آقای دولت این نیز بگذرد

به نام او که هر چه بخواهد همان می‌شود
سالی که گذشت، سالی عجیب در وقایع اتفاقیه روزگار ما بود؛ سالی که هنرمندان و اندیشمندان بزرگ این کشور بی‌صدا و باصدا رفتند؛ از جمشید مشایخی بزرگ تئاتر تا محمد مطیع بازیگر در غربت، از استاد حسین دهلوی موسیقیدان تا بهنام صفوی خواننده جوان، از حسین آهی شاعر تا مظاهر مصفا محقق، از صدای ماندگار پرویز بهرام تا فیروزگوران روزنامه‌نگار و بسیاری نام‌های ارزشمند و خاطره‌انگیز که امروز نیستند، اما یادشان تا ابد با ماست.

مدیر مسئول

آقای رئیس‌جمهوری نقشی شوید بر دل‌ها

به نام او که هر چه بخواهد همان می‌شود
آقای رئیس‌جمهوری
دو نکته کم‌اهمیت برای جنابعالی دارم.
نخستین نکته این است که این آخرین یادداشت من خطاب به جنابعالی در سال ۱۳۹۸است.

من از ابتدای امسال و در شماره ۱۲۶۲ شنبه، ۱۷ فروردین با یادداشت «آقای رئیس‌جمهوری از چی و کجا بنویسم» مجموعه یادداشت‌هایی را خطاب به حضرتعالی و البته با احترام کامل در ۴۵ هفته برای‌تان نوشتم؛ بعضی از شنبه‌ها تعطیل بود وگرنه سال ۵۲ هفته است و باید ۵۲ نامه یا یادداشت می‌شد.

مدیر مسئول

آقای رئیس‌جمهوری آب و درخت زندگی است

به نام او که هر چه بخواهد همان می‌شود
 آب را گل نکنیم
 در فرودست انگار کفتری می‌خورد آب
 یا که در بیشه‌ای دور سیره‌ای پر می‌شوید
 یا در آبادی کوزه‌ای پر می‌گردد

مدیر مسئول

استقبال از مرگ نادانی است

به نام او که هر چه بخواهد همان می‌شود

کرونا آمده است. در ظاهر حکومت در ابتدا آن را جدی نگرفته است. بعد از آن دولت به میدان آمده و دائم اخطارهای لازم را اعلام می‌کند و می‌گوید جای نگرانی نیست اما باید توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیریم.

مدیر مسئول

آقای رئیس‌جمهوری مصرف‌کننده در کجای تفکر دولت قرار دارد؟

به نام او که هر چه بخواهد همان می‌شود
مصرف‌کننده کیست؟
به‌نظر می‌رسد واژه مصرف‌کننده برای آقایان مسئول و یکی دو خانم دولت و حتی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و شرکت‌های بزرگ دولت و تولیدکنندگان دولتی و دست‌اندرکاران صنایع، معادن، تجارت، نفت، انرژی، مخابرات و آنچه که به‌نوعی به دولت محترم یا شهرداری‌ها مربوط می‌شود، تعریف ویژه‌ای دارد.

مدیر مسئول

آقای رئیس‌جمهوری به ناآزموده مفرمای کار

به نام او که هر چه بخواهد همان می‌شود
یک بار به مهندس نعمت‌زاده وقتی که وزیر بودند عرض کردم، فرق بین دکترها به‌معنای پزشک با مهندسان در این است که دکترها می‌توانند اشتباهات خود را در خاک کنند و خطاهای پزشکی را به کمک همکاران دیگر در سازمان صنفی‌شان لاپوشانی کنند و کمتر محاکمه می‌شوند و از میان میلیون‌ها قصوری که تا به امروز در دنیا داشته‌اند، فقط پای چندده‌تای‌شان به محکمه و بازخواست کشیده شده و تازه حکم آنچنانی هم صادر نشده است.