تعظیم فلز سخت به دستان ماهر صنعتگر هنرمند

مریم نظری - گروه گزارش: اینک هنرمندان چلنگر، کوفته‌گر و قفل‌ساز با نبوغ و مهارت خویش و با استفاده از چکش و سندان و بهره‌گیری از آتش به فرم دادن فولاد پرداخته و آن را به‌صورت احجامی زیبا شامل هنرهای تزیینی و هنرهای کاربردی ارائه می‌دهند.

آنجا که هنر و صنعت با هم درمی‌آمیزند

باران رادمنش - گروه گزارش: «جواهرات شاعرانه» عنوان هشتمین نمایشگاه انفرادی «امیرحسین دلبری» است که به‌گونه‌ای هنر و صنعت را با هم درآمیخته است. در این نمایشگاه، علاوه‌بر ارائه جواهرات هنری، کتاب «جواهرات شاعرانه» او هم با مقدمه آیدین آغداشلو رونمایی شد.

آن روزهای داغ کوچه‌های کودکی و یخچال

مهری ساحلی – گروه گزارش: گرمای تابستان در کوچه‌های باریک بیداد می‌کرد. روزهای داغ کودکی و خردسالی بود و دویدن در کوچه‌پس‌کوچه‌ها و گاه سوار بر دوچرخه برادرهای بزرگتر و گاهی همگام با آنان در بازی هفت‌سنگ و سپس دویدن به خانه و پناه بردن به یخچال و نوشیدن آب خنک و گاهی هم پپسی کولای خنک و یخچالی که پیوسته کار می‌کرد و بدون اینکه یک‌روز متوقف شود!

نمایشگاهی که فروش نکرد

باران رادمنش - گروه گزارش: نمایشگاه و اکسپوی نخستین گردهمایی نگارخانه‌های جهان با حضور ۲۴ گالری خارجی و با نمایش آثاری از پیکاسو، سالوادور دالی و خوان میرو در کنار آثاری از هنرمندان ایرانی از ۴ تا ۹ تیر در باغ‌موزه قصر برگزار شد.

هر ۳ سال یک مورد سرقت از موزه‌ها داشته‌ایم

بنفشه رنجی - گروه گزارش: به گفته معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا، در ۱۶ ماه اخیر تنها ۴ پرونده سرقت از موزه‌ها ارجاع داده شده است که از این میان ۲ پرونده متعلق به سرقت از موزه‌های ملی و ۲ فقره نیز به موزه‌های استانی یا موزه‌هایی که تحت نظارت سازمان‌ها یا نهادهای خاص هستند ازجمله سرقت از موزه ملی کنگاور کرمانشاه و آتشکده شهرری مربوط می‌شود.

مبصر هنرمند یا هنرمند همیشه مبصر

محمدعلی عرفی‌نژاد - گروه گزارش: وقتی با حسی از ترس و نگرانی و البته کمی هم شوق برای دستیابی به راز واقعی کلاس و نیمکت و بخاری زغال‌سنگی و آن‌سوی واقعیت برای دریافت زندگی توام با خوشحالی،

تلاش برای تدوین سند اصول و سیاست‌های موسیقی

گروه آینه: نخستین جلسه بررسی سند اصول و سیاست‌های موسیقی کشور با حضور حسام‌الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس‌جمهوری، علی مرادخانی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد فاضلی معاون پژوهشی مرکز پژوهش‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری و جمعی از اساتید، هنرمندان و فعالان عرصه موسیقی کشور برگزار شد.

بخش خصوصی ناجی صنعت سینما

گروه آینه: نخستین نمایشگاه و جشنواره سرمایه گذاری سیما سینما، صنعت رسانه در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

انتقادشهرام ناظری از تعلل در صدور ویزا

نشست‌خبری کنسرت شهرام ناظری سه‌شنبه ۱۱شهریورماه در تالار امیرخانی خانه هنرمندان ایران برگزار شد که طی آن ناظری به لغو کنسرت خود که قرار بود به همراه نوازندگان خارجی اجرا شود اشاره کرد و تعلل وزارت امور خارجه را دلیل لغو این کنسرت دانست.

آغاز به کارگروه کر ارکستر سمفونیک

آخرین مرحله انتخاب اعضای گروه کر ارکستر سمفونیک تهران در روزهای پایانی هفته گذشته با شرکت پذیرفته‌شدگان مراحل پیشین برگزار شد