آقای دولت گرفتن مالیات با گیوتین افتخار نیست

از روزی که نخستین انسان‌ها از غار تنهایی خارج شدند، فهمیدند که باید بخشی از هزینه‌های زندگی اجتماعی را بپردازند، به همین دلیل پرداخت مالیات از جمله مواردی است که به اندازه طول تاریخ زندگی بشر و در همه جوامع عمر دارد و پرداخت آن امری موجه است.
انسان‌ها بعد از زندگی انفرادی، یاد گرفتند که برای دور هم جمع شدن و انجام اموری که به همه مربوط می‌شود، باید خودشان همراهی کنند و پول نقدی از جیب‌شان بپردازند.

آقای بانک مرکزی قبل از آنکه دیر شود همتی کن

مجری تلویزیون: «آقای دکتر همتی، امشب شما خیلی مقتصدانه صحبت کردید، ما برنامه‌ریزی کرده بودیم تا حدود ساعت ۱۲ شب در خدمت شما باشیم.»

کاسبی که دیگر حبیب خدا نیست

در فرهنگ ضرب‌المثل‌های ایرانی اسلامی، کاسب را تا حد حبیب خدا بالا برده‌اند و از دیرباز، کاسب‌های محلی، یک‌جوری امین مردم، یاور مسجد محل، محرم خانواده‌ها، صندوق صدقات و حساب قرض‌الحسنه کم‌درآمدها، دوست بچه‌ها، گوش مهربانی، زبان قابل اعتماد و پلیس کوچه و خیابان و حاج آقای محله بوده‌اند.

نمایندگان محترم لایحه نابودی ریال را برگردانید

واقعا نمایندگان مجلس یازدهم در این شروع کار چه موضوعی را باید به‌عنوان مهم‌ترین پرونده کاری خود انتخاب کنند و در دستور کار قرار دهند؟

محیط زیست محیط زندگی من و توست

آتش‌سوزی بیش از ۳۰۰ هکتار جنگل در چند روز اخیر بخش کوچکی از بی‌توجهی ما مردم به محیط زیست‌مان است؛ داستانی که تمامی ندارد. سال‌هاست که جنگل‌ها و مراتع آتش می‌گیرند، می‌سوزند و هر روز از حجم جنگل‌های کشور کاسته و تعداد درختان کمتر و ابعاد مراتع کوچک‌تر می‌شود.

موتور مسکن را روشن کنید

سرپناه دومین نیاز مهم انسان بعد از خوردنی‌ها است. انسان برای زنده ماندن به آب و خوراک نیاز دارد و بعد از آن مسکن می‌خواهد تا از آب و باد و خاک و سرما و گرما محفوظ بماند و زندگی خانوادگی تشکیل دهد و زادوولد کند.