سیدجلال ابراهیمی - مدیر مرکز مطالعات ایران و ترکیه: اجرای الگویی ترکیه در ایجاد صندوق ضمانت وام در ایران می‌توان بستر توسعه بنگاه‌های تولیدی در حوزه اس‌ام‌ای(SME) را فراهم کرد. همچنین پرداخت فاکتوری الگوی دیگری برای خرید دین و پرداخت وجوه است که عامل گشایش زمانی و بازگشت سرمایه به صندوق شرکت‌هاست و این روش نیز امروز در ترکیه موفقیت‌آمیز بوده است.

گروه صمت: دولت امریکا باوجود اینکه تاکنون در رویکرد خود نسبت به برجام نتیجه مثبتی نگرفته اما همواره امیدوار است با افزایش و حفظ فشار به ایران و ممانعت از ورود شرکت‌های بزرگ به پروژه‌های کشورمان بذر ناامیدی نسبت به برجام را در دل مردم و مسئولان بکارد، رفتاری که از سوی روشنفکران امریکایی نیز مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد و بارها اقدامات رییس‌جمهوری این کشور مورد انتقاد قرار گرفته است.

گروه اقتصادسیاسی: علیرضا رحیمی- عضو کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی: هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در شرایطی برگزار می‌شود که تحولات قابل‌توجهی در یک سال گذشته در جهان رخ داده است. تحولاتی که رویکرد جدی و اثرگذار سازمان ملل و به‌ویژه موضع‌گیری مناسب کشورهای عضو این سازمان را در مجمع عمومی طلب می‌کند.

گروه اقتصادسیاسی: دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه یک‌میلیون و ۷۵هزار میلیارد تومان مطالبه غیرجاری بانکی وجود دارد، از تلاش دولت برای بازپس‌گیری بیت‌المال از بابک زنجانی خبرداد و گفت: واگذاری املاک در دوران فعالیت شهردار پیشین در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی بررسی و مقرر شد با متخلفان برخورد قانونی انجام شود.

علی نعیمی - روزنامه‌نگار: رابطه هنر با دیگر حوزه‌های انسانی رابطه‌ای متقابل و به دور از تنش است. در طول تاریخ هرگاه هنر وارد مسیری شده است که یک طرف آن آلوده به رفتارهای سیاسی بوده است یا از ناهنجاری‌های اجتماعی و بحران اقتصادی رنج می‌برده است؛ هنر نیروی محرک خوبی برای روشن کردن موتور مردمان یک سرزمین بوده است تا بتوانند رنج دوران را با خلق و همراهی آثار هنری به راحتی هضم کنند.

گروه صمت: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران یکشنبه در مصاحبه‌ای که شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان با وی انجام داد، گفت: ایران به توافق هسته‌ای صادقانه و به‌طور کامل عمل کرده، اما امریکا در عمل به سهم خود از توافق کوتاهی کرده است.

روزنامه امروز

tejaratb.png

sanatp.png

نرخ طلا و سکه - امروز