شاید دهه‌هاست که ایالات متحده امریکا در حال طراحی و ساخت یکی از خطرناک‌ترین و کارآمدترین سلاح‌های قرن حاضر (و عصر دیجیتال) برای رویارویی با دشمنانش، دور از چشم بسیاری از ژنرال‌های استراتژی‌من و تحلیلگران نظامی جهان بوده که امروز از آن در برخورد با ایران، رونمایی کرده و آن طراحی و ایجاد ساختاری یکپارچه و فراگیر در نظام اقتصادی و اطلاعاتی جهان است که همه دنیا را به خود وابسته و مبتلا ساخته است.

«سرخ‌پوستان از رئیس جدید پرسیدند: آیا زمستان سختی در پیش است؟ رئیس جوان قبیله که نمی‌دانست چه جوابی بدهد گفت: برای احتیاط بروید هیزم تهیه کنید.

ادامه از سرمقاله پیشین
مخالفان افزایش نرخ ارز ابراز نگرانی می‌کنند که تا ظرفیت‌های تولیدی ایجاد و منجر به اشتغالزایی شود، چند سال طول می‌کشد، اما از روز اول اصلاح نرخ ارز، دهک‌های محروم جامعه در تامین مایحتاج روزمره خود درخواهند ماند.

تغییرهای ناگهانی در اقتصاد کشور موضوعی است که سال‌ها همه مدیران اقتصادی را سردرگم و کارشناسان را مبهوت کرده و مردم را درشرایط سخت و نابسامان مالی قرار داده است.

در یادداشت توسعه صنعت نفت در گرو توسعه بخش خصوصی شماره ۱۰۳۸ روزنامه (دوشنبه هفته گذشته) به اهداف و استراتژی حاکم بر توسعه صنعت نفت ایران در برنامه چهارم اشاره و عنوان شد در آن برهه زمانی نقش بخش خصوصی به‌عنوان یکی از محورهای اصلی و موتور محرک تولید و توسعه نفت و گاز تبیین شد و به تصویب نمایندگان وقت در مجلس شورای اسلامی رسید.

در روزگاری زندگی می‌کنیم که روابط بین مصرف‌کننده و تولیدکننده هر روز دستخوش تغییرات جدیدی می‌شود که این تغییرات افزایش شباهت‌ها و تفاوت‌ها را در سطح جهانی به‌دنبال دارد.

ترامپ خروج امریکا از برجام را اعلام کرد. همه اقتصاد ایران به‌گونه‌ای منتظر این خبر بودند! اما آیا برنامه‌ای برای روزهای پیش رو داریم؟
هنوز بر همان روش‌های قدیمی اصرار داریم، هنوز در حال و هوایی قدم برمی‌داریم که ۲۰ سال پیش برمی‌داشتیم.

امروز مقوله جهانی شدن، افزایش نوسان‌های بازار و تغییرات سریع در الگوی مصرف چنان سطح ریسک کسب‌وکار در جهان را افزایش داده که سازمان‌های اقتصادی به‌دنبال انعطاف‌پذیری در زنجیره تامین خود در پاسخ به رویارویی با این افزایش نااطمینانی در محیط رقابت هستند و از طرفی دیگر، تمرکز بر انعطاف‌پذیری از سوی آنها به‌ویژه در ارتباط با موضوعات مرتبط با تامین‌کننده، منعکس‌کننده نگرانی‌های روبه رشد درباره آسیب‌پذیری عملیات کسب‌وکار است.

صفحه1 از8