مادرم و دایی خدابیامرزم کمپانی ضرب‌المثل بودند و من هم کم‌کم از اونا یاد می‌گرفتم کجا ضرب‌المثل‌ها را به درستی خرج کنم. شنیدید که میگن (چیزی که عوض داره گله نداره) سال ۵۴ بود و من رفته بودم کلاس چهارم طبیعی یعنی همون اول دبیرستان. تو شهری که دبیرستانم بود مادرم یه عمو داشت که نفت‌فروش بود.

در اخبار آمده بود که برادران تاجیک ما که از یک ریشه هستیم و با اشتراک‌های زیادی همچون زبان پارسی که افتخار مشترک ما و آنها است، مورد تفقد، تفضل و عنایت پادشاه عربستان قرار گرفته‌اند و موافقت شده است تا دو هزار نفر از مردم تاجیکستان بورسیه دولت عربستان سعودی شوند تا این جای قضیه که خوب است اما

قدیما روستای ما مثل خیلی از روستاها برق نداشت، رادیو و تلویزیون، یخچال و کولر برقی هم نبود. خیلی از مردم و ازجمله خانواده ما شب‌های تابستون توی ایوون خونه و یا حیاط منزل فرش بزرگی پهن کرده و روی آن می‌نشستند و دور یک سفره شام می‌خوردند.

حجم بارش‌های امسال کشور نسبت به سال گذشته، ۴درصد افزایش یافته و در این مدت بیش از ۲۲۵میلیارد مترمکعب به ذخایر آبی کشور اضافه شده است. بارندگی‌های اخیر اگرچه خسارت‌هایی هم به بار آورد و برخی هموطنان را دچار مشکل کرد اما اتفاق خوبی بود که آثار آن در ماه‌های آینده پدیدار خواهد شد.

پاییز سال ۱۳۶۷ بود. دانشجوی سال اول بودم. ماهی یک بار به ولایت سر می‌زدم. یک روز عزم سفر نمودم. راه‌آهن رفتم و بلیت قطار تهران - مشهد را گرفتم. یک ساعتی به حرکت قطار مانده بود.

با خود گفتم این مطالب طنز برای روزنامه صنعت، معدن و تجارت است و از آنجا که یک سوزن به خودت و یک جوالدوز به دیگران مستحب و گاهی واجب است امروز را با سوزن زدن به خودمان آغاز می‌کنیم.

در روزهایی که جهل و غرض از یک‌سو و قدرت‌های استعماری از سوی دیگر می‌کوشیدند تا با دامن زدن به اختلافات در میان مسلمانان، مانع یگانگی آنها شده و با افروختن آتش فرقه‌گرایی، آنها را که دارای یک کتاب، یک قبله و یک پیامبر هستند به جان یکدیگر بیندازند،

در پایان معاملات روز شنبه ۳۰ بهمن شاخص کل بورس با رشد ۴۰۹ واحدی بر روی رقم ۷۷۵۹۹ واحد قرار گرفت. نمادهای همراه، شبندر، کگل، خساپا، اخابر، بفجر و شتران بیشترین تاثیر مثبت را بر روی شاخص کل داشته‌اند.

در اطراف ده ما کشاورزها گندم و جو و پنبه می‌کاشتن ۳ حسین با هم شریک بودن. آن سال پنبه می‌کاشتن. یکی مشهدی حسین بود و دیگری حسین اصفهونی و آخری هم حسین کوهی.

صفحه1 از208

روزنامه امروز

tejaratb.png

sanatp.png

نرخ طلا و سکه - امروز

الو وزیر