همه شواهد نشان می‌دهد ترامپ برجام را تایید نمی‌کند و چالش‌های جدیدی ایجاد می‌شود. مناقشه در کنگره امریکا، مناقشه امریکا و دیگر کشورهای حامی برجام و مهم‌تر از آن مناقشه‌ای در ایران درباره آنکه پس از برجام چه باید کرد.

چند روز است به صحبت‌های آقای رئیس‌جمهور درباره اهمیت اصلاح نظام‌آموزشی کشور فکر می‌کنم. ایشان گفته «اصلاح نظام‌آموزشی باید به‌گونه‌ای باشد که دانش‌آموز پس از فراغت از تحصیل حداقل یک کار و مهارت آموخته باشد».

دنیای امروز ویژگی‌هایی دارد که آن را حتی از دهه‌های جدید جدا کرده؛ یکی از این ویژگی‌ها، گسترده و ژرف شدن اطلاعات هر جامعه و انتشار آنها در آنی‌ترین زمان و در پهنه جهان است.

بازار ارز ما از یک حالت پرنوسان به یک آرامش و ثبات‌نسبی رسیده است، اما با توجه به متغیرهای اقتصادی و همچنین وضعیت نرخ نفت و درآمدهای ارزی دولت، چنانچه برنامه‌ریزی و مدیریت کارآمدی در بازار ارز انجام نشود، بعید نیست که دوباره در این بازار شاهد اختلاف و از بین رفتن این ثبات‌نسبی باشیم.

قدم نهادن روی صحنه تعزیه به عنوان یک شبیه خوان اعتقاد قلبی و ایمان‌الهی نیاز دارد. بازسازی اتفاق‌های مقدسی همچون واقعه عاشورا و صحرای کربلا نیازمند انسان‌های مومن و پاک است.

«اقتصاد بدون نفت» شاید در نگاه اول عبارت درستی نباشد، زیرا ایران منابع خدادادی بسیاری در حوزه نفت و گاز دارد که نادیده گرفتن آنها نه ممکن است و نه درست. در واقع طرح اقتصاد بدون نفت، نه طرحی برای نادیده گرفتن درآمدهای نفتی در کلیت اقتصاد کشور، بلکه شیوه‌ای برای بی‌توجهی به این درآمدها در تامین هزینه‌های جاری کشور است.

اکثریت جامعه طرفداران، متخصصان و دل‌نگران‌های محیط‌زیست ایران از امروز صبح که خبر انتصاب «کاوه مدنی» به معاونت سازمان حفاظت محیط‌زیست ایران را شنیده‌اند، خوشحال هستند. سایت‌ها و کانال‌های تلگرامی محیط‌زیستی نشانگر استقبال از تصمیم عیسی کلانتری است.

بهمن تجلی‌زاده - معاون فروش و بازاریابی فولاد خوزستان: مهم‌ترین مسئله برای صنعت فولاد ایران حفظ بازار صادراتی است که با سختی و صبر زیاد به‌دست آمده است.

بهروز نعمتی - سخنگوی هیات رییسه مجلس: سخنگوی هیات رییسه مجلس معتقد است که افزایش قیمت ارز ناشی از دلالی است و اگر دولت بتواند منابع ارزی خود را با صادرات غیرنفتی گسترش دهد بازار ارز می‌تواند بازار معمولی باشد.

صفحه1 از222

روزنامه امروز

tejaratb.png

sanatp.png

نرخ طلا و سکه - امروز

الو وزیر