در قسمت نخست یادداشت مدیریت عاقبت‌به‌خیری (۷مرداد۹۶) نوشتم در فرهنگ لغات، معنای عاقبت‌به‌خیری به معنای پایان کاری است که ختم به خیر شود.

مهندس محمدرضا نعمت‌زاده، ازنظر من، انسانی مسئول، متخصص، متعهد، بزرگ، بادانش، عاشق، کم‌حوصله، پرکار، عجول، با آرزوهای بزرگ، مهربان و خیلی جوان است.

وزیر صنعت معدن تجارت در جلسه‌ای، خاطره‌ای از پدرشان تعریف می‌کردند که ایشان یک روزی فرموده اندکه: «زمین‌ها و شرکت‌ها هم مثل انسان‌ها، عاقبت‌به‌خیری دارند، باید مواظب بود که عاقبت یک شرکت هم مثل روز اولش خوب بماند، باید به عاقبت تاسیس یک شرکت فکر کرد."

در آیین پنجاهمین سالگرد تاسیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران معروف به ایدرو، وزیر صنعت، معدن و تجارت در سخنرانی خود گفتند که «بعضی از شما، مرا پیر صنعت نام‌گذاری کرده‌اید، درحالی‌که من خودم را جوان صنعت می‌دانم»، مردم از این جمله به وجد آمدند و برایش دست زدند و تشویق کردند.

«امت فاکس» نویسنده و فیلسوف معاصر ایرلندی، در نخستین سفر خود به‌امریکا برای خوردن غذا به رستورانی رفت. او در گوشه‌ای به انتظار پیشخدمت نشست ؛اما کسی به او توجه نمی‌کرد.

در بهار ۱۷۹۰م، فرانسوی ۲۷ سال‌های با نام «گزاویه دو متر»، سفری به گرد اتاق‌خوابش کرد و گزارش آن‌چه را دیده بود، «سفری در اطراف اتاق‌خوابم» عنوان کرد. «دو متر» در سال ۱۷۹۸م، سرخوش از تجربه‌اش، سفر دیگری را آغاز کرد، این‌بار، همان سفر را در شب انجام داد و گزارش آن‌را «گشت‌وگذار شبانه در اطراف اتاق‌خوابم» نامید.

جهان مجازی پر می‌شود از خبر فحاشی یک هنرپیشه به یک خبرنگار، اگر هنرمندانی چون انتظامی و مشایخی و جمیله شیخی و پروانه معصومی... را هنرمندانی درجه یک بدانیم و نسل نیکی کریمی و لیلاحاتمی و امین تارخ و پرویز پرستویی و ده‌ها هنرمند ارزشمند را درجه دو نامگذاری کنیم،

روزنامه امروز

tejaratb.png

sanatp.png

نرخ طلا و سکه - امروز

الو وزیر