17 مرداد، 1401

این سهامداران در بورس امروز برد کردند!( ۷ اسفند)

دسته‌بندی: بورس

1400/12/7 23:15

این سهامداران در بورس امروز برد کردند!( ۷ اسفند)

دسته‌بندی: بورس
23:15:00 1400/12/7

امروز معامله‌گرها ۱۲۰میلیارد تومان سهام ایران‌ خودرو خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه خودرو و ساخت قطعات تعلق داشت و ۳.۷درصد از کل سهام تامین‌ ماسه‌ ریخته‌گری معامله شد.

در بورس امروز، در مجموع حدود دو هزار و ۵۶۰ میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «خودرو»، «فزر»، «وبملت»، «خساپا» و «تجلی» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در اولین روز هفته معادل ۱۲۰میلیارد تومان سهام ایران‌ خودرو دست به دست شد، پویا زرکان آق دره پس از معاملاتی به ارزش ۹۶میلیارد تومان دوم شد و سهام بانک ملت نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «خودرو و ساخت قطعات» تعلق داشت به طوری که ۳۸۵میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «فلزات اساسی» با معاملات ۲۵۰میلیارد تومانی دوم شد و «محصولات شیمیایی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۳.۷درصد از کل سهام تامین‌ ماسه‌ ریخته‌گری (کماسه) معامله شد، ۱۰نماد برتر سهم ۲۴.۳درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در یک سهم به بیش از ۱۰۰میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۴۰نماد نخست اختصاص داشت.

منبع: اقتصاد آنلاین

برچسب: بورس ، سهام ، ایران‌خودرو ، نماد بورسی ، فرابورس ، اخبار بورسhttps://www.smtnews.ir/direct/14741

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


روزنامه صمت

جستجو


  |