تا حذف کامل تحریم‌ها راهی نمانده است

سمیرا کرمی – گروه اقتصاد: بازگشت تدریجی دارایی‌های نفتی ایران امیدواری‌ها را برای لغو کامل تحریم‌ها و به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته‌ای بیشتر کرده است.

تکه‌ای از پازل اقتصاد برای خروج از رکود

گروه اقتصاد: اخیرا در هیات امنای صندوق توسعه ملی ۶ مصوبه برای خروج غیرتورمی از رکود تصویب شد که این نظام‌‌نامه اعطای تسهیلات ارزی و ریالی صندوق توسعه ملی توسط محمدباقر نوبخت،

شکست عرضه طلای سیاه در بورس انرژی

سمانه گلاب ـ گروه اقتصاد: نخستین تجربه عرضه نفت در بورس به تاسیس بورس نفت در کیش برمی‌گردد.

صندوق توسعه ملی جایگزین حساب ذخیره ارزی

سمیرا کرمی ـ گروه اقتصاد: امسال برنامه پنجم توسعه تمام می‌شود و کشور وارد برنامه ششم توسعه می‌شود. بیشترین و مهم‌ترین دوره عملکرد حساب ذخیره ارزی برنامه چهارم توسعه بود که عملکرد منفی حساب ذخیره ارزی در سال‌های پایانی برنامه چهارم مقدمات تشکیل صندوق توسعه ملی را پایه‌ریزی کرد.

شوک‌های بیرونی، شوکران بی‌ثباتی اقتصاد

سمیرا کرمی- گروه اقتصاد: اخیرا بانک جهانی گزارشی در باره وضعیت اقتصادی منطقه خاورمیانه و شمال افریقا منتشر کرده و به تحلیل شاخص‌هایی از اقتصاد ایران پرداخته است.

وقتی که قانون سکوت می‌کند

سمانه گلاب- گروه‌اقتصاد: خبر دو هفته گذشته بورس انرژی مبنی بر توقف عرضه نفت خام در این بورس واکنش‌های متفاوتی را در پی داشت.

سهم ۹۰ درصدی صنعت از تسهیلات صندوق توسعه ملی

گروه اقتصاد: مدیرعامل صندوق توسعه ملی واریزی‌ها به صندوق توسعه ملی را از زمان تشکیل این صندوق تا پایان خرداد امسال، ۶۴ میلیارد و ۸۲۷ میلیون دلار اعلام کرد

همدلی با شکوه، برای خروج از رکود

سمیرا کرمی - گروه اقتصاد: ۲ روز از تصویب یک فوریت بسته سیاستی خروج غیرتورمی از رکود می‌گذرد.

گام هایی برای تحقق اقتصاد مقاومتی

بهبود سعیدی‌کیا: از حدود ۲ سال قبل که واژه اقتصاد مقاومتی در سخنان رهبر معظم انقلاب مطرح شد، یادآور این معناست که در جنبه‌های اقتصادی در مقابل هجمه‌های اقتصادی نابرابر دشمن که یکی از نمودهای آن تحریم‌های یکجانبه است، باید مقاومت کنیم.

کاهش ۱۳درصدی نرخ رشد هزینه‌های دولت

گروه اقتصاد : دولت یازدهم که سردمدار خروج از رکود است و اخیرا توانست برای نخستین بار همدلی باشکوهی میان تمام بدنه حکومت برای رشد اقتصادی به وجود آورد، خود در راستای تحقق این آرمان روند افزایشی هزینه‌ها را که در سال‌های اخیر رشد قابل توجهی داشت، کاهش دهد.