02 مهر، 1401

چرا استرالیا برای سرمایه گذاری و کارآفرینی مناسب است؟

دسته‌بندی: اخبار روز

1401/5/18 15:52

چرا استرالیا برای سرمایه گذاری و کارآفرینی مناسب است؟

دسته‌بندی: اخبار روز
15:52:00 1401/5/18

شروع یک کسب و کار جدید و یا سرمایه‌گذاری در یک کشور جدید، می‌تواند یک تجربه بسیار چالش برانگیز باشد، اما اگر انتخاب درستی داشته باشید، به‌راحتی می‌توانید این روند را ساده‌تر کنید. سرمایه گذاری در استرالیا به‌عنوان یکی از امن‌ترین مراکز اقتصادی دنیا، یک تصمیم کاملاً منطقی برای شما خواهد بود. در سال‌های اخیر، این کشور به‌عنوان یکی از بهترین مناطق جهان برای سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی ساده یک کسب و کار شناخته می‌شود. اما این که چرا این کشور تا این اندازه در بین سرمایه‌داران و کارآفرینان محبوب شده، دلایل خاصی دارد.

در ادامه با بررسی 9 دلیل اساسی، می‌بینیم که چرا سرمایه گذاری در استرالیا برای تجار و کارآفرینان مناسب است.

1. اقتصاد پایدار برای سرمایه گذاری در استرالیا

کشور استرالیا یکی از معدود اقتصادهای پیشرفته‌ای است که در دو دهه گذشته با رکود مواجه نشده است. این کشور محیطی امن و کم‌خطر را برای سرمایه گذاری در استرالیا برای کارآفرینان و سرمایه‌گذاران خارجی فراهم کرده است. این مسئله به این دلیل است که بزرگترین سرمایه‌گذاران به‌خوبی می‌دانند که تنها اقتصاد باثبات به آن‌ها اجازه رشد می‌دهد.

یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری در کشور استرالیا، خرید ملک است. امروزه خرید ملک در استرالیا مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران و افراد قرار گرفته است که یکی از مهم ترین ترین دلایل آن را می توان اقتصاد قوی این کشور و رو به رشد بودن قیمت املاک در ایالت های مختلف استرالیا از جمله سیدنی و ملبورن دانست . هدف بسیاری از سرمایه گذاران خارجی از سرمایه گذاری در املاک و مستغلات علاوه بر سودآوری مطمئن ، رسیدن به اقامت کشور مقصد نیز می باشد.

2. بهره‌مندی از صنایع شکوفا و پویا

صنایع بسیاری در کشور استرالیا فعال بوده و در حال رونق هستند. به‌عنوان مثال، سه حوزه اصلی انرژی، کشاورزی و بخش مالی، از پررونق‌ترین صنایع این کشور هستند که برای سرمایه گذاری در استرالیا می‌توانید به آن‌ها فکر کنید. برای اطلاع از بهترین صنایع سودآور در استرالیا و شرایط سرمایه‌گذاری در این کشور، بهتر است با وکلای مهاجرتی مشورت کنید. وکلای موسسه مهاجرتی پارسی کانادا (parsicanada.com) می‌توانند تمام اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهند.

3. داشتن نیروی کار بااستعداد و ماهر

کشور استرالیا یکی از تحصیل کرده ترین و ماهرترین نیروی کار را در سراسر جهان دارد. دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در استرالیا امکان تحصیلات عالی در سطح جهانی را فراهم کرده و دانشجویان بااستعداد را از سراسر جهان جذب می‌کند. دسترسی به نیروی کار یکی از مهمترین جنبه‌های راه‌اندازی یک کسب و کار یا تجارت است.

4. روابط مطلوب جهانی

استرالیا عضو مشارکت اقتصادی جامع منطقه‌ای (RCEP) است که به‌عنوان مهمترین توافق تجارت آزاد جهان شناخته می‌شود. این توافقنامه حدود 2.3 میلیارد نفر از کل جمعیت دنیا و 30 درصد از تولید ناخالص داخلی جهان را تحت پوشش دارد. علاوه‌براین، استرالیا روابط مطلوبی نیز با مهمترین قطب‌های اقتصادی دنیا مانند بریتانیا، اتحادیه اروپا و ... دارد. به همین دلیل است که سرمایه‌گذاری در این کشور می‌تواند آینده بسیار خوبی برای شما داشته باشد. سرمایه گذاری در استرالیا یکی از محبوب‌ترین روش‌های سرمایه گذاری در خارج کشور و کل جهان است. این روش، اقامت از طریق سرمایه‌گذاری را فراهم می کند و با هدف جذب صاحبان مشاغل یا سرمایه‌گذاران برای مهاجرت به استرالیا و مشارکت در اقتصاد این کشور ایجاد شده است. هرساله بیش از 7000 ویزا تحت این مسیر اعطا می‌شود.

5. موقعیت جغرافیایی استراتژیک

کشور استرالیا با اغلب کشورهای آسیا و اقیانوسیه روابط فرهنگی، تجاری و سرمایه‌گذاری طولانی مدتی دارد. همچنین این کشور به یافتن راه‌های تجارت بین جهان شرق و غرب کمک می‌کند. قرارگیری در یک منطقه زمانی مشابه با بازارهای پررونق شرق آسیا، سنگاپور، چین و ژاپن، باعث شده تا از موقعیت خوبی برای سرمایه‌گذاران اروپایی و آمریکایی برای دسترسی به این بازارها برخوردار باشد.  

6. سرمایه گذاری در استرالیا با بهره‌مندی از نوآوری

استرالیا در بسیاری زمینه‌های تحقیقاتی در علوم فضایی، فیزیک، علوم کامپیوتر و پزشکی بالینی، پیشرفت کرده و همچنین روی ایجاد فناوری‌ها و اکتشافات پیشرفته، دانشمندان و دانشگاه‌های خود سرمایه‌گذاری کرده است. دولت نیز به مشاغلی که برای سرمایه گذاری در استرالیا این حوزه‌ها را انتخاب کنند، بودجه و طرح‌های تشویقی می‌دهد.