برجام تلاش بی‌بدیلی بود که با هدایت رهبر معظم انقلاب و درایت رییس‌جمهور و تکاپوی دیپلمات‌های پر تلاش‌مان به سرانجام رسید. انتظار این بود که برجام برای اقتصاد ایران نتایج خوبی به دنبال داشته باشد.

مهمترین مشخصه بورس اوراق بهادار تهران در هفته‌ای که گذشت ترافیک گزارش‌های عملکرد فصلی منتهی به آذر ۱۳۹۵ و تمرکز معامله‌گران در شناسایی گروه‌ها و نمادهای برتر براساس عملکرد مالی و عملیاتی فصل پاییز بود.

پنجشنبه صبح خبرهای تلخی در میان صفحات دنیای مجازی منتشر می‌شد. نخستین خبرها حاکی از آتش‌سوزی در ساختمان قدیمی پلاسکو بود؛ ساختمانی که بی‌تردید بسیاری از مردان و زنان دهه ۴۰ و ۵۰ را به یاد خریدهای شب عید می‌انداخت.

 خسارت مالی ناشی از آتش‌سوزی پاساژ پلاسکو ۱۵۰۰میلیارد تومان است. بوی دود و شعله‌های سرکش آتش و جوانان فداکار مدفون شده در زیر تلی از آوار و آتش و تالم از دست دادن دستکم ۲۰ آتش‌نشانی که جان دادند تا سهل‌انگاری برخی مدیران و شعله‌هایش دامن خانواده‌های بیشتری را نگیرد،

در سال ۲۰۱۶ ما با دو رویداد بزرگ در جهان مواجه بودیم: یکی در اروپا و دیگری در امریکا؛ یکی به برکسیت معروف شد یعنی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و دیگری انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا.
کارشناسان معتقدند که مردم در رابطه با این دو رویداد بزرگ، انگشت خود را به‌عنوان اعتراض در مقابل نخبگان سیاسی بالا بردند و در برابر آنها پیروز شدند.

برای توسعه کشور ما به سرمایه‌گذاری خارجی نیاز داریم اما از آنجایی که در گذشته کار چندانی برای تعاملات بین‌المللی انجام نشد، کارنامه خوبی نیز در این دوران نداشته‌ایم. خوشبختانه در دولت جدید و در چند سال اخیر با شروع برجام روند امیدوارکننده‌ای را شاهد هستیم،

هِنک وَن آلفِن مدیرعامل شرکت معدنی ولس‌مینرالز در گفت‌وگویی که با وب‌سایت ماینینگ-فناوری داشته، از توجه خود به ذخایر عظیم لیتیوم در شوره‌زارهای آتاکامای شیلی گفته و درک وجود این ذخایر را عاملی دانسته که او را به این مکان سوق داده تا با بهره‌برداری از آن در عرصه تولید لیتیوم به عنوان ماده‌ای که فناوری‌های نو به آن وابسته هستند، پیشگام باشد.

در بازار سهام روز سه‌شنبه ۲۸ دی ۹۵، گروه فلزات اساسی که در چند هفته اخیر بیشترین رشد قیمت را داشته‌اند، برای دومین روزمتوالی در قیمت‌های منفی دادوستد شدند که در این بین افت قیمت‌های جهانی فلزات پایه در بازارهای بین‌المللی مزید بر علت است.

قیمت تمام‌شده فولاد یکی از موضوع‌هایی است که می‌تواند سبب رقابتی‌تر شدن این محصول مهم و استراتژیک شود. از این‌رو چندین عامل مهم می‌تواند در قیمت تمام‌شده این صنعت نقش مهمی ایفا کند.

صفحه1 از350

روزنامه امروز

tejarats.png

نرخ طلا و سکه - امروز

الو وزیر