هفته گذشته مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزییات بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۹۷ با بند الحاقی ۶ تبصره ۷ ماده واحده این لایحه موافقت کرد.

این روزها مشکلات ارتباطی بین سازمان‌ها و مردم افزایش پیدا کرده که به نظر می‌رسد ریشه بخشی از نارضایتی‌ها و مشکلی است که مردم از آن به عنوان فساد یاد می‌کنند.

دستیابی به توسعه صنعتی و به دنبال آن گسترش نفوذ محصولات ایرانی در بازارهای جهانی، خواسته‌ای محدود و فقط معطوف به اراده دولت نیست بلکه برای تحقق آن تمام ارکان جامعه از نهادهای حاکمیتی گرفته تا مردم کوچه و بازار باید در این راستا گام بردارند، درک واحدی از اهمیت موضوع داشته و مسیر مشترکی را با هم بپیمایند.

در نوشتار پیشین عنوان شده بود سازمان بین‌المللی استاندارد با تقسیم‌بندی نقش، جایگاه و اهمیت فرآیند طراحی در تولید و تکوین محصولات سازمان را هدف گرفته بود و به‌دلیل اهمیت فوق‌العاده‌ای که برای مقوله طراحی، به عنوان یک حوزه تاثیرگذار بر کیفیت یک محصول که شامل عملکرد، بها، خدمات و ایجاد رضایت محصول در نزد مشتری است، قائل بود اطمینان داشت که اگر الزامات طراحی در یک سیستم مورد توجه و تعهد قرار گیرد، هدف اصلی استاندارد که رضایت مشتری است را برآورده می‌کند.

اسفندیار در شاهنامه شخصیت دوگانه‌ای دارد. او گاهی درصدد بازگرداندن آیین یزدان‌پرست برمی‌آید و گاه هوای حکمرانی به سرش می‌افتد و در دام نبرد با سرداری می‌افتد که حافظ دین، آیین و امنیت کشور است. شخصیت مذبذبی دارد.

دولت روحانی به عنوان یازدهمین رئیس‌جمهوری ایران در حالی دوره ۴ ساله مدیریت خود را پشت سرگذاشت که در این مدت دستیابی به ثبات اقتصادی و ایجاد تعامل پایدار و بلندمدت با کشورهای دیگر را در دستور کار قرار داده بود تا زمینه‌ای باشد برای فراهم‌سازی مقدمات ایجاد اصلاحات ساختاری.

آشفته بازار ارز در این روزها هر بخش اقتصاد را از روند خود متاثر سازد و دچار آشفتگی کند، شرکت‌های صادرات‌محور را ناراحت نخواهد کرد به‌ویژه معادنی که هنوز بخشی از محصول خود را استخراج و آن را صادر می‌کنند.

یکی از چالش‌های اساسی اقتصاد کشور بهره‌وری نیروی کار است که عمده مشکل نیز در بخش نهادهای عمومی و دولتی است. برمبنای برآوردها، بهره‌وری کار در این بخش‌ها کمتر از یک ساعت در روز است.

صفحه1 از4