خاورمیانه جای عجیبی است. برای هزاره‌ها خاستگاه پیامبران، مهد تمدن‌ها، مادر فرهنگ‌ها و معشوق جهانگشایان بوده است. و امروز هم بانک انرژی دنیا، شاهراه حمل‌ونقل جهانی و منطقه‌ای مهم از نظر سوق‌الجیشی است. خاورمیانه نگین انگشتری جهان است،

چند روز پیش آقای محسن جلال‌پور رئیس پیشین اتاق بازرگانی در مقاله ای با عنوان «سوگواره دمل های چرکین»؛ (منتشر شده در صمت ۹۶/۳/۲۸) شرحی از چالش های به‌وجود آمده ازسوی موسسه‌های مالی و اعتباری غیرمجاز، برای شورای پول و اعتبار و نظام مالی و بانک مرکزی و اقتصاد کشور، تحریرفرمودند.

محمدجعفر محمدزاده/ روزنامه نگار: در نگاه دینی، رسانه وسیله ارتباطی و ابزار آگاهی‌بخشی و هدایت است. اینکه در رسانه ابراز عقیده می‌شود و یا از عقیده‌ای دفاع شود و یا عقیده‌ای نقد شود خوب و بلکه ضروری است.

ماجرا از آنجایی شروع شد که گفتند هر روز باید یک مصاحبه داشته باشید. بعد شد دو تا، بعد شد سه تا و حالا رسیده است به پنج مصاحبه موظفی در روز. ما مجبور شدیم از ترس اینکه روزنامه‌مان سفید به چاپخانه نرود،

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) سازمانی توسعه‌ای در بخش معدن است که همپای وزارت صنعت، معدن و تجارت به دنبال رشد و توسعه در بخش معدن و صنایع معدنی است.

اگر بخواهیم به بنیاد کسب و کار فکر کنیم نبود آموزش فعالیت‌های اجتماعی و کار از زمان کودکی گره اصلی کسب و کار در ایران به شمار می‌رود. در ایران فرهنگ کار در بزرگسالی آموزش داده می‌شود اما در کشورهای پیشرفته فرهنگ کار را از کودکی آموزش می‌بینند.

ما ایرانیان در سنت تاریخی بی‌اعتمادی به حاکمان، مسئولان و مدیران، بیش از آنکه برای مقامات کشور دعا کرده باشیم، از ایشان بد گفته‌ایم و نفرین کرده‌ایم.

به شرکت‌های معدنی در کانادا حمله سایبری می‌شود. شاید میلیاردرهای مالک غول‌های معدنی در جهان حالا با خود فکر کنند در گیرودار دغدغه‌های گوناگونی که شرکت‌های معدنی دارند، حمله سایبری دیگر چیست؟ پاسخ هم ساده است؛ هر که بامش بیش، برفش و دغدغه‌هایش بیشتر و متنوع‌تر.

بدون‌شک تولید یک محصول باکیفیت و برابر با استانداردهای بین‌المللی می‌تواند نقش موثر و تعیین‌کننده‌ای درجهش برای رقابت‌پذیری و پیداکردن بازارهای صادراتی ایفا کند.

توجه چند سال اخیر به صنعت فولاد و انجام مطالعات جامع فولاد کشور نشان می‌دهد توسعه صنعت فولاد ایران و محقق شدن اهداف مطرح شده همگی نیازمند بررسی‌های دقیق و همچنین عزمی جدی در این راستا است.

صفحه1 از389

روزنامه امروز

tejaratb.png

sanatp.png

نرخ طلا و سکه - امروز

الو وزیر