مهمانان ناخوانده قیمت‌گذاری

حسین علیزاده - گروه خودرو: روز گذشته شورای رقابت براساس فرمول قیمت‌گذاری خودرو قیمت نهایی این کالای جنجالی را اعلام کرد. خودرویی که از اواسط سال۹۱ وارد فاز قیمت‌گذاری شد و هر بار با فرمولی مشخص شورای رقابت طبق دوره‌های قبل از قیمت‌های جدید رونمایی کرد و طبق گفته رییس این شورا قیمت‌های جدید اعلام‌شده تا یکسال بدون تغییر است.

غایب بزرگ یک توافق!

دانیال درویش - گروه خودرو: گذشته از کشمکش‌های اخیر در حوزه قیمت‌گذاری خودرو که کلید آن از اواخر سال ۱۳۹۱ زده شد و شورای رقابت به‌صورت رسمی پا به عرصه قیمت‌گذاری گذاشت، همچنان قیمت این کالای پرطرفدار رو به افزایش است و متقاضی، ناراضی همیشگی این بازار؛

تولد دوباره صنعت خودرو

خوشبختانه روز صنعت امسال را در شرایطی برگزار می‌کنیم که صنعت خودرو در حال راست کردن کمر دولاشده‌اش است. در دولت جدید، شرایط روانی، اقتصادی و سیاسی جامعه متحول شده و همه کوشش می‌کنند تا از خمودگی شدید چند سال گذشته بیرون آیند.

بازار خودرو میزبان فرمول یک نشد

دانیال درویش – گروه خودرو: خواب زمستانی بازار تابستان خودرو در حالی رنگ و رو از شمایل این صنعت برده که نحوه قیمت‌گذاری خودرو عامل اصلی تاثیرگذار بر این روند بوده است.

استناد به قانون برای دور زدن قانون!

حسین علیزاده - گروه صنعت: این نخستین باری نبود که خودروسازان خواهان افزایش قیمت محصولات خود بودند و با فشارهایی که اعمال کردند اواخر سال۹۱ توانستند تائید افزایش قیمت را از دولت گرفته و در سایه افزایش نرخ ارز و تحریم‌ها، محصولات خود را گران‌تر از گذشته روانه بازار کنند.

خودروهای باهوش

این پروژه که به‌اختصار CVT نام‌گذاری شده، با هدف اصلی به‌کارگیری فناوری DSRC و برقراری ارتباطات برد کوتاه در محیط‌های خودرویی، به‌منظور ایجاد زیرساخت ارتباطی لازم برای انتقال اطلاعات و پیام‌های هشداردهنده به خودروهای در حال حرکت در معابر شهری و جاده‌های برون‌شهری برای ارتقای ایمنی سفرهای زمینی با خودرو تعریف شده است.

تفاوت در اوج تفاهم

مهدی امامی - گروه صنعت: سرانجام پس از کشمکش‌های اخیر مجلس و شورای رقابت درخصوص نحوه تعیین دستورالعمل قیمت‌ها، قرار بر این شد تا قیمت‌های اعلامی از سوی شورای رقابت بازنگری شود.

رقیبی برای پایان انحصار

حسین علیزاده - گروه صنعت: سال‌هاست که نام برخی خودروهای داخلی همراه ما بوده به دلیل تکرار محصولات ۲ دهه پیش خودروسازان داخلی لذت نوستالوژیک بودن این خودروها را از ما گرفته است.

اعلام فرمول جدید قیمت‌گذاری تا ۲۲ مرداد

گروه صنعت: اگرچه این روزها بحث داغ قیمت‌گذاری‌ها در حوزه خودرو فروکش کرده است اما تحرکات مجلس و به تبع آن شورای رقابت در این خصوص ادامه دارد.

به‌روز بودن در پارکینگ خودروسازان خاک می‌خورد

حسین علیزاده - گروه صنعت: ساخت نخستین خودرو در ایران در سال ۱۳۴۶ کلید خورد. پیکان که در شرکت سهامی عام «کارخانجات صنعتی ایران ناسیونال» یا همان ایران‌خودروی کنونی با لیسانس کارخانه تالبوت انگلستان ساخته و وارد بازار شد، نخستین خودروی ایرانی بود که با اقبال بی‌سابقه‌ای روبرو گردید.