می‌گویند برای ما ایرانی‌ها بوق زدن یک حرکت نمادین است. هرکسی که خودرو می‌خرد ابتدا می‌گوییم بذار حداقل باهاش یه بوق بزنیم. اما حالا این بوق چه دردی را دوا می‌کند نمی‌دانم. اما بوق‌ها معانی مختلفی دارند که شاید فقط ایرانی‌ها بفهمند البته بعضی بوق‌ها هم بین‌المللی شده‌اند.

به بهانه حضور وزیر محترم امورخارجه کشورمان در «اجلاس ۱۰ تمدن کهن جهان» در آتن، برآن شدم تا از منظر خود و در جایگاه خواننده کنجکاو حوزه فرهنگ کهن سرزمین‌مان به برخی ویژگی‌های مثبت و منفی «تمدن کهن بودن» بپردازم.

زردنگاری اگر به معنی نوشتن و انتشار حرف‌ها و گزارش‌های عامه‌پسند باشد تا حدودی قابل‌توجیه است، چون عامه مردم هم نیازمند محتوای در خور فهم خود هستند.

ممد فراهانی یا همون ممد غریب روستا رو با دروغ‌ها و چاخانهای بزرگش که یادتونه؟ تو تابستون سال ۵۱ حدود ساعت ۴ بعدازظهر که مردم استراحت میکنن صدای موتور سه چرخش اومد و بعد خودش با صدای بلند فریاد میزد تو دامنه کوه بالای روستا گوسفندهای اهالی ده افتادن تو چاه نفت سیاه و چوپان گفته برو کمک بیار، اولش کسی باورنمی‌کرد.

این صحنه باشکوه را که دیدم با تمام وجود «کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من» برایم معنا شد. بانویی بزرگوار فروتنانه و صمیمانه در یکی از فضاهای سبز محله شهرآرای تهران دستکش یکبار مصرفی در دست و کیسه‌ای در دست دیگر در حال جمع‌آوری ته‌سیگارهای پرتاب شده از سوی جماعتی خودخواه و بی‌خیال بود.

بچه که بودیم از بزرگترها می‌شنیدیم «مرگ حقه» «مرگ شُتُریه که در خونه همه می‌خوابه» اجل برگشته میمیره نه بیمار سخت یا «ملک الموت این دوروبرها پرسه میزنه» و...

صفحه1 از107

روزنامه امروز

یادداشت مدیرمسئول

۱۴ اشتباه فاحش مدیران

۱۴ اشتباه فاحش مدیران

«رابرت دانهام» بنیان‌گذار برنامه سراسری پرورش مدیران اجرایی ۱۴ اشتباه فاحش مدیران پروژه را بدون توجه به صنعت چنین توصیف می‌کند:

یادداشت

tejaratb.png

sanatp.png

دیدگاه

بوق نباشید
Written byحسین طالبی

بوق نباشید

 رساندن خبر مرگ
Written byمحسن جعفری

رساندن خبر مرگ

نرخ طلا و سکه - امروز

الو وزیر