دلالی خوب دلالی بد

به نام او که هر چه بخواهد همان می‌شود
دلالی همه جا را فرا گرفته است. فرهنگ دلالی، جامعه را رنجور و بیمار کرده است. محدوده دلالی از یکی دو شغل و یکی دو سازمان دولتی و یکی دو نفر فرا رفته و خون جامعه را آلوده کرده است. همه می‌خواهند برای کسب درآمد یا حفظ سرمایه، دلال باشند.

وضعیت عجیب و غریب مدیریت وطنی و نیاز به واردات مدیر

روزی آقای مهندس نعمت‌زاده در دوران وزارت صنعت، معدن و تجارت در جلسه‌ای درباره مشکلات حوزه خودرو کشور گفت در صورت لزوم بهتر است مدیر وارد کنیم.

آقای دولت در این ساعات آخر فکری بکنید

(مناسبات اقتصادی و اجتماعی غلط یعنی چه؟ یعنی رواج قاچاق، رباخواری، مصرف‌گرایی افراطی، گرایش به تفاخر در استفاده از مصنوعات خارجی در مقابل نمونه‌های داخلی آن، وقتی مناسبات غلط اقتصادی در جامعه حاکم باشد، وقتی رانتخواری رواج داشته باشد، وقتی سوءاستفاده از قدرت برای به‌دست آوردن ثروت‌های بادآورده رواج داشته باشد، کسی که تولیدکننده و زحمتکش واقعی است، ناامید می‌شود، کشاورزی که زحمت می‌کشد، صنعتگری که تولید می‌کند، سرمایه‌داری که سرمایه‌گذاری می‌کند، معدنکاری که عرق می‌ریزد، معلمی که در مدرسه درس می‌دهد، استادی که در دانشگاه تدریس می‌کند، وقتی می‌بینند راه برای مناسبات غلط اقتصادی در جامعه باز است و با آن برخورد نمی‌شود، مایوس می‌شوند.)

۵ وزیر در ۴ سال

وقتی رئیس‌جمهوری دوازدهم در ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ مشخص شد، تا تعیین و معرفی کابینه به مجلس شورای اسلامی دو، سه ماهی طول کشید و در این مدت مهندس محمدرضا نعمت‌زاده که در ۴ سال فعالیت دولت یازدهم سکان وزارت صنعت، معدن و تجارت را در دست داشت، همچنان به کار خود ادامه داد و حتی بااعتقاد و روحیه خدمتی که در او وجود داشت، آماده بود که به‌عنوان معاون و مشاور همکاری خود را با آقای شریعتمداری ادامه دهد.

ما دیگه ارزی نداریم شما امری ندارید؟

وزیر اقتصاد وقت در بهمن ۱۳۹۰ که دلار هنوز حدود هزار تومان بود، فرمودند که دلار آزاد اگر ۱۰ هزار تومان هم بشود، تاثیری بر اقتصاد کشور نخواهد داشت. این جمله مشهور در همان ۱۰ سال قبل با علامت تعجب و استهزا، تیتر یک مطبوعات شد و به چاپ رسید، اما دولت وقت توجهی نکرد.

آقای دولت توقیف روزنامه یعنی چی؟

به گزارش خبرگزاری‌ها محمدرضا سعدی، صاحب امتیاز و مدیر مسئول روزنامه جهان صنعت درباره توقیف این روزنامه گفت: دقایقی قبل طی تماس تلفنی از دبیرخانه هیات نظارت بر مطبوعات به بنده اعلام شد در جلسه دوشنبه، ۲۰ مرداد امسال تصمیم بر توقیف روزنامه گرفته شده است.