02 مهر، 1401

طراحی سایت املاک

دسته‌بندی: اخبار روز

1400/11/16 17:47

طراحی سایت املاک

دسته‌بندی: اخبار روز
17:47:00 1400/11/16

هر فردی که میخواهد در دنیای مجازی فعالیت داشته و کسب و درآمد کند باید یک بستر مناسب برای آن را فراهم کند. در واقع شبکه های اجتماعی بستر مناسبی بریا این کار نیستند. با طراحی سایت میتوانید فعالیت خود را در حوزه اینترنت نیز گسترش دهید.

هر فردی که میخواهد در دنیای مجازی فعالیت داشته و کسب و درآمد کند باید یک بستر مناسب برای آن را فراهم کند. در واقع شبکه های اجتماعی بستر مناسبی بریا این کار نیستند. با طراحی سایت میتوانید فعالیت خود را در حوزه اینترنت نیز گسترش دهید. یکی از مشاغل سنتی که از دیرباز وجود داشته و همواره افراد زیادی به آن گرایش پیدا میکنند بنگاه های معاملاتی هستند. که در زمینه خرید و فروش و رهن و اجاره زمین، ویلا، خانه و غیره فعالیت دارند.

از آنجایی که بنگاه های معاملاتی در سطح کشور بسیار زیاد است. بسیاری از افراد اقدام به طراحی سایت املاک کرده اند تا بتوانند فایل های ملکی خود را به صورت آنلاین در خدمت مشتریان خود قرار دهند. با دارا بودن یک سایت املاک افراد و کاربران زیادی میتوانند فایل های رهن و اجاره و خرید و فروش آن بنگاه ملکی را مشاهده نمایند. با طراحی بخشی برای مشتریان میتوان همانند یک دفتر مشاوره املاک اما به صورت آنلاین عمل کرد.

سایت های معاملاتی املاک زیادی راه اندازی شده اند که بسیار شناخته شده و درآمد بسیار خوبی نیز دارند. مشتریان با مراجعه به سایت معاملاتی املاک میتوانند در بخش ثبت آگهی، آگهی های مربوط به خرید و فروش ملک و ویلای خود را ثبت نمایند. که البته این سیستم را در سایت مشابه دیوار دیده اید. در واقع طراحی سایت املاک یک نوع سایت درج آگهی تلقی میشود که ماهیت آگهی های آن ملک و زمین است.

 

نکات طراحی سایت املاک

آگهی که مشتریان برای ساختمان یا زمین خود ثبت میکنند باید دارای مشخصات کامل باشد. این مشخصات ملکی میتواند شامل آدرس دقیق، متراژ قدمت ساختمان و غیره باشد. البته بسیاری از سایت های مشاور املاکی نیز وجود دارند که آگهی های مربوط به خرید و فروش ملک و ویلا را قرار میدهند و اجاره ثبت آگهی توسط افراد دیگر وجود ندارد. کاربارن میتوان اگر فایلی دارند ارسال کرده تا بنگاه معاملاتی موردنظر با بررسی آن برای ثبت در وب سایت مواقت نماید. در این صورت واسطه ای میان مشتریان و فروشندگان خواهد بود که وظیفه آن صحت سنجی آگهی های ملکی است.

یکی از موارد مهم در طراحی سایت املاک ، جستجوگر پیشرفته است که کاربران میتوانند بر اساس ویژگی هایی که نیاز دارند فایل های موردنظر خود را مشاهده نمایند. اگر به صورت حرفه ای عمل کنید میتوانید یک طراحی سایت فروشگاهی از انواع ملک و زمین داشته باشید که کاربران با مشاهده آن ها به صورت آنلاین معاملات خود را انجام دهند. این نوع سیستم فروشگاهی فرقی که با سایر فروشگاه ها دارد این است که محصولات موجود در آن ملک و خانه است.

برخی از سایت های املاکی در ازای ثبت آگهی که توسط کاربران انجام میشود مبلغی را دریافت میکنند. این دریافت مبلغ تا حدی عرف بوده و در طراحی سایت آگهی مشاهده میکنید. اما با توجه به آن که سایت زیادی هستند که میتوانند به صورت رایگان درخواست را ثبت کنند. ممکن است که مشتریان به سمت آن سایت ها برای درج آگهی ملکی خود بروند.

 

 

چرا طراحی سایت املاک

شعبه 24 ساعته

با توجه به آن که دفاتر مشاور املاک در سرح کشور دارای ساعت اداری است. با طراحی سایت مشاوره املاک میتوانید یک دفتر آنلاین ملکی داشته باشید که به صورت24 ساعته و دائم در حال فعالیت است. و خدمات بی نظیری را به شما ارائه میدهد.

صرفه جویی در هزینه

با دارا بودن وب سایت حرفه ای میتواند در نیروی انسانی و کارشناسان خود نیز صرفه جویی نمایید. امکانات سایت املاک به گونه ای خواهد بود که بسیاری از کارها به صورت اتوماتیک برای شما انجام شود. در واقع وب سایت برای شما نقش یک کارشناس حرفه ای و همه فن حریف را خواهد داشت که به صورت 24 ساعته پاسخگوی مشتریان است. در واقع هرچه قابلیت های یک سایت حرفه ای تر باشد باعث میشود که نیاز شما به نیروی انسانی نیز کمتر شود.

صرفه جویی در زمان

با استفاده از وب سایت میتوانید در زمان خود و مشتریان صرفه جویی نمایید. طراحی سایت املاک ب شما کمک میکند تا بتوانید سوالات پایه ای و تخصصی مشتریان خود را بدهید. در این صورت نیاز است که زمان کمتری برای مشتریان تخصیص دهید زیرا اطلاعاتی که در سایت وجود دارد خود گویای بسیاری از موارد است.

دریافت اطلاعات مشتریان

اگر مکانیزم طراحی وب سایت به درستی انجام شده باشد اطلاعات بسیار خوبی میتوانید از مشتریان خود دریافت کرده و پیگیری های بعدی را انجام دهید. برای مثال با دارا بودن شماره تماس و ایمیل کاربران میتوانید پیشنهادات مطابق با نیاز آن ها را ارسال کنید تا دوباره به سایت شما مراجعه نمایند. همچنین میتوانید با شناسایی رفتار کاربران، نوع درخواست آن ها را تحیل کرده و بر اساس آن آگهی های ملکی را مشخص کرده و در سایت درج نمایید.

ارائه خدمات به صورت وسیع تر

یکی از مزیت های طراحی سایت املاک این است که بنگاه املاک به یک محله محدود نخواهد بود. فضای وب به حدی بزرگ است اگر به درستی فعالیت داشته باشید میتوانید مشتریان خارج از مرز و بوم نیز داشته باشید. از آنجایی که بنگاه های املاک در هر محله ای وجود دارد بنابراین مشتریان آن ها نیز محدود به همان منطقه هستند. اما با طراحی سایت املاک میتوانید محدویدت جغرافیایی را از بین برده و در بخش وسیع تری معاملات ملکی داشته باشید.

دارا بودن دیتای فایل ها به صورت یکپارچه

ممکن است که در بنگاه املاک شما فایل هایی که برای فروش یا رهن و اجاره دارید به صورت دسته بندی شده و یکپارچه وجود نداشته باشد که بخواهید به مشتریان خود ارائه دهید. اما با طراحی سایت املاک میتوانید تمامی آگهی ها را به صورت دسته بندی شده در اختیار مشتریان خود قرار دهید. در این صورت بازاریابی و تصمیم گیری برای کاربارن نیز بسیار راحت تر خواهد بود.

 

امکانات طراحی سایت املاک

بخش ویژگی و اطلاعات ملکی

صاحب سایت به راحتی میتواند در بخش فیلد ویژگی ها و توضیحات اطلاعات ملکی را وارد کرده تا مشتریان با مشاهده اطلاعات دقیق از ملک بتوانند تصیمیم گیری کنند. در واقع هرچه اطلاعات ملکی دقیق تر و کامل تر باشد باعث میشود که حس اعتماد مشتریان نسبت به خرید و فروش از طریق سایت بیشتر شود.

 

تعریف مشاورین به همراه اطلاعات تماس

میتوانید بخشی را در سایت آژانس املاک خود ایجاد کرده و اطلاعات مشاوران خود را قرار دهید تا کاربران بتوانند به صورت آنلاین یا به صورت تلفنی برای دریافت مشاوره ملکی با آن ها در تماس باشند. با این امکان حس اطمینان کاربران به مشتریان آژانس بیشتر از قبل خواهد بود.

 

ثبت آگهی توسط مالک

با توجه به شرایط فعلی بسیاری از مالکان تمایل دارند تا خود مشخصات مربوط به ملک خود را به صورت آنلاین در وب سایت ثبت نمایند. در این صورت صاحب سایت بنگاه املاک باید بخشی برا دسترسی مالکین قرار دهد تا بتوانند خود اطلاعات و مشخصات ملکی را ثبت نمایند. که پس از تایید توسط مدیریت سایت منتشر میشود. در طراحی سایت مشاور املاک دیده شده است که تلفن مالک به صورت مستقیم در سایت قرار نمیگیرد تا مشتریان با مشاور املاک در ارتباط باشند.

 

قابلیت بارگزاری تصاویر و ویدیو

یکی از مواردی که در درج آگهی های ملکی مهم است تصاویر و ویدیوهای با کیفیتی از ملک و خانه موردنظر است. از آنجایی که این ملک و زمین ها به صورت آنلاین به فروش میرسد کاربران میتوانند با مشاهده تصاویر دید بهتری نسبت به نوع خانه یا ویلا موردنظر داشته و بهتر در مورد آن ها تصمیم گیری نمایند.

 

قابلیت جستجو هوشمند

از آنجایی که تعداد فایل ها در سایت های املاک زیاد است باید هر فایل بر اساس ویژگی هایی که دارد دسته بندی شده و به عنوان یک پارامتر در فیلتر جستجو تعریف شود. فیلترهایی که در بخش جستجو وجود دارد شامل مواردی از جمله قیمت، متراژ، محله، طبقه، تعداد اتاق، سال ساخت و غیره است.

این بخش را میتوان مانند طراحی سایت فروشگاهی برنامه نویسی نمود. چرا که در این نوع وب سایت ها یکی از اجزای بسیار مهم بخش جستجوی هوشمند می باشد .


نویسنده: رپورتاژ
برچسب: طراحی سایت ، اینترنت ، سایت املاکhttps://www.smtnews.ir/direct/13325

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


روزنامه صمت

جستجو


  |