کدخبر: 23660

توضیح بر مدیریت خودشیفتگی

یادداشت رسیده دکتر رشید اصلانی عضو انجمن خبرگان برنامه‌ریزی را فقط با حذف یکی دو تعارف نسبت به حقیر بدون هیچ کم‌وکاستی عینا به چاپ رساندیم.


بدیهی است در یادداشت هفته گذشته اینجانب، هیچ کلمه و جمله‌ای که نشان توسری باشد وجود نداشت و از واژه‌های تحقیر و تضعیف و امثالهم هم استفاده نشده بود. یادداشت «مدیریت خودشیفتگی» با استفاده از تحقیق و پژوهش علمی دکتر محسن رنانی و دکتر مصطفی ملکیان و مستندات مورد اشاره و دیدگاه حقیر نوشته شده که لازم است یک‌بار دیگر نویسنده محترم، یادداشت مورد استناد را با کمی دقت بخوانند.
همچنان معتقدم همه‌چیز جهان به ما ایرانیان مربوط نبوده و نباید همه دستاوردهای دنیا را به خود منسوب کنیم و هرگونه جعل در تاریخ، به نفع نسل‌های فعلی و آینده ما نخواهد بود و باید گذشته، اگر پربار هم بوده باشد را هر روز با خود حمل نکنیم و در عوض هر روز به خود بگوییم، من در امروز این سرزمین برای ملتم چه کرده‌ام یا چه می‌کنم.
تعریف و تمجید از خود، شایسته یک ملت با فرهنگ چند هزار ساله نیست.
کلی‌گویی مشکلی از امروز مردم ما و جامعه مدیریتی کشور حل نمی‌کند. در اینکه شرایط فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و حتی سیاسی ما دچار نوعی بیماری شده است، اختلاف نظری وجود ندارد. در شرایط بیماری تنها راه، درمان است و پزشکان برای درمان ناگزیرند دست به چاقو ببرند، حتی گاهی عضوی ارزشمند را قطع می‌کنند تا بیماری همه‌گیر نشود.
بیماری‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی هم در همه جای جهان، مرسوم و راه مبارزه با آنها روشنگری و نقد در جهت درمان است.
تعارف کردن و هندوانه زیر بغل یکدیگر قرار دادن ما را در حوزه مدیریت که بیشتر مورد نظر این قلم در طول سال‌های گذشته بوده است، به سرمنزل مقصود نمی‌رساند. ترجیح دهیم که منتقدان اشتباهات تاریخی ما را گوشزد کنند، ضعف‌ها و ناتوانی‌های ما را مطرح کنند تا لیاقت زندگی بهتر را در جهان آینده کسب کنیم. یاد برنامه تلویزیونی خندوانه افتادم. خندوانه نمایشی تصنعی برای خندیدن جماعتی است که با دردهای بسیار، شب خود را به صبح می‌رسانند. مجری این برنامه فریاد می‌زند، مردم ایران خیلی قشنگند و جماعت هم در پاسخ می‌گویند: خیلی. مجری دوباره می‌گوید ما مردم خیلی باحالیم و تماشاگران فریاد می‌زنند: خیلی و مجری دوباره می‌گوید: ما مردم خیلی خوبیم و حاضران در استودیو می‌گویند: خیلی و بعد همه می‌خندند...

روزنامه امروز

tejaratb.png

sanatp.png

نرخ طلا و سکه - امروز

logo-samandehi
الو وزیر