درک مفهومِ «مسئولیت اجتماعی» ره‌گشای بسیاری از مشکلات جامعه است و کلیدواژه‌ای برای «توسعه اجتماعی.» بدیهی است پس از درک این مهم، مهم‌تر از انجام «مسئولیت اجتماعی» چگونگی و راه و روش انجام آن است که علاوه بر «تعهد» به طور حتم «تخصص و مطالعه و تحقیق» را می‌طلبد.

ار میزان مصرف آب در بخش کشاورزی در ایران همچنان آمار دقیقی در دست نیست اما آمارهای سرانگشتی نشان می‌دهد بین ۷۵ تا ۸۵ درصد آب در بخش کشاورزی مصرف می‌شود اما آبی که در بخش کشاورزی در بیشتر نقاط کشور مصرف می‌شود کم‌وبیش با روش غرقابی است،

شاخص کل در پایان هفته با افزایش ۱۶۲ واحدی به ۸۱۷۴۱ واحد رسید، در عین حال میانگین ارزش خالص معاملات این هفته نیز با کاهش ۴درصدی به ۱۳۴ میلیارد ریال تنزل کرد که نشان می‌دهد همچنان تمایلی در معامله‌گران برای تزریق نقدینگی وجود نداشته و همین امر عاملی شده است که به جز یک گروه خاص،

۴۰درصد نرخ تمام‌شده صنعتی چون آلومینیوم به مصرف جریان الکتریسیته بازمی‌گردد. صنایعی چون فولاد یا سیمان جزو بزرگترین مصرف‌کنندگان انرژی در بخش صنعت به‌شمار می‌روند.

این روزها که مجلس شورای اسلامی برای دادن رای اعتماد به وزیران پیشنهادی رئیس‌جمهوری جلسه تشکیل داده و برای رسیدن به اجماع بر سر صلاحیت وزیران با یکدیگر به بحث و تبادل نظر می‌نشینند، شاید مجالی است برای آنکه نگاه به مقوله فرهنگ در انتخاب وزیران به عنوان یک اصل اصیل مورد توجه قرار گیرد.

به طور حتم شما هم داستان مناظره سال ۱۳۵۸ شهید آیت‌الله بهشتی و مرحوم مهندس بازرگان با عنوان «تعهد بالاتر است یا تخصص» را شنیده‌اید و همچنین این کلام هوشمندانه شهید دکتر چمران که گفته‌اند: «تقوی از تخصص بالاتر است ولی اگر کسی تخصص کاری نداشته باشد و منصبی را قبول کند به‌طور قطع انسان بی‌تقوایی است.»

هند یکی از قطب‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات جهان است. برآوردها نشان می‌دهد سال گذشته میلادی صادرات دیجیتال این کشور بیش از ۶۲میلیارد دلار بوده و این بخش توانسته سهم بالایی از اشتغال این کشور را با این جمعیت انبوه به خود اختصاص دهد.

درحال‌حاضر مهم‌ترین موضوع کنونی اقتصاد ملی کشور بحث ایجاد اشتغال و مبارزه با بیکاری است، ریشه کن شدن بیکاری هم مستلزم سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کار به شمار می‌رود.

علی اصغر جوکاریان - کارشناس اقتصادی ایمیدرو: با تمدید یکساله برنامه پنجم تا پایان سال ۹۵، سال ۹۶ به‌عنوان نخستین سال اجرای برنامه ششم تعیین شده است و در هفته گذشته نیز شاهد معرفی کابینه جدید از سوی ریاست محترم جمهوری بودیم که تقارن شروع برنامه ششم با شروع فعالیت کابینه جدید می‌تواند سرآغاز خوبی در برنامه محوری دولت قلمداد شود.

صفحه1 از403

روزنامه امروز

tejaratb.png

sanatp.png

نرخ طلا و سکه - امروز

الو وزیر