امکان سرمایه‌گذاری برای بازنشستگان فراهم شد

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از ایجاد امکان سرمایه‌گذاری بازنشستگان علاقه‌مند این صندوق در صندوق واسطه‌گری مالی یکم (ETF) با استفاده از تسهیلات ۱۰ میلیون ریالی، خبر داد.

هشدار به مردم؛ سرمایه ی خود را وارد بازار ارز نکنید

تسنیم نوشت: یکی از صراف های فعال در بازار ارز با هشدار به مردمی که در روزهای اخیر با هدف کسب سود وارد بازار شده اند، گفت: امکان دارد مجدداً ضررهای سنگین متوجه برخی خریداران شود.

آسیب‌شناسی سلطه نفت بر اقتصاد

منیر حضوری: وابستگی اقتصاد ملی به منابع تجدیدناپذیری همچون نفت علاوه‌بر اینکه باعث می‌شود ما به قیمت‌های جهانی تکیه کنیم و با نوساناتی پیش‌بینی‌ناپذیر روبه‌رو شویم، موجب دوری دولت از جامعه و رشد دولت رانتی هم می‌شود.

دست‌اندازهای روان‌سازی اقتصاد

منیر حضوری: براساس آمار رسمی بانک مرکزی، دولت حدود ۲۱۰ هزار میلیارد تومان به نظام بانکی بدهکار است؛ رقمی که با توجه به وضعیت اقتصادی امروز برای دولت سنگین است.

شکسته شدن تابوی رانت در اقتصاد کشور

منیر حضوری: رانت دسترسی به درآمد، فرصت‌ها، اطلاعات و منابع آسان و ارزانی است که بدون تلاش به‌دست می‌آید. رانت‌خوارها با استفاده از نفوذ سیاسی و اقتصادی‌شان یا از طریق آشنایانی که صاحب این نفوذ هستند به صورت غیرقانونی به منابعی دست یافته و در نتیجه یک شبه ره صد ساله را طی می‌کنند.

صندوق‌هایی که بازنشسته شده‌اند

منیر حضوری: بحران صندوق‌های بازنشستگی تا جایی نگران‌کننده شده که از آن به عنوان یکی از ابرچالش‌های اقتصاد کشور یاد می‌شود. امروز به صندوق همچون بیماری نگریسته می‌شود که حال خوشی ندارد و به بستری شدن نیاز دارد.