05 بهمن، 1400

اعمال محدودیت پروازی برای کنترل گونه جدید کرونا

دسته‌بندی: اخبار روز

1400/9/7 09:55

اعمال محدودیت پروازی برای کنترل گونه جدید کرونا

دسته‌بندی: اخبار روز
09:55:00 1400/9/7

افریقای جنوبی، موزامبیک، نامیبیا، زیمبابوه، بوتسوانا، لسوتو و اسواتینی از جمله کشورهای جنوب افریقا هستند که به‌تازگی گونه جدید کرونا در آنها کشف شده است.

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی با اشاره به شیوع سویه جدید ویروس کرونا از جنوب افریقا گفت: پرواز مستقیمی از قاره افریقا به ایران نداریم و در صورت نیاز محدودیت‌های پروازی از کشورهایی که سویه جدید در آنها در حال گسترش است، اتخاذ می‌شود.

حسن خوشخو در گفت‌وگو با ایرنا با اشاره به کشف گونه جدید و خطرناک کرونا در افریقای جنوبی، درباره محدودیت‌های احتمالی برای پذیرش مسافر از جنوب افریقا در فرودگاه امام خمینی(ره) افزود: پرواز مستقیم که منجر به ورود مسافر از افریقای جنوبی به کشور شود نداریم، اما درباره ورود مسافران پروازهای غیرمستقیم (کانکشن- CONNECTION) در صورت لزوم همان تدابیر قبلی در نظر گرفته خواهد شد.

وی بیان کرد: همزمان با انتشار سویه جدید در سال ۹۸ از سمت آسیا، بسیاری از پروازهای مستقیم کنسل شد و برای پذیرش پروازهای غیرمستقیم (CONNECTION) نیز دستورالعمل خاصی اتخاذ شد و مسافران با برگه آزمایش منفی کرونا اجازه ورود به کشور را می‌گرفتند.

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی ادامه ‌داد: در ستاد ملی کرونا درباره سویه‌های جدید تصمیم‌گیری و مصوبه نهایی درباره محدودیت‌های پروازی به شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی ابلاغ می‌شود. اکنون هیچ پرواز مستقیمی از افریقا نداریم اما برای پروازهای غیرمستقیم و کانکشن که بیشترین آنها از دوبی و قطر است، در صورت ابلاغ قوانین جدید پذیرش مسافر نخواهیم داشت.

به‌گفته وی، اکنون هیچ کشوری در فهرست کشورهای ویژه که با معرفی وزارت بهداشت مسافران از این کشورها حق ورود به کشور را نداشتند، وجود ندارد. تا یک ماه پیش چندین کشور در فهرست ویژه‌ها قرار داشتند و مسافری از آنها پذیرش نمی‌کردیم، اما اکنون هیچ کشور ویژه‌ای نداریم و در صورت تصمیم‌گیری جدید به شرکت‌های داخلی و خارجی اعلام خواهیم کرد که هیچ مسافری را وارد کشور نکنند. همچنین داشتن کارت واکسن و برگه پی.سی.‌آر منفی برای همه مسافران ورودی به کشور الزامی است.

 

برچسب: اخبار روز ، صفحه ۲ ، شماره ۱۹۴۱https://www.smtnews.ir/direct/7620

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


روزنامه صمت

جستجو


  |