کدخبر: 31953

حمایت از دولت یا تمجید از دولت؟

حمایت از دولت وظیفه همه ماست؛ وظیفه رسانه‌هاست، وظیفه تک‌تک مردمی است که در یک سرزمین زندگی می‌کنند؛ چه به آن دولت رأی داده باشند و چه نداده باشند.

دولت منتخب، دولت همه مردم است و بعد از انتخابات، اکثریت و اقلیت و بی‌تفاوت، معنای خود را از دست
می‌دهد. اما این حمایت به معنای تنها تعریف و تمجید کردن و انتقاد نکردن از قوه اجرایی کشور نیست، که اگر چنین باشد، سنگ روی سنگ بند نخواهد شد و همه کسانی که خدایی‌نکرده آمادگی خطاهای کوچک و بزرگ را دارند، به خود اجازه خواهند داد هرگونه که فکر می‌کنند، عمل کنند.
همه پزشکان عالم، بیماران خود را در روابط انسانی و عاطفی دوست دارند اما هر لحظه که نیاز باشد برای آنها داروی تلخ، آمپول و چاقوی سرد جراحی را به‌کار می‌گیرند. رسانه‌ها به‌عنوان چرخ چهارم آزادی و دفاع از مردم یک سرزمین و به‌عنوان پیش‌قراولان ملت، وظیفه خطیر نقد و جراحی قوه اجرایی و سایر قوا را بر عهده دارند و باید خبررسان باشند. استادان دانشگاه، آموزگاران جامعه، روزنامه‌نگاران، کارشناسان، حقوقدانان و کسانی که دستی بر آتش قلم دارند، وظیفه نقد و بررسی مسائل گوناگون ۳ قوه مقننه، قضاییه و اجرایی را بر عهده دارند و رسانه محل بروز و ویترین این نقد و بررسی و خبر است.
 به همین دلیل است که رسانه‌ها در جهان امروز از اهمیت ویژه برخوردارند که متاسفانه به‌طورمعمول مسئولان ما تا لحظه‌هایی که بحرانی به‌وجود نیاید به آن اهمیت نمی‌دهند. رسانه‌ها واحد روابط عمومی و تبلیغات نیستند، ممکن است در شرایط ویژه‌ای بتوان از یک یا دو یا چند رسانه استفاده ابزاری و بولتنی کرد، اما بدون شک سازمان‌هایی موفق هستند که با اطلاع‌رسانی مناسب و پاسخگویی به‌موقع در شفاف‌سازی مسائل مرتبط با افکار عمومی درهم می‌آمیزند و راه سخت را با مردم و مخاطبان در صداقت و راست‌گویی می‌پیمایند.
 آنچه در روزهای گذشته درباره ارز اتفاق افتاد، نشانه روشن کم‌کاری مسئولانی بود که باید به‌موقع اظهارنظر می‌کردند و پا به میدان افکار عمومی می‌گذاشتند و مسائل را به مردم می‌گفتند.
اطلاع‌رسانی به‌موقع، تاکید می‌کنم به‌موقع، مهم‌ترین وظیفه مسئولان است که متاسفانه در چند سال گذشته به اعتراف سخنگوی دولت، ضعف اطلاع‌رسانی در همه واحدهای روابط عمومی سازمان‌ها و وزارتخانه‌های دولتی دیده می‌شود.
مدیران ارجمند پاسخگو نیستند و به‌قول پیام تلفن همراه، مخاطب همیشه در دسترس نیست. با اتاق‌های دربسته و معاونان کج‌رفتار و مدیریت‌های کوتوله نمی‌توان افکار عمومی جامعه رشدیافته ایرانی را ارتزاق کرد.
در دیدار نوروزی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزیر اطلاعات با مدیران رسانه‌های کشور، سید عباس صالحی گفت: رسانه‌ها نقش مهمی در فضای اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی دارند و به‌عنوان یک جریان مهم، اثرگذار هستند.
ناصر بزرگمهر - مدیر مسئول

روزنامه امروز

gostaresh.png

sanatp.png

نرخ طلا و سکه - امروز

logo-samandehi
الو وزیر