06 مهر، 1401

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو مطرح کرد

ترسیم نقشه راه برپایه ریسک‌های منطقه‌ای

دسته‌بندی: صنعت خودرو

1401/5/5 08:36
مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو مطرح کرد

ترسیم نقشه راه برپایه ریسک‌های منطقه‌ای

دسته‌بندی: صنعت خودرو
08:36:00 1401/5/5

گروه صنعت: مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو با تاکید بر اهمیت توجه به ریسک‌های ژئوپلتیک جهانی در فرآیند تصمیم‌سازی در صنعت خودرو، به‌ویژه گروه صنعتی ایران‌خودرو، گفت: باید تلاش کنیم با نگاه عمیق‌تری نقشه راه فعالیت‌ها را در مقیاس تحولات جهانی ترسیم کرده و در راستای برنامه‌های تعریف‌شده گام برداریم.

گروه صنعت: مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو با تاکید بر اهمیت توجه به ریسک‌های ژئوپلتیک جهانی در فرآیند تصمیم‌سازی در صنعت خودرو، به‌ویژه گروه صنعتی ایران‌خودرو، گفت: باید تلاش کنیم با نگاه عمیق‌تری نقشه راه فعالیت‌ها را در مقیاس تحولات جهانی ترسیم کرده و در راستای برنامه‌های تعریف‌شده گام برداریم. ما برای رسیدن به اهداف کلان و از پیش تعیین شده، برنامه‌های زیادی را پیش‌رو داریم که باید با جدیت آنها را به نتیجه برسانیم؛ از این‌رو برای ارتقای کیفیت پروژه‌های متعددی تعریف شده و بیش از پیش پیگیری می‌شود.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو در بازدید از شرکت ساپکو در جمع معاونان و مدیران ارشد این شرکت سخن گفت و با اشاره به ضرورت مدیریت کارآمد لجستیک و توسعه حمل‌ونقل ریلی در این شرکت، اظهار کرد: لازم است با برنامه‌ریزی و دقت بیشتر برای کاهش هزینه‌های این بخش بکوشیم و در همین راستا، ۲۵ تا ۳۰ درصد از تحویل محصول به مشتری را به‌طور مستقیم در سایت‌های تولیدی سراسر کشور انجام دهیم تا هم برای مشتریان جذابیت داشته باشد و هم به کاهش هزینه‌ها بینجامد.

صمت به‌گزارش ایکوپرس، مهدی خطیبی خاطرنشان کرد: مسئله‌ای که بسیار دارای اهمیت بوده و از سوی رهبر معظم انقلاب نیز موردتاکید قرار گرفته، «جهاد تبیین» است و ما به‌عنوان جهادگران عرصه صنعت موظف هستیم فعالیت‌های خود را روشنگری و تبیین کنیم تا مردم در جریان کارها و نحوه انجام آنها قرار گیرند.

او با بیان اینکه تولید کامل محصول باید مقتدرانه در گروه صنعتی ایران‌خودرو ادامه یابد، به اقداماتی مانند میزان تولید، تجاری‌سازی، ارتقای کیفی محصولات و رفع بسیاری از چالش‌ها و موانع که در چند ماهه اخیر در این گروه صنعتی انجام‌شده، اشاره و تاکید کرد: این شرکت استمرار تولید کامل را با برنامه‌تر، باکیفیت‌تر و ریشه‌دارتر پیش خواهد برد و اثرات این نوع عملکرد در حال نمایان شدن است.

وی با بیان اینکه نتیجه اقدامات ماه‌های اخیر و تلاش‌های گسترده تمام مدیران و کارکنان ایران‌خودرو در کانون توجه نهادهای اجرایی ذی‌ربط، رسانه‌ها و مردم قرارگرفته، افزود: کمترین اثرات تولید کامل محصول، کاهش هزینه، افزایش کیفیت و نیز عملکرد و هماهنگی بهتر شبکه تامین است و در این زمینه، شرکت ساپکو نقش بسیار محوری در اجرای این پروژه مهم دارد و انتظار می‌رود تلاش‌ها در این مسیر هر روز بیشتر و بهتر شود.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو با اشاره به اینکه قیمت فروش محصولات تولیدی شرکت نیاز به اصلاح دارد، گفت: هیچ دلیل و توجیهی قابل‌قبول نخواهد بود که یک خودروساز با وجود شمار بسیاری از کارکنان، سهامداران خرد و کلان و زحمات فراوانی که عوامل گوناگون برای تولید محصول متحمل می‌شوند، دچار خسران و زیان شود. چنین شرایطی نه توجیه اقتصادی دارد و نه منطقی است؛ بنابراین به هر شکل ممکن باید برنامه‌ریزی‌ها و تلاش‌ها منتج به سودآوری و رونق کسب‌وکار شود.

وی افزود: برای رسیدن به نکات مهمی که پیش از این گفته شد، نیازمند بسترها و فضای کاری و تخصصی مناسب هستیم تا گروه صنعتی ایران‌خودرو فارغ از هر گونه حاشیه، به ماموریت اصلی خود؛ یعنی تولید مستقیم محصول با کیفیت و جلب رضایت مردم که سرانجام رضایت خالق را نیز به‌دنبال دارد، بیندیشد.

یکپارچگی در کاهش خودروهای کف

 در ادامه این نشست عادل پیرمحمدی، مدیرعامل ساپکو اظهار کرد: با عنایت به منویات ویژه رهبر معظم انقلاب برای تحقق شعار «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» و در راستای رویکرد گروه صنعتی ایران‌خودرو برای تحقق برنامه تولید ۷۵۰ هزار دستگاهی همراه با حفظ و ارتقای کیفیت، برنامه‌های مهمی به اجرا درآمده است. وی افزود: از جمله این برنامه‌ها، افزایش یکپارچگی تمامی ارکان اجرایی تولید در محورهای کاهش خودروهای کف، تسریع جریان عبور مستقیم، تثبیت برنامه تولید با پیش‌بینی و کاهش ریسک و در نهایت افزایش تولید با حفظ و افزایش کیفیت، در دستور کار بوده که این روند با جدیت ادامه دارد.

صمتپیرمحمدی با اشاره به خودکفایی بیش از ۱۵۰ نوع فولاد با مدیریت صنعت خودرو کشور، برندگان عرصه صنعت و اقتصاد را بخش‌هایی مانند صنعت خودرو عنوان کرد و گفت: آن دسته از شرکت‌هایی که با درصد بالایی از خودکفایی، به تولید محصول مشغول هستند از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند؛ بنابراین تلاش می‌کنیم با اعمال سیاست‌های مطلوب، زمینه‌ساز تقویت و توسعه آنها شویم.

مدیرعامل ساپکو، پافشاری بر عدد تولید در گروه صنعتی ایران‌خودرو با ۷۵ درصد ساخت داخل را نیز در راستای استراتژی توسعه اقتصادی کشور ضروری دانست و افزود: نقش راهبردی صنعت خودرو در تبدیل مواد اولیه مانند مس و سنگ آهن به محصول، ارزش‌افزوده را بالا می‌برد و از این‌رو باید توجه کنیم که خام‌فروشی، آفت توسعه اقتصادی بوده و ایران‌خودرو از جمله شرکت‌هایی است که مواد خام در آن تبدیل به یک محصول تولیدی می‌شود.

مدیرعامل ساپکو دستاوردهای ارزنده در زمینه توسعه محصول را بهره‌مندی از فرصت تحریم در دوره‌های گوناگون دانست و گفت: فعالیت این شرکت و تولید محصولاتی مانند رانا، دنا، تارا و ری‌را از برکات تحریم بوده و تنها راه نجات این مجموعه، توسعه محصول و ورود به بازارهای جهانی است. فراموش نکنیم که تولید و توسعه صنعتی در بزرگ‌ترین خودروساز خاورمیانه، رضایت حداکثری مردم را به‌دنبال خواهد داشت.

ضرورت فراگیری برخی سیاست‌ها

صمتهمزمان فرشاد به‌آبادی، عضو انجمن ژئوپلتیک ایران به‌عنوان مهمان این نشست، اظهار کرد: ژئوپلتیک، دانش به‌دست آوردن قدرت است؛ مدیر یک سازمان بزرگ به‌عنوان یک بازیگر برای اینکه در یک محیط جغرافیایی به قدرت برسد، لازم است یک‌سری سیاست‌ها را به‌کار گیرد.

به‌آبادی با بیان اینکه ایران‌خودرو به‌عنوان پرچمدار صنعت خودرو در منطقه خاورمیانه باید توجه ویژه‌ای به ریسک‌های ژئوپلتیک در سراسر جهان داشته باشد، افزود: ژئوپلتیک از یک مثلث ۳ ضلعی تشکیل شده که محور اصلی آن قدرت و سپس جغرافیا و سیاست است و بی‌تردید در تمام اتفاقاتی که در دنیا رخ می‌دهد، یکی از این سه ضلع دخیل است.

وی با اشاره به اینکه ایران‌خودرو یک بازیگر مهم ژئوپلتیک در عرصه‌های صنعتی و اقتصادی به‌شمار می‌رود، گفت: این شرکت در یک محیط جغرافیایی باید سیاست‌هایی را به‌کار ببرد، تا سهم بازارش حفظ شده یا توسعه یابد. به عبارت دیگر باید با کسب قدرت، جایگاه اولی خود را حفظ کند.

به‌آبادی با اشاره به برگزاری موفقیت‌آمیز مجمع ایران‌خودرو طی روزهای گذشته، تصریح کرد: ایران‌خودرو در محیط جغرافیایی داخل کشور و منطقه باید به‌عنوان یک بازیگر قدرتمند، سیاست‌ها، استراتژی‌ و ریسک‌های خود را پیوسته موردبررسی و مطالعه قرار دهد تا بتواند در کار خود، قدرتش را توسعه دهد.

فراخوان ایران‌خودرو برای فروش سهام

گروه صنعتی ایران‌خودرو در فراخوانی از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای خرید سهام دولتی و درون‌گروهی خود دعوت به مشارکت کرد.

در راستای راهبردهای رئیس‌جمهوری برای خصوصی‌سازی‌های شفاف و تحقق سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی و اهداف وزارت صنعت، معدن و تجارت برای فروش سهام دولتی، شرکت‌های سرمایه‌گذاری سمند و گسترش سرمایه‌گذاری ایران‌خودرو، ۱۳.۷۷ درصد سهام شرکت ایران‌خودرو را به‌صورت بلوکی به اشخاص حقیقی یا حقوقی واجد شرایط با رعایت ضوابط و مقررات واگذار می‌کنند.

متقاضیان می‌توانند برای اعلام آمادگی خرید و تکمیل فرم‌های مربوط برای احراز صلاحیت عمومی و اهلیت تخصصی، از ۲ مرداد به مدت ۱۵ روز به معاونت مالی و اقتصادی ایران‌خودرو مراجعه کنند.

گفتنی است، شرایط ویژه عرضه و واگذاری سهام ایران‌خودرو پس از تکمیل فرآیند قانونی از طریق سازمان بورس و اوراق بهادار، اطلاع‌رسانی خواهد شد. 

 

برچسب: بورس ، سهام ، صفحه ۳ ، ایران‌خودرو ، ساپکو ، شماره ۲۱۱۱https://www.smtnews.ir/direct/21200

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


روزنامه صمت

جستجو


  |