مدیر مسئول

آقای رئیس‌جمهوری رانت را خفه کنید

به نام او که هر چه بخواهد همان می‌شود

آقای رئیس‌جمهوری
در این روزهای تلخ اجازه دهید با یک طنز تلخ فرنگی، ساخته و پرداخته ذهن خلاق ایرانی که در دنیای مجازی می‌چرخد، شروع کنم.

مدیر مسئول

آقای رئیس‌جمهوری از من بپرس برای کشورت چه کرده‌ای؟

به نام او که هر چه بخواهد همان می‌شود
ضرب‌المثل انگلیسی‌زبانی است که می‌گویند امریکایی‌ها بیشتر استفاده می‌کنند و از قول جان‌اف کندی، یکی از رئیسان‌جمهوری پیشین امریکا، بارها این جمله، این‌ور و آن‌ور به چاپ رسیده است.

مدیر مسئول

آقای رئیس جمهوری صرفه جویی در کجای بودجه دولت شما قرار دارد؟

به نام او که هر چه بخواهد همان می‌شود

در ابتدا سپاس و قدردانی خود را به‌عنوان یک شهروند برای ارائه فهرست بودجه و ایجاد دوباره سازمان برنامه اعلام می‌کنم و قدردان کسانی هستم که در شفاف‌سازی بودجه تلاش می‌کنند و گاهی فهرست‌های آنچنانی از اختصاص بودجه‌های مختلف به سازمان‌ها و نهادها و تشکیلات فامیلی در دنیای مجازی منتشر می‌کنند و آگاهی عمومی را بالا می‌برند که سزاوار جایزه «مدیریت سوت» هستند.

مدیر مسئول

آقای رئیس‌جمهوری شعاردرمانی کی تمام می‌شود؟

به نام او که هرچه بخواهد همان می‌شود

می‌گویند شخصی برای نخستین بار یک کلم دید، نخستین برگش را کند، زیرش به برگ دیگری رسید و زیر آن برگ یک برگ دیگر و با خودش گفت:

آقای رئیس‌جمهوری هوا پس است

به نام او که هرچه بخواهد همان می‌شود

استاندارد نبودن سوخت، نداشتن وسایل حمل‌ونقل عمومی به اندازه لازم و کافی، مشکلات ابزاری و مدیریتی مترو و اتوبوس و تاکسی، از بین بردن جنگل‌های شمال و مرکز و غرب و شرق کشور، تبدیل کردن درختان سبز به زغال به علت بالا رفتن مصرف،

مدیر مسئول

آقای رئیس‌جمهوری کسی به‌سوی قطار ایستاده سنگ نمی‌اندازد!

حتما شما هم قطارهای زیادی را در زندگی‌تان دیده‌اید. قطارها وقتی به ایستگاه خود می‌رسند، سرعت‌شان کم و کمتر می‌شود تا در جای خود ثابت می‌ایستند.