29 اردیبهشت، 1401

کمیسیون تلفیق افزایش سن بازنشستگی را رد کرد

دسته‌بندی: اخبار روز

1400/11/3 19:03

کمیسیون تلفیق افزایش سن بازنشستگی را رد کرد

دسته‌بندی: اخبار روز
19:03:00 1400/11/3

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی از عدم موافقت این کمیسیون با افزایش سن بازنشستگی دستگاه‌های کشوری، لشگری و تامین اجتماعی به میزان دو سال خبر داد.

به گزارش ایرنا، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ روز شنبه درباره آخرین تحولات بودجه ۱۴۰۱ به خبرنگاران گفت: در جلسه کمیسیون تلفیق با پیشنهاد دولت مبنی بر افزایش سن بازنشستگی کشوری، لشکری و تامین اجتماعی به میزان دو سال موافقت نشد.

 وی اضافه کرد: همچنین محاسبه حقوق بازنشستگان در تمام صندوق‌های بازنشستگی لشکری، کشوری و سازمان تامین اجتماعی بر اساس حقوق ۳ سال آخر به تصویب کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی نرسید.

زارع افزود: براساس مصوبه کمیسیون تلفیق، کارگاه‌های مشمول قانون معافیت از پرداخت سهم بیمه کارفرمایانی که حداکثر ۵ کارگر دارند و ۵ سال یا کمتر از آن از فعالیت آنها می‌گذرد، مشمول معافیت بیمه ۲۰ درصد می‌باشند و کارگاه‌هایی که بیش از ۵ کارگر دارند مشمول معافیت بیمه در سال ۱۴۰۱ می‌باشند. سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه تاکید کرد: براساس مصوبه امروز کمیسیون تلفیق وزارت نیرو مکلف شد متوسط بهای انرژی برق تحویلی به صنایع فولادی، آلومینیوم، مس، فلزات اساسی و کانی‌های فلزی، واحدهای پالایشگاهی بر مبنای متوسط نرخ خرید انرژی که دارای قرارداد هستند تبدیل و محاسبه و دریافت کنند.

نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی با اشاره به صندوق کارآفرینی امید که دولت در لایحه بوده ۱۴۰۱ با نام پیشرفت ایرانیان آورده است، گفت: مقرر شد منابع درآمدی و استانی آن از طریق ردیف‌های بودجه سنواتی از جمله فروش اموال منقول و غیرمنقول، مازاد سهم استان‌ها و معادن و ۲۰ درصداز اعتبارات متوازن و همچنین هدفمندی یاراه‌های در راساتای حمایت از تولدی به عنوان کمک‌های بلاعوض دولتی تامین کند.

 

برچسب: اخبار روز ، صفحه ۲ ، شماره ۱۹۸۶https://www.smtnews.ir/direct/12313

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


روزنامه صمت

جستجو


  |