بلای مهندسی بر مدیریت کشور

مهندس کیست؟ مهندسی چیست؟

شوخی کانال بازار متشکل ارزی

به نام او که هر چه بخواهد همان می‌شود

مقاومت در برابر ارزانی ارز آقای دولت

حالا که مجلس هم لایحه بودجه را رد کرده و تقریبا همه نمایندگان مخالف و حتی موافق از بلای ارز۴۲۰۰ تومانی جهانگیری و ویرانگری آن در اقتصاد گفتند و نالیدند و همگی دلیل تورم و گرانی را باز بودن سفره گشاده برای خودی‌ها فرض و به صراحت اعلام کردند که تا پایان سال ۹۹ ارز ۴۲۰۰ تومانی برای گوشت و مرغ و روغن و نان و پنیر وجود داشته و سوال کردند که چرا مرغ کیلویی ۳۵ هزار تومان و روغن نایاب و تخم‌مرغ کمیاب و مایحتاج عمومی گران شده است؟

آرزو چیست؟

اپیزود اول:
شاید صحنه گفت‌وگوی یک خبرنگار با یکی از بچه‌های کار بر سر سطل زباله را در دنیای مجازی دیده باشید؛ پسربچه‌ای که در برابر این سوال که باوجود کرونا چطور به جمع‌آوری آشغال‌ها مشغول هستی؟ سکوت کرده و فقط به دوربین نگاه می‌کند؛ نگاهی که گویای بیشتر از هزار کلمه است و هر حرفی را در آن می‌توان حس کرد.

دولت نمی‌خواهد نرخ ارز کاهش پیدا کند

سلیمی، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس‌جمهوری چندی پیش وعده دلار ۱۵ هزار تومانی را به مردم داد اما این وعده همچنان در حد حرف باقی مانده و باوجود اینکه نرخ دلار هفته گذشته به حدود ۲۱ هزار تومان رسید، اقدامی عملی ازسوی دولت برای جلوگیری از رشد دوباره نرخ این ارز در بازار صورت نگرفت و تاکنون هیچ دستوری به بانک مرکزی برای کاهش نرخ آن صادر نشده است.

شترگاو پلنگ هواپیمایی هما

مشکلات و قصه هواپیمایی در ایران قرار نیست با تحریم و بدون تحریم به پایان برسد. به‌نظر می‌رسد این قصه نیاز به مرد میدانی دارد که حداقل در این سال‌ها برای حل آن پیدا نشده است.