سازمان ملی استاندارد، یک‌هزار و ۷۰۰ ردیف تعرفه کالای خارجی که مشمول استاندارد اجباری هستند را می‌شناسد و با این شناخت، به مردم توصیه می‌کند کالای ایرانی مصرف کنند.

باور دارم که به‌جای حمایت از واحدهای تولیدی باید از نظام تولید در کشور حمایت کرد. دراین‌باره باید ببینیم چه خلاهایی در نظام تولید وجود دارد که تولید در کشور ما همیشه رنجور است، تولیدکننده همیشه از واردات هراس دارد و این مسائل باعث می‌شود توان رقابت در بازارهای بین‌المللی صادراتی وجود نداشته باشد.

بانک‌ها تعهداتی برای تامین مالی پروژه‌های عمرانی و ساختمانی دارند و باید در مراحلی که از قبل تعیین شده تعهدات مالی خود را اجرایی کنند.

خروج تولید از رکود مهم‌ترین مسئله امروز بنگاه‌هاست. کاهش سطح بیکاری و افزایش اشتغالزایی با افزایش سرمایه‌گذاری مهم‌ترین اقداماتی است که دولت باید در اقتصاد در پیش بگیرد. در زمینه تولید صادرات‌محور نیازمند افزایش سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی هستیم تا اقتصاد را با بهره‌وری بالا به سمت تولید در بخش‌های واقعی سوق دهیم.

در حالی‌که وظیفه بانک‌ها نمایندگی بازار پول، انتقال منابع مالی راکد و داشتن سهم در بخش‌های مولد اقتصاد بوده اما متاسفانه امروز سیستم بانکی و بانکداری تجاری ما از وظیفه اصلی خود دور شده است.

روزنامه امروز

ویژه‌نامه نوروز ۱۳۹۶

ویژه‌نامه نوروز ۱۳۹۵

tejaratb.png

sanatp.png

دیدگاه

سال خروس
Written byحسین طالبی

سال خروس

 دفاع بد از اقتصاد مقاومتی
Written byمحسن حاجی‌میرزایی

دفاع بد از اقتصاد مقاومتی

عید ایرانی  با کالای ایرانی
Written byنیره پیروزبخت

عید ایرانی با کالای ایرانی

نرخ طلا و سکه - امروز