28 دی، 1400

تعرفه‌گذاری گاز تغییر می‌کند؟

دسته‌بندی: انرژی

1400/9/1 22:30

تعرفه‌گذاری گاز تغییر می‌کند؟

دسته‌بندی: انرژی
22:30:00 1400/9/1

کسانی که در هر اقلیم، تا پله ۳ مصرف گاز داشته باشند، مشمول جریمه‌های سنگین نخواهند شد اما مشترکانی که مصرف گاز آنها وارد پله مصرفی چهارم و بعد از آن شود، مشمول جریمه های سنگین خواهند شد.

از امروز (اول آذرماه) برخورد با مشترکان پرمصرف گاز آغاز شده است به طوری که قبضی که برای مصرف گاز از ابتدای آذرماه صادر خواهد شد، با احتساب جریمه سنگین برای مشترکان پرمصرف خواهد بود.

چقدر مصرف کنیم که شامل جریمه نشویم؟

محمد عسگری، سخنگوی شرکت ملی گاز ایران اظهار داشت: مشترکانی که میزان مصرف گاز آنها در سه پله نخست مصرف قرار گیرد مشمول جریمه نخواهند شد.

وی افزود: مصرف گاز ۷۵ درصد مشترکان در سه پله نخست مصرفی قرار می گیرد که این دسته از مشترکان، هیچ گونه تغییری در پرداخت بهای مصرفی نخواهند داشت؛ اما ۲۵ درصد مشترکان، مصرف گازی بالاتر از الگوی مصرف دارند که این دسته از مشترکان که نیمی از مصرف گاز بخش خانگی را به خود اختصاص داده‌اند، از امروز شامل جریمه های سنگین در قبوض مصرفی خواهند شد.

جدول تعرفه‌های جاری گاز در فصل سرد سال بدین شرح است:

در واقع کسانی که در هر اقلیم، تا پله ۳ مصرف گاز داشته باشند، مشمول جریمه‌ های سنگین نخواهند شد؛ اما مشترکانی که مصرف گاز آنها وارد پله مصرفی چهارم و بعد از آن شود، مشمول جریمه های سنگین خواهند شد.

تعرفه‌گذاری گاز تغییر می‌کند؟

سخنگوی شرکت ملی گاز در خصوص میزان جریمه‌های سنگین در نظر گرفته شده برای مشترکان پرمصرف گفت: جزئیات مصوبه دولت در این زمینه در روزهای آینده، اطلاع رسانی خواهد شد.

به نظر می‌رسد وقتی جزئیات مصوبه دولت اعلام شود، تعرفه‌گذاری گاز از پله ۴ تا ۱۲ برای فصول سرد سال دچار تغییر شود.

گاز چه کسانی رایگان خواهد بود؟

عسگری همچنین خاطرنشان کرد: قبض مشترکانی که در ماه‌های سرد سال کمتر از ۲۰۰ متر مکعب در ماه مصرف گاز داشته باشند، رایگان خواهد بود.

 

منبع: تسنیم

برچسب: گاز ، جریمه ، قبض گازhttps://www.smtnews.ir/index.php/direct/7219

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


روزنامه صمت

جستجو


  |