این روزها با انتشار چند هزار روزنامه، هفته‌نامه، ماهنامه، فصلنامه، سالنامه و گاهنامه در انواع قطع‌ها و با ارائه خبرنامه‌های سازمانی در کیوسک‌های مطبوعاتی و راه‌اندازی انواع سایت‌ها، وبلاگ‌ها، کانال‌ها، پایگاه‌ها وخبرگزاری‌های رنگارنگ و اینستا، تلگرام، واتس‌آپ و ده‌ها برنامه دیگر، بلبشویی رنگین برپا شده که در آن گاهی هرگونه ضابطه علمی یا تجربی، جای خود را به روابطی غیرمعقول در حوزه کمی و کیفی رسانه‌ها بخشیده و دوغ و دوشاب چنان در هم آمیخته که این راه هم به ترکستان ختم خواهد شد.

هفته گذشته از الزام توجه به روابط‌عمومی در شرایط امروز ایران به‌ویژه حوزه بزرگی چون صنعت، معدن و تجارت نوشتم و تاکید کردم که بعد از گذشت صد سال از پیدایش روابط‌عمومی علمی در جهان و توجه همه دولت‌ها به افکار عمومی و جایگاه رسانه‌ها، ما نباید در ابتدای خط اهمیت داشتن یا نداشتن این موضوع‌ها باشیم.

تبلیغات جادوی قرن است.در این قرن، بدون تبلیغات، بازاریابی مفهومی ندارد. از قرن هجدهم میلادی که انقلاب صنعتی به وقوع پیوست و صنعت یک‌باره دچار دگرگونی شد و تولید به مفهوم امروزی شکل گرفت، فروشندگان برای فروش کالای خود نیاز به شیوه‌های نوین بازاریابی پیدا کردند.

قصه افزایش عوارض خروج از کشور که تبدیل به شوخی دنیای مجازی و ده‌ها یادداشت رسانه‌ها و کاریکاتور مطبوعات شده یک ویژگی مهم‌تری هم پیداکرده و آن موضع‌گیری و پاسخ‌های مسئولان محترم دولتی است.

عوارض خروج از کشور به‌سادگی ۳ برابر اعلام‌شده و از ۷۵ هزار تومان برای هر نفر به ۲۲۰ هزار تومان تغییر کرده است. البته این مبلغ برای سفر دوم به میزان ۵۰ درصد افزایش پیدا می‌کند و به ۳۳۰ هزارتومان و برای سفر سوم به بعد هم به میزان ۱۰۰درصد افزایش خواهد یافت که آن‌هم ۴۴۰هزار تومان ناقابل می‌شود.

ناصر بزرگمهر- مدیر مسئول: به نام او که هرچه بخواهد همان می‌شود.افسانه‌ای قدیمی می‌گوید: «یک روز ببر و شیر در کنار برکه‌ای در حال نوشیدن آب بودند، ببر رو کرد به شیر و گفت: تو چرا این‌قدر دیوانه‌وار نعره می‌زنی؟ شیر گفت: این نوع نعره زدن، دیوانه‌وار نیست، بلکه نوعی تبلیغ است. به من می‌گویند سلطان جنگل، چون که من همیشه تبلیغ می‌کنم!

از سارقان و جانیان خیلی نترسید، خطرهای بیرونی، خطرهای کوچکی هستند که قابل کنترل‌اند، باید از خودمان بترسیم، از قضاوت‌های بی‌دلیل درباره دیگران، غرض‌ورزی‌ها و تهمت زدن‌ها بترسید. شایعه درست کردن و درگوشی حرف زدن و پچ‌پچ کردن‌ها، سارقان واقعی و خباثت‌های واقعی هستند.

روزنامه امروز

tejaratb.png

sanatp.png

نرخ طلا و سکه - امروز

logo-samandehi
الو وزیر