کدخبر: 24440

مدیریت تغییر، توضیح می‌خواهد

در ۲ هفته گذشته با توجه به شرایط و شایعات تغییرات کابینه، یادداشت‌هایی درباره تغییر مدیران و شباهت‌های مجالس تودیع و ترحیم نوشتم و گفتم که گاهی تغییر مدیران یک ضرورت است اما حتی در یک نوبت و در یک تغییر، علت‌های اصلی آن گفته نمی‌شود. هیچ‌کس برای مردم به‌طور شفاف و درست نمی‌گوید، چرا او رفت و چرا این آمد.

همه جناح‌های چپ و راست، همه رسانه‌ها از چپ و راست برای مدتی موضع‌گیری می‌کنند و بعد هم به فراموشی سپرده می‌شود بدون یک نقد موشکافانه و این بزرگترین ضربه‌ای است که مدیریت کشور از این تغییرات و فضای مبهم و پر از شایعه می‌خورد.
نوشتم، بدون شک آمدن و رفتن به هر دلیلی که باشد و اگر دلیل گفته شود، خیریتی در آن نهفته است. تغییر می‌تواند برای هر دو نفر آغاز یک حرکت تازه باشد. در فلسفه زایش، هر آمدنی با رفتنی همراه است. این آمدن و رفتن‌ها را می‌توان از دو زاویه نگاه کرد؛ نگاهی تلخ و نگاهی شیرین. آنها که به کل یک نظام می‌اندیشند و مسئولیت را یک وظیفه مقدس و یک فرصت برای خدمت به مردم سرزمین‌شان می‌دانند، بی‌شک آمدن دیگری را آنقدر شیرین می‌بینند که تلخی‌های رفتن خود یا دیگری را با لذت، تحمل و هضم می‌کنند.
اما زوایای پنهانی که در این تغییر و تحول‌ها، دل‌ها را می‌رنجاند و اندیشمندان را نگران می‌کند و دل‌سوختگان را به درد می‌آورد، تغییراتی است که بدون نقد و بدون شفاف‌سازی انجام می‌شود.
اندیشمندی سال‌ها قبل گفته که هیچ‌چیز این‌طور نبوده و این‌طور نمی‌ماند. زندگی اجتماعی با تغییر، تکامل یافته است. آنها که تغییر را دوست ندارند، زندگی اجتماعی را باور ندارند و در خلاف حرکت تاریخ، دست و پا می‌زنند.
باید تغییر را حتی اگر خلاف منافع فردی ما باشد، دوست داشته باشیم. بگذاریم متوسط‌ها هرچه می‌خواهند بگویند. هرگز از مدیریت کوتوله‌ها که مخالفان تغییر هستند نهراسیم. باید در زندگی فردی و اجتماعی، آسمان را جیغ کشید و جاری شد تا چون آبی در گودالی کوچک، نخشکید. من از موافقان تغییر هستم اما همیشه سوال دارم که این تغییر برای چیست؟ مثلا در حوزه مدیریت کلان باید بدانیم، علت رفتن یک مدیر چیست؟ نقاط قوت و ضعف باید بررسی و اعلام شود.
 مدیریت تغییر را باور دارم و می‌دانم که مدیریت تغییر می‌تواند نگاهی بهتر به افق‌های آینده باشد. در این تغییرات فقط یک اختلاف نظر کوچک داریم و آن این است که بگویید چرا آمد و چرا رفت؟
تغییر برای کسی که شغل یا مسئولیت یا خانه و کاشانه را جابه‌جا می‌کند پر از شادی است و تغییر در همه سطوح زندگی، از کودکی تا پیری با انسان همراه است. تغییر و تنوع در زندگی فردی و اجتماعی، نوعی سوپاپ اطمینان برای خلاصی از سکون و توقف است، اما برای جامعه پیرامون فرد و به‌ویژه در سطح کلان اجتماعی، همیشه اینگونه نیست و همین نکته مهم موضوعی است که نیاز به توضیح مسئولان دارد.
تغییرات در زندگی فردی، از یک تغییر فیزیکی ساده و جابه‌جایی یک شیئی تا مهاجرت انسان از روستا به شهر و از شهری کوچک به شهری بزرگ، از دبستان تا دانشگاه، از زندگی تجردی تا تاهل، از تاهل تا گسترش خانواده، همه و همه در راستای حرکتی به‌سوی تکامل، قابل بررسی و تجزیه و تحلیل هستند.
تغییر در زندگی اجتماعی از یک حرکت بزرگ مانند انقلاب تا انتخابات، از یک جابه‌جایی مدیریتی کوچک تا مقام ریاست‌جمهوری در زندگی فردفرد جامعه اثرگذار است. بدون شک تغییر در فرهنگ، تغییر در هنر، تغییر در سیاست، تغییر در اقتصاد، تغییر در نگرش‌ها و اندیشه‌ها، همیشه سیری صعودی و تکاملی داشته است. تغییرات حتی اگر در کوتاه‌مدت اثرات و آسیب‌های کوچکی در زندگی افراد داشته باشد، در درازمدت، آسمان آینده زندگی اجتماعی را رونقی بیشتر می‌بخشد که به‌مرور می‌تواند آسیب‌های فردی را نیز ترمیم کند.
به نظر می‌رسد در روند تغییرات و ضرورت‌های تاریخی و محیطی زندگی اجتماعی، دولت‌ها ناگزیر از ایجاد تغییرات عمده در بخش‌های اداره امور خود هستند. اما دولت‌هایی موفق‌تر خواهند بود که کرامت و ارزش انسانی را بیشتر از گذشته مورد توجه قرار دهند و بپذیرند که در این تغییر باید براساس دانایی محوری حرکت کنند و تجربه و تخصص را مورد توجه قرار دهند وگرنه محکوم به شکست و تکرار دوباره آن تجربه خواهند بود.
بپذیریم که در مدیریت تغییر نباید شتابزده عمل کرد، بپذیریم که به مردم درباره این تغییرات حکومتی، توضیح روشن و بدون اما و اگر بدهیم.

روزنامه امروز

tejaratb.png

sanatp.png

نرخ طلا و سکه - امروز

logo-samandehi
الو وزیر