نمایشگاه اکسپو پایان یافت

نمایشگاه اکسپو ۲۰۱۵ میلان در تاریخ ۳۰ اکتبر ۲۰۱۵ برابر با ۹ آبان ۱۳۹۴ پایان یافت.

رتبه دوم جهانی برای پاویون ایران

میلاد محمدی – گروه تجارت: ۹ آبان (۳۱ اکتبر) اکسپو ۲۰۱۵ میلان ایتالیا به کار خود پایان داد و اختتامیه این رویداد بین‌المللی با حضور مقامات و کارشناسان ارشد در حوزه صنعت نمایشگاهی از جمله مقامات سازمان BIE (دفتر رسمی اکسپوهای جهانی)، مدیران برگزاری اکسپو و جمع کثیری از کمیسرژنرال کشورهای مختلف برگزار شد.

با صمت همراه باشید

۱۶ ماه اکسپو، ۱۶ ماه صمت

میلاد محمدی - گروه تجارت: خیلی زود گذشت! تیر ۹۳ برای نخستین بار بخشی با عنوان اکسپو در روزنامه صمت فعال شد و سعی کردیم اکسپوی ۲۰۱۵ میلان(ایتالیا) را به صورت همه‌جانبه معرفی کنیم.

با صمت همراه باشید

کولاک سالار عقیلی در اکسپو ۲۰۱۵

اجرای زنده سالار عقیلی در روز ملی ایران در اکسپو ۲۰۱۵ میلان

با صمت همراه باشید

از ذوق مردم تا سلفی با وزیر

میلاد محمدی - گروه تجارت:روز ملی ایران با استقبال بی‌نظیر مردم هم از نوع خودمانی و هم از نوع خارجی، پایان یافت. رضایت مسئولان دولتی و خصوصی ایران و حتی مقامات کشورهای دیگر به‌ویژه ایتالیا براین ادعا صحه می‌گذارد به نحوی که وزیر صنعت، معدن و تجارت که به قولی سختگیرترین وزیر ایران به دلیل جدیت کاری محسوب می‌شود،

با صمت همراه باشید

تمبر اکسپو رونمایی می‌شود

میلاد محمدی - گروه تجارت: حسین اسفهبدی معاون وزیر صنعت معدن و تجارت در گفت‌وگوی اختصاصی با گسترش صمت، ضمن تشریح برخی برنامه‌های روز ملی ایران؛ توضیحاتی در رابطه با مهم‌ترین ویژگی‌های این رویداد ارائه داد.

با صمت همراه باشید

حضور جهانگیری در روز ملی ایران منتفی شد

به گزارش خبرنگار اعزامی صمت به ایتالیا، حضور معاون اول رییس‌جمهوری در مراسم روز ملی کشورمان در نمایشگاه اکسپو ۲۰۱۵ میلان، منتفی شده است.

با صمت همراه باشید

کالبد شکافی «اکسپو» به سبک صمت

عمر اکسپو ۲۰۱۵ میلان اکنون از نیمه گذشته و فردا برنامه عظیم روز ملی ایران را در شهرک اکسپو برگزار خواهد شد. بر اساس برنامه‌ریزی‌ها و اظهارنظر مسئولان مرتبط با بحث اکسپو، این رویداد بدون شک مهم‌ترین رویدادی است که در ۶ ماه حضور ایران در شهرک میلان به جریان خواهد افتاد.

با صمت همراه باشید

«چهره مشهور» و هیات همراه

گروه تجارت: چهره‌های گوناگونی از آغاز اکسپو ۲۰۱۵ میلان تاکنون از این رویداد تجاری- هنری بازدید کرده‌اند. چهره‌هایی که در درجه اول به خاطر منافع کشورشان و در نهایت برای حمایت از آینده زمین به ایتالیا سفر کرده و با سخنرانی و گشت وگذارهای خود خبرساز شدند.

در این گزارش نگاهی می‌اندازیم به برخی از مهم‌ترین و تاثیرگذارین چهره‌های جهان که در ۲ ماه گذشته به شهرک اکسپو قدم گذاشتند و خود را در بزرگترین رویداد نمایشگاهی جهان سهیم کردند.

با صمت همراه باشید

ایران نماد برکت در ایتالیا

تجارت؛ با پرستیژ ایرانی

می دانستیم مـوفـق می‌شویم

عاطفه خسروی: در روزها و هفته‌های اخیر، تلاش کردیم به نوبت به سراغ تمام مسئولان مرتبط با اکسپو میلان برویم و ابعاد و زاویه های مختلف این رویداد بزرگ نمایشگاهی را بررسی کنیم.

پس از حضور در شهرک اکسپو و تماشای تمام آنچه تیم اکسپو ایران به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران، ارائه داده، تصمیم گرفتیم یک برآورد کلی از فعالیت‌های اکسپو داشته باشیم. بنابراین به سراغ حسین اسفهبدی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و کمیسر ژنرال پاویون ایران رفتیم.

با صمت همراه باشید

ایران حرف اول و آخر را «بی کلام» زد

میلاد محمدی – گروه تجارت: برنامه‌های هنری در اکسپو به دو صورت رسمی و غیررسمی اجرا می‌شود. حالت غیررسمی آن برنامه‌های هنری و تفریحی متعددی است که در جای جای فضای نمایشگاه یا در برابر پاویون‌های خاص، از سوی دو یا چند هنرمند اجرا می‌شوند.
این برنامه‌ها یا از سوی دانشجویان علاقه‌مند یا از سوی گروه‌های هنری نمایش داده می‌شوند و جزو برنامه‌های الزامی یا ترجیحی‌شان است. نوع دوم برنامه‌ها هم برنامه‌های رسمی از پیش طراحی‌شده در جایگاه‌های ویژه است که علاوه بر اعلام مداوم از بلندگوهای نمایشگاه، با روش‌های محیطی و رسانه‌ای نیز تبلیغ می‌شوند.

با صمت همراه باشید

پارک مدرن بچه‌ها در اکسپو میلان

صحنه جهانی با حضور هنرمندان ایرانی

قدم به قدم با سازه مدرن ایران در ایتالیا

میلاد محمدی - گروه تجارت: پاویون منحصربه‌فرد ایران در اکسپو ۲۰۱۵ جذاب‌ترین بخش از حضور ۶ ماه ایران در اکسپو ۲۰۱۵ میلان است؛ سازه‌ای که براساس اعلام ستاد مرکزی اکسپو می‌تواند یکی از شانس‌های برتری این دوره از نمایشگاه‌های بین‌المللی باشد.

بازدیدکنندگان شهرک اکسپو و البته تمام ایرانیان بیش از یک سال برای رونمایی از این سازه صبر کردند تا جذابیت‌های پاویون ایران را در ایتالیا ببینند و ابعاد مختلف آن را درک کنند.
در دی‌ماه ۹۳ فرصتی دست داد تا سراغ طراحان برجسته‌ای برویم که در خلال انجام امور مربوط به اکسپو، کار طراحی و نظارت بر اجرای طرح‌های پاویون ایران، چه در قالب فضای داخلی و چه در فضای خارجی آن را برعهده داشتند. در همین زمینه گفت‌وگویی داشتیم با جلال اویسی، نماینده و سخنگوی مجموعه «ره‌شهر» به عنوان گروه طراح پاویون ایران در اکسپو ۲۰۱۵.

با صمت همراه باشید

تصاویر اختصاصی گسترش صمت از پاویون ایران

میلاد محمدی - گروه تجارت: سازه دو طبقه ایران در شهرک اکسپو واقع در میلان ایتالیا از روز جمعه مصادف با یک ماه مه با حضور وزیر صنعت معدن و تجارت افتتاح شد. طبقه اول این سازه به رستوران و مراکز خرید اختصاص داشته و طبقه دوم مربوط به فضای اصلی نمایشگاه است. روزنامه گسترش صمت برای نخستین بار تصاویر اختصاصی خود را از ‍پاویون ایران منتشر می کند.

با صمت همراه باشید