ایران و فرانسه همکاری جدیدی در زمینه تولید ۸ تا ۱۰ هزار واگن شهری و حومه آغاز کردند که نشان‌دهنده تحکیم روابط اقتصادی بین دو کشور است در یک سال گذشته و با اجرایی شدن برجام ایران و فرانسه در زمینه حمل‌ونقل هوایی، خودروسازی نیز موافقتنامه‌هایی امضا کرده‌اند که نوید چشم‌انداز مثبت اقتصادی و دیپلماتیک بین دو کشور است.

سید عباس عراقچی با اشاره به دیدار دو جانبه هیات ایرانی با هیات امریکایی در حاشیه برگزاری هشتمین نشست کمیسیون برجام در وین اظهار کرد: به تازگی تعداد جدیدی از ایرانیان در کشورهای مختلف به درخواست امریکا به جرم واهی دور زدن تحریم‌ها دستگیر شده‌اند که در این جلسه ما اعتراض خود را نسبت به این موضوع مطرح کرده و خواهان آزادی آنها شدیم.

به دنبال ایراد اتهام‌های بی‌اساس از سوی مقام مسئول در وزارت امور خارجه کویت به جمهوری اسلامی ایران درباره پرونده موسوم به العبدلی، فلاح الحجرف کاردار کویت در تهران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید کشورمان در این خصوص به وی ابلاغ شد.

معاون اول رئیس‌جمهوری گفت: باید برای بهبود محیط کسب‌وکار و از بین بردن بروکراسی در کشور چاره‌ای اساسی و جدی اندیشیده شود؛ باید محیط کسب‌وکار را در کشور بهبود ببخشیم و فعالیت بخش خصوصی را تسهیل کنیم.

صفحه1 از201

روزنامه امروز

یادداشت مدیرمسئول

وزیر پیر جوان

وزیر پیر جوان

در آیین پنجاهمین سالگرد تاسیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران معروف به ایدرو، وزیر صنعت، معدن و تجارت در سخنرانی خود گفتند که «بعضی از شما، مرا پیر صنعت نام‌گذاری کرده‌اید، درحالی‌که من خودم...

tejaratb.png

sanatp.png

نرخ طلا و سکه - امروز

الو وزیر