شنبه ۳۰ بهمن از سالن بازسازی شده و زیبای قدس در میدان ولی‌عصر بازید کردم. درست ماه‌های نخست آغاز به کارم بود. سینما پر بود از حادثه و التهاب. ۴سال گروهی که زور در بازو و زر در تراز داشتند با همه توان کوشیده بودند برای نابودی بنای باشکوه سینمای ایران. در زیر آوار این شهر زلزله زده عملیات نجات آغاز شده بود.

معادن غیرنفتی ایران تجربه‌های متفاوت و متناقضی را پشت‌سر گذاشته‌اند. شاید بتوان تجربه معدن چادرملو را در کنار تجربه مس سرچشمه، تجربه‌ای موفق در تاریخ معادن ایران ارزیابی کرد. تاریخچه و عملکرد چادرملو، تجربه موفق و دانشی انباشته برای انتقال به سایر معادن کشور است.

وضعیت موجود ایران به‌ویژه در حوزه اقتصادی در سطح جهانی، چندان شایسته ایران و ایرانی نیست. یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که می‌تواند ایران را از وضعیت موجود به وضعیت مطلوب برساند، دیپلماسی اقتصادی است.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با وظایف متعدد و معاونت‌ها و سازمان‌های متنوع، تلاش می‌کند تا در منظومه فرهنگی نظام اسلامی، با فراهم آوردن بسترهای لازم برای تحقق گفت‌وگو، فضای گفتمانی جدیدی را در عرصه فرهنگ ایجادکند.

ادوارد ژیلت دست‌فروشی بی‌بضاعت بودکه از شدت فقر و تنگدستی در اندیشه پایان دادن به زندگی برآمد. روزی در مراجعه به آرایشگاه با صحنه وحشتناکی روبه رو شد.

اقتصاد در زبان فارسی معادل واژه economy به کار می‌رود که ریشه یونانی دارد و به معنی قواعد خانه یا خانوار است، کلمه اقتصاد هم که برای آن انتخاب شده به معنی تعادل در دخل‌وخرج
است.

امروزه در بسیاری از ارگان‌های دولتی و حتی شرکت‌های خصوصی جایی برای جذب و استخدام متقاضیان کار وجود ندارد. در این شرایط، کارآفرینی به عنوان یکی از راهکارهایی که جوانان می‌توانند مسئله بیکاری را از این راه‌حل کنند، یکی از ضرورت‌های کشور است.

آسیب‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی حادثه پلاسکو که به‌طور اعم بر پیکر جامعه و به‌طور اخص بر پیکر قربانیان و خانواده‌های آن وارد شد باید مبنایی برای تغییرات اساسی در نظام اداری و حقوقی کشور شود.

درباره اینکه ارزش واقعی ریال در مقابل ارز خارجی چه تغییری داشته، نظرات مختلفی وجود دارد. برخی افزایش این نرخ را قبول دارند و برخی هم باور دارند ارزش پول ما مصنوعی کاهش می‌یابد اما در این بین مهم این است که افزایش نرخ ارز چه علامتی به بازار می‌دهد.

از دیدگاه تخصصی نمایشگاهی و مشارکت حرفه‌ای و اثربخش؛ مشارکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی تخصصی که به طور مشخص حول یک یا چند زمینه همگن سازماندهی شده و مخاطبان ویژه آن زمینه‌ها نیز نسبت به بازدید و سازماندهی ملاقات‌های حرفه‌ای در دوره برگزاری آن اقدام می‌کنند در اولویت ممتاز قرار دارند.

صفحه1 از359

روزنامه امروز

tejaratb.png

sanatp.png

نرخ طلا و سکه - امروز

الو وزیر