بیمه بیکاری اسفند کِی واریز می‌شود؟

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: از مجموع افراد متقاضی دریافت بیمه بیکاری اسفند سال گذشته، فهرست ۲۴۰ هزار نفری به همراه شماره حساب افراد برای دریافت بیمه بیکاری به سازمان برنامه و بودجه ارائه شد که هفته آینده به حساب متقاضیان واریز می‌شود.

همتی: بنای جدی برای کنترل نقدینگی داریم

صمت   : رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه ما بنای جدی داریم نقدینگی را کنترل کنیم، گفت: پیش بینی ما این است با اقداماتی که دولت انجام داده و انضباط مالی که برای کسری بودجه از طریق فروش سهام و اوراق خزانه متعهد شده است، حجم نقدینگی حتماً نسبت به سال گذشته کمتر خواهد شد.

خبری از بورس ارز نیست

بازار سرمایه همواره یکی از رکن‌های بازار مالی بوده که نقش بسزایی در تامین منابع مالی و سرمایه‌ای با هدف رشد و توسعه اقتصادی کشورها دارد. نقش و اهمیت نظام مالی در فرآیند رشد و توسعه اقتصادی کشورها تا حدی است که می‌توان تفاوت اقتصادهای توسعه‌یافته و توسعه‌نیافته را در درجه کارآمدی و کارآیی نظام مالی آنها جست‌وجو کرد.

افزایش بهره‌وری، حلقه گمشده نظام بانکی

یکی از عوامل مهم در رشد و توسعه تجاری بنگاه‌ها، ارتقای کارآیی و بهره‌وری است و این امر مستلزم تخصیص بهینه منابع و عوامل تولید بوده که مهم‌ترین رکن تعریف علم اقتصاد است.

صدور بیمه‌نامه ارزی مشروط شد

بیمه مرکزی سیاست هایی اعلام کرد که بر مبنای آن، موسسه بیمه درصورتی مجاز به صدور بیمه‌نامه ارزی است که حق بیمه آن توسط بیمه‌گذار به ارز، تعهد یا پرداخت شود.

معاملات «گواهی سپرده سکه» از تابلوی نقره‌ای حذف شد

مسکوکات طلا همواره به‌عنوان یکی از مهم‌ترین علاقه‌مندی‌ها برای سرمایه‌گذاری به‌شمار می‌رود، بخش زیادی از خانواده‌های ایرانی با هدف سرمایه‌گذاری یا حفظ قدرت پول خود به‌طور سنتی تمایل دارند که به این بازار وارد شوند.