هیچ استراتژی به‌صورت تک‌بعدی جوابگو نیست

روز ۷ خرداد ۹۹ به‌صورت زنده شاهد برنامه پرتاب «اسپیس ایکس دراگون» بودم؛ شاتلی که قرار بود دو فضانورد ناسا را به فضا و ایستگاه بین‌المللی ببرد. تمام مسیر حرکت آنها و رسیدن‌شان به ایستگاه فضایی انسان را به فکر فرو می‌برد.

انرژی و تناقض‌های آشکار در رفتار و گفتار(بخش دوم)

ضرورت توجه به اسناد بالادستی و پایین‌دستی حوزه انرژی، شرایطی را ایجاد کرده که همه نهادها و گروه‌های تخصصی مرتبط و غیرمرتبط درباره نقش‌پذیری و اثرگذاری انرژی در اقتصادی اظهارنظر کنند.

مجلس یازدهم و هزار راه نرفته... (بخش نخست)

مجلس یازدهم با ترکیب و بافتی جدید و شاید عجیب در حالی آغاز به‌کار می‌کند که قطعا آینده سختی را پیش رو خواهد داشت.

انرژی و تناقض‌های آشکار در رفتار و گفتار

به‌نظر می‌رسد برخی مقامات مسئول در کشورمان تلاش دارند علاوه بر حیطه فعالیت‌های مترتب بر حوزه‌های سازمانی خود، در سایر زمینه‌ها نیز اظهارنظر تخصصی کنند. این مهم تا جایی پیشرفت کرده که اظهارنظرهای غیرتخصصی برخی مسئولان حتی منجر به تبیین راهبردهای حرفه‌ای می‌شود.

معدن احیای معادن کوچک با بهره‌گیری از بازار بورس

مولوی گفت: مهم‌ترین مشکل سرمایه‌گذاری در بخش معدن عدم دسترسی بنگاه‌های معدنی به تامین منابع مالی ارزان‌ است و بعضا هزینه برای یک معدن‌کار ایرانی بالای ۲۷ درصد است و این در حالی است که رقبای بین‌المللی از جمله شیلی، برزیل و استرالیا به تامین مالی بسیار ارزان دسترسی دارند.

راه‌های بازگرداندن بازار به مدار آرامش

چند سالی است که افزایش نرخ خودرو در بازار به یک معضل بدل شده و تلاطم ناشی از آن، هم مصرف‌کننده و هم تولیدکننده را تحت تاثیر قرار می‌دهد.