سه‌شنبه شب به انگلیس هشدار داد که اگر به تحریک اوکراین برای حمله به مسکو ادامه دهد، پاسخ متناسب و فوری دریافت خواهد کرد.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای گفت: ما تاکید می‌کنیم که اگر تحریک مستقیم دولت کی‌یف از سوی لندن به انجام چنین اقداماتی منجر شود، بلافاصله با پاسخ متناسب ما مواجه خواهد شد.
وزارت دفاع روسیه افزود: همانطور که پیش از این هشدار داده بودیم، نیروهای مسلح روسیه در آماده باش شبانه روزی برای انجام حملات تلافی جویانه به مراکز تصمیم گیری در کی‌یف با سلاح‌های دوربرد نقطه زن و دقیق هستند.
 جیمز هیپی معاون وزیر دفاع انگلیس در اظهار نظری بحث‌برانگیز مدعی شد که حمله اوکراین به اهداف نظامی در روسیه با استفاده از سلاح‌های غربی «کاملاً مشروع» است.
وی ادعا کرد: اولا، این اوکراینی‌ها هستند که درباره هدف‌گیری تصمیم می‌گیرند نه افرادی که تسلیحات را تولید یا صادر می‌کنند. در ثانی اینکه شما به دنبال اهداف نظامی حریف خود بروید تا خطوط تدارکات آن‌ها را مختل کنید، کاملا مشروع است.
هیپی در گفت‌ وگو با شبکه رادیویی تایمز هم در مورد حمایت انگلیس از حملات اوکراین در خاک روسیه گفت که حمله اوکراین به خطوط لجستیکی، منابع سوخت و انبارهای مهمات روسیه بخشی از جنگ است.
حدود ۳ ماه از آغاز عملیات ویژه روسیه در اوکراین می‌گذرد و سیل واکنش‌های جهانی به این رویداد همچنان ادامه دارد و فشارهای دیپلماتیک و تهدیدها و تحریم‌های بین‌المللی علیه روسیه در حال افزایش است.
تنش‌های مرزی میان روسیه و اوکراین به تازگی به دنبال افزایش تحرکات نظامی مسکو در حالی با فشار و نفوذ غرب تشدید شده که کاخ کرملین بارها اعلام کرده است که این فعالیت‌ها در مسیر تامین امنیت ملی روسیه و در خاک این کشور بوده و تهدیدی برای هیچ کشوری محسوب نمی‌شود.
این درحالیست که انگلیس از زمان آغاز جنگ اوکراین، به بازیگر فعالی در عرصه این نبرد تبدیل شده و با اتخاذ مواضع ضد روسی، ارسال تسلیحات و تجهیزات نظامی و اعمال تحریم‌ علیه روسیه به تنش‌ و درگیری‌ها دامن زده است.
رسانه‌ها به تازگی گزارش کردند، لندن نگران است که دیگر متحدان ناتو، اوکراین را مجبور کنند که هر چه سریع‌تر به حل و فصل درگیری با روسیه بپردازد، اما لندن هرگونه ایده امضای توافق صلح با روسیه را رد می‌کند و در مقابل اصرار دارد که کی‌یف باید اول از همه در قدرتمندترین موضع ممکن قرار بگیرد.
کانال تلگرام گسترش نیوز
منبع: ایرنا

برچسب: تحریم ، جنگ ، انگلیس ، وزارت دفاعhttps://www.smtnews.ir/index.php/direct/17746

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


روزنامه صمت

جستجو


  |